Skrzynki na listy stojące

Polecane produkty w tej kategorii

  Wolnostojąca skrzynka na listy

  Podczas budowy domu lub po jej zakończeniu należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki rodzaj skrzynki na listy chcemy wyposażyć nowe lokum. Dwa najpopularniejsze rodzaje to skrzynka na listy naścienna oraz skrzynka stojąca. Ta druga, w przeciwieństwie do pierwszej, jest wolnostojącą skrzynką na listy, która nie jest montowana do ściany. Mocuje się ją do podłoża za pomocą odpowiedniego stelaża. Przy tym do wyboru są dwie możliwości montażu: można ją przymocować do podłoża za pomocą kołków lub też zabetonować bezpośrednio w podłożu. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to pojedyncza skrzynka listowa, czy też cały ich szereg dla domu wielorodzinnego.

  Dodatki i materiał skrzynek stojących

  Z uwagi na swoją wyeksponowaną pozycję z dala od chroniących występów dachu, wolnostojąca skrzynka na listy musi być zawsze wykonana z wytrzymałych materiałów. Odpowiednie materiały to stal, stal szlachetna oraz odlewy aluminiowe. Popularnym dodatkiem do wolnostojących skrzynek na listy jest domofon, który składa się z dzwonka, światła oraz interkomu. W ten sposób dzięki skrzynce można pokonać drogę od granicy działki do drzwi domu.

  Droga do wolnostojącej skrzynki na listy

  Właśnie ta droga od drzwi domu do skrzynki na listy odróżnia skrzynkę wolnostojącą od skrzynki naściennej. Dzięki temu, że można właściwie swobodnie dobrać miejsce jej montażu na działce, właściciele domów decydują się często na miejsce przy ogrodzeniu lub wjeździe na posesję, tzn. na miejsce w obrębie granic działki. Wskutek tego wprawdzie droga do skrzynki wydłuża się dla mieszkańców, jednak jest krótsza dla listonosza i roznosicieli gazet.

  Niektóre modele posiadają również skrzynki na paczki, które są wystarczająco duże, aby listonosz mógł włożyć do nich większe przesyłki, nie musi on wtedy czekać na odebranie ich przez odbiorcę. Ulubionymi wolnostojącymi skrzynkami na listy są tzw. US-Mailbox, które naśladują amerykańskie skrzynki wyposażone w ruchomą chorągiewkę.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.