Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne

Polecane produkty w tej kategorii

  Oświetlenie awaryjne

  Lampy ewakuacyjne na ratunek zdrowiu i życiu

  Kiedy potrzebne jest oświetlenie awaryjne?

  oswietlenie ewakuacyjne garaz

  Niezależne od sieci oświetlenie awaryjne, zwane również oświetleniem ewakuacyjnym lub oświetleniem antypanicznym, pozwala zachować niezbędną orientację umożliwiającą ewakuację budynku w sytuacjach awaryjnych. W widoczny sposób należy również oznakować drogi ewakuacyjne.

  Sytuacja awaryjna ma miejsce, gdy dojdzie do awarii zasilania w budynkach użyteczności publicznej, fabrykach czy kompleksach biurowych. Może do tego dojść w wyniku, np. klęsk żywiołowych czy usterek technicznych w podstacji. Czasem mają też miejsce przerwy w dostawie prądu w wyniku awarii.

  Oświetlenie awaryjne może uratować życie! Gdy wysiada zwykłe, zależne od sieci elektrycznej oświetlenie, ciemność zapada znienacka. Ryzyko wypadków jest szczególnie wysokie w zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych i na wielopoziomowych parkingach. Do takich miejsc światło dzienne często nie dociera wcale. Jednak problem ten dotyczy każdego budynku, w którym dochodzi do sytuacji awaryjnej po zapadnięciu zmroku.

  Brak światła może wywołać także panikę, np. w salach koncertowych. Dzieje się tak dlatego, że 80% wszystkich informacji odbieramy za pomocą oczu i gdy nagle ich zabraknie, mózg odczuwa zagrożenie.

  Istnieje również oświetlenie ewakuacyjne w postaci oświetlenia zapasowego. W przypadku awarii zasilania umożliwia ono bezpiecznie zakończenie pracy. W tego typu oświetlenie wyposażone są laboratoria, w których prowadzone są eksperymenty, w trakcie których istnieje ryzyko uwolnienia patogenów.

  Jak działa oświetlenie awaryjne w przypadku awarii zasilania?

  Oświetlenie awaryjne zasilane jest za pomocą akumulatora lub agregatu prądotwórczego, aby w sytuacji awaryjnej było niezależne od sieci elektrycznej.

  Lampy awaryjne muszą mieć możliwość zasilania niezależnie od sieci przez co najmniej 3 godziny od momentu awarii prądu. Ważne jest również, aby oświetlenie włączało się natychmiast, czyli miało czas włączenia <1s.

  oswietlenie ewakuacyjne sklep

  Jakich lamp używa się do oświetlenia ewakuacyjnego?

  oswietlenie ewakuacyjne

  Lampy awaryjne muszą zapewniać dostateczną widoczność, tak aby szybko można było ewakuować budynek i bezzwłocznie zlokalizować sprzęt bezpieczeństwa, np. sprzęt gaśniczy

  Lampy różnią się między sobą sposobem montażu, jak również jasnością ( wyrażoną w lumenach) i zasięgiem widoczności mierzonym w metrach.

  Obecnie lampy ewakuacyjne wyposażone są głównie w diody LED i akumulatory. W przypadku oświetlenia awaryjnego LED dużą zaletą jest energooszczędność – światło pozostaje włączone na dłużej, ponieważ bateria dużo wolniej się zużywa. Ponadto LEDy wymagają mniej działań konserwacyjnych.

  W asortymencie sklepu znajduje się wysokiej jakości oświetlenie awaryjne marek takich jak Fischer Akkuulatorentechnik, Ledino, Osram czy Steinel.

  nowoczesne-oswietlenie-ewakuacyjne-LED
  Lampa ewakuacyjna służąca do oznaczania dróg ewakuacyjnych i ratowniczych. Jest widoczna z odległości 16 m.
  oswietlenie-awaryjne-LED

  Oprawa do oświetlania dróg ewakuacyjnych i ratunkowych z automatycznym systemem testowania funkcjonalności dla podniesienia bezpieczeństwa.

  oswietlenie-awaryjne
  Oświetlenie antypanicznego. Włącza się jedynie w przypadku przerwania dostawy prądu w ciągu pół sekundy i świeci przez co najmniej trzy godziny.

  W przypadku dodatkowych pytań należy kontaktować się za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.