Ściemniacz, sterownik oświetlenia

Polecane produkty w tej kategorii

  Ściemniacze i sterowniki oświetlenia

  Spersonalizowane światło na każdą okazję – dzięki smart home to łatwiejsze niż kiedykolwiek

  Na co należy zwracać uwagę przy ściemnianiu diod LED?

  Klasyczne żarówki i lampy halogenowe ściemniać można było zawsze. Zmiana technologii oświetleniowej na LED (i jej poprzedniczkę – lampę energooszczędną) przyniosła jednak w tym względzie pewne zmiany. Nie wszystkie lampy i żarówki LED da się ściemniać.

  Funkcję ściemniania mają wyłącznie specjalne ściemnialne żarówki LED.Są one często, ale nie zawsze, ściemniane za pomocą ściemniacza fazowego.

  Żarówka LED E27 Arcchio
  Nie wszystkie żarówki LED da się ściemniać. Informacja o tym, czy daną żarówkę można ściemniać, czy też nie, znajduje się w szczegółach produktu w rubryce „Możliwość ściemniania”.  
  Ściemniacz do gniazdka, z zabezpieczeniem Heitronic
  Akcesoria takie jak ściemniacze gniazdkowe służą do ściemniania lamp stołowych i podłogowych. Działają jednak zwykle tylko z żarówkami i lampami halogenowymi.

  Czy jest jakiś prosty sposób na ściemnianie diod LED?

  Tak! Najprostszym sposobem są inteligentne żarówki Jedną z ich najważniejszych właściwości jest możliwość indywidualnego ustawienia mocy, temperatury barwowej oraz barwy RGB. W przypadku tego rodzaju oświetlenia nie są potrzebne żadne dodatkowe ściemniacze. Inteligentne żarówki LED to zatem nowy i nieskomplikowany sposób na sterowanie oświetleniem.

  Panele-LED
  Ściemnialne żarówki z wbudowaną technologią LED umożliwiają ustawianie mocy i barwy światła bez potrzeby korzystania z dodatkowych akcesoriów. Ta sama żarówka równie dobrze sprawdzi się więc w pomieszczeniach do pracy, jak i w pomieszczeniach mieszkalnych. Najczęściej z myślą o ściemnianiu wybiera się panele LED. Ich minimalistyczny kształt doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz. 
  iDual żarówka filament LED E27 z pilotem
  Wewnątrz inteligentnej żarówki znajduje się już kompletna technologia ściemniania światła. Niektóre lampy nie wymagają nawet sieci WLAN. Obsługuje się je pilotem na podczerwień bez potrzeby podłączania do sieci. Taki „smart home w wersji light” to najprostsza alternatywa dla klasycznego sterowania oświetleniem.  

  Jak przyciemnić światło w inteligentnej żarówce?

  Do ściemniania inteligentnego oświetlenia potrzebny jest zazwyczaj smartfon, sieć WLAN i aplikacja właściwa dla danego systemu inteligentnego domu.

  Inną popularną metodą obsługi jest sterowanie głosowe z wykorzystaniem najpopularniejszych asystentów głosowych. Prawie wszystkie systemy mają w ofercie piloty dla osób, które chcą czasem odpocząć od smartfonu.

  Dla tych, którzy preferują bardziej tradycyjną obsługę, przeznaczone są przełączniki ścienne. Zasilane są one bateriami, więc nie trzeba podłączać ich do prądu. Z oświetleniem łączą się one bezprzewodowo za pomocą WLAN.

  Pełną gamę opcji sterowania oświetleniem można znaleźć w informacjach dotyczących poszczególnych systemów smart home.

  Philips Hue Wireless ściemniacz
  Akcesoria, takie jak przełącznik ścienny Philips Hue, mocuje się do ściany za pomocą taśmy samoprzylepnej. Są ona zasilane bateriami. Poprzez sieć WLAN łączą się one bezprzewodowo z inteligentnymi lampami i żarówkami. To wygodny sposób na obsługę oświetlenia bez potrzeby kupowania dodatkowych ściemniaczy.
  Pilot Yeelight Bluetooth
  Niemal wszystkie systemy inteligentnego domu mają w ofercie piloty. Niektóre z nich to klasyczne piloty na podczerwień, inne działają przez Bluetooth. Jest to doskonałe uzupełnienie sterowania za pomocą aplikacji na smartfon.

  SW przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt poprzez wypełnienie formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.