Ściemniacz, sterownik oświetlenia

Pomocny regulator światła: ściemniacz

W dziedzinie oświetlenia mieszkań wciąż pojawiają się nowe trendy i postęp techniczny, w związku z czym zwiększa się ilość potrzebnych akcesoriów. Należą do nich ściemniacze zapewniające coraz większe zróżnicowanie w zakresie aranżacji wnętrz za pomocą światła, ponieważ przy ich użyciu można zupełnie indywidualnie regulować jasność. Można je stosować do najróżniejszych typów lamp – niezależnie czy są to lampy stołowe, ścienne czy też lampy stojące. Idealnie nadają się do tworzenia rożnych nastrojów. Jako najlepszy przykład można wymienić ściemniacz lampy nad stołem w jadalni, za pomocą którego można dopasować stopień jasności do okoliczności i pory dnia. Ściemniacz ma poza tym tę zaletę, że pozwala zaoszczędzić energię i w związku z tym pieniądze. Dzięki zmniejszeniu jasności spada temperatura żarówki i wolniej się ona zużywa.

Co należy uwzględnić w przypadku ściemniacza

Za pomocą ściemnianych lamp – jak ściemniane żarówki LED lub ściemniane żarówki energooszczędne – można tworzyć nastrojowe oświetlenie. Także zwykłe żarówki i halogenowe można regulować ściemniaczem. Jednak tak jak sama żarówka, a więc źródło oświetlenia, także ściemniacz jest zaprojektowany dla określonego zakresu mocy. Stąd rada, aby moc lampy nie była większa od mocy ściemniacza. W zakresie obsługi tego urządzenia przy wyborze jest prawdziwy dylemat. Oferowane są ściemniacze z regulacją dotykową, pokrętłami lub suwakami. Jest także regulacja nożna. Ściemniacz dotykowy, nazywany także ściemniaczem touch, może być podłączony do przewodu przyłączeniowego lampki stołowej lub biurkowej. Zazwyczaj ściemniacze używane są tylko do pojedynczych lamp. Większość posiada także funkcję przełączania włącz/wyłącz.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Usługa

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.