Oświetlenie dekoracyjne zewnętrzne

Polecane produkty w tej kategorii

  Oświetlenie dekoracyjne zewnętrzne

  Świecące pomysły do ogrodu, na taras i na balkon

  Lampy dekoracyjne zewnętrzne to świecące, kreatywne, a przede wszystkim indywidualne akcenty w ogrodzie, na tarasie i na balkonie!

  Jakie lampy dekoracyjne zewnętrzne są modne w ogrodzie?

  Kula nigdy nie wychodzi z mody! Świecące kule w różnych rozmiarach, z funkcją zmiany barw RGB są w stanie stworzyć przytulną atmosferę w ogrodzie. Oświetlenie outdoorowego raju tworzą również kostki, lampy z grotem ziemnym i łańcuchy świetlne.

  lampy ogrodowe ozdobne
  oświetlenie dekoracyjne zewnętrzne

  Czy lampy dekoracyjne do zastosowań zewnętrznych są dostępne również w wersji do powieszenia?

  Za pomocą łańcuchów świetlnych można z łatwością stworzyć wspaniałą atmosferę na przykład na tarasie! W błędzie jest ten, kto myśli, że łańcuch świetlny to tylko dekoracja świąteczna. Jest wiele modeli, które mogą wisieć na zewnątrz przez cały rok i tworzyć wspaniały nastrój podczas przyjęć w ogrodzie i wieczornych spotkań.

  Czym są lampy przenośne?

  Lampy przenośne zwane również lampami „to go” pozwalają udekorować ogród, taras czy balkon dosłownie w kilka chwil  – ponieważ nie potrzebują przyłącza prądu. Zamiast tego lampy przenośne są wyposażone w akumulator ładowany najczęściej przez USB. Niektóre modele można dodatkowo zawiesić w dowolnym miejscu za pomocą haka lub innego uchwytu.

  lampa dekoracyjna zewnętrzna
  lampa ogrodowa ozdobna

  Jaką technologię oświetleniową stosuje się w nowoczesnych lampach dekoracyjnych zewnętrznych?

  W lampach dekoracyjnych do zastosowań zewnętrznych często stosuje się obecnie połączenie technologii solarnej i technologii LED. Dzięki technologii solarnej lampę dekoracyjną można z łatwością umieścić w dowolnym miejscu bez konieczności układania kabli. Energooszczędna technologia LED zapewnia długi czas pracy akumulatora i pozwala na uzyskanie efektów takich jak zmiana barw RGB.

  lampa dekoracyjna ozdobna

  Na co należy zwrócić uwagę w przypadku oświetlenia dekoracyjnego do terenów zewnętrznych?

  W przypadku lamp dekoracyjnych do zastosowań na zewnątrz budynków ważny jest odpowiedni stopień ochrony IP (Ingress Protection). Każda lampa ogrodowa jest narażona na działanie różnych warunków atmosferycznych. Znaczenie ma jednak fakt, czy dana lampa znajduje się na zadaszonym terenie, czy też w pobliżu ogrodowego stawu.

  Lampy zewnętrzne, które na stałe znajdują się w ogrodzie, powinny posiadać stopień ochrony minimum IP44. Im bliżej wody znajduje się oświetlenie, tym wyższy musi być stopień ochrony. Do takich miejsc można zaliczyć np.: okolicę ogrodowego stawu, czy oczka wodnego.

  Dwucyfrowy stopień ochrony IP to połączenie ochrony przed ciałami obcymiochrony przed wilgocią.

  Ważna wskazówka: wiele lamp przenośnych jest wyposażonych w niższy stopień ochrony niż ten, który jest konieczny w przypadku stałej eksploatacji na terenie zewnętrznym. W razie złej pogody takie lampy należy po prostu zabrać do domu.

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed wodą rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwilowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem

   

  Aby uzyskać więcej informacji na temat lamp ogrodowych ozdobnych lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, wystarczy zadzwonić do naszego zespołu doradców pod numer telefonu 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

   

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.