Systemy linkowe

Polecane produkty w tej kategorii

  Oświetlenie linkowe – wspaniałe wrażenia świetlne od ściany do ściany

  Posiadacze pomieszczenia o niestandardowych kształtach pełnego ciemnych zakamarków, skośnego sufitu lub bardzo długiego korytarza zdecydowanie docenią oświetlenie linkowe. System linkowy sprawia, że nawet połączenie oświetleniem salonu z jadalnią nie stanowić będzie żadnego problemu. Można by pomyśleć, że trudno będzie tam zapewnić rozsądne światło. Nic bardziej mylnego. Nawet do skomplikowanych sytuacji przestrzennych można znaleźć odpowiednie rozwiązanie oświetleniowe – oprócz „normalnych” lamp sufitowych, ściennych, stołowych czy lamp podłogowych. Oświetlenie linkowe doskonale nadaje się do zadań specjalnych!

  Jak instaluje się system linkowy?

  Oswietlenie linkowe

  W mieszkaniach system linkowy montuje się zwykle od ściany do ściany lub od ściany do sufitu. A dokładniej? Najlepiej byłoby oczywiście nie musieć szukać odpowiedzi na takie pytania i zlecić tę pracę zaufanemu elektrykowi, który doskonale się na tym zna. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale i całą masę nerwów w razie wątpliwości. Każdy, kto chciałby zająć się instalacją samodzielnie, powinien wziąć do ręki instrukcję nowego systemu linkowego i uważnie ją przeczytać. Każdy system linkowy jest dostarczany z doskonale opracowaną instrukcją, która pokazuje różne etapy instalacji.

  Jaka jest maksymalna długość oświetlenia linkowego?

  Długość linki zawsze zależy od zastosowanego transformatora i jego mocy. Ale uwaga: w przypadku transformatorów elektronicznych nie wolno przekraczać podanych maksymalnych długości. Poza tym trzeba pamiętać, że długość systemu to zawsze połowa długości linki (+/-). Dlaczego tak jest? To bardzo proste: ponieważ linkę zawsze prowadzi się podwójnie.

  Konkretną długość systemu można zwykle łatwo znaleźć w szczegółach dotyczących produktu lub w opisie produktu.

  Gdzie najlepiej sprawdza się oświetlenie linkowe?

  Oczywiście w pomieszczeniach mieszkalnych. W salonie, jadalni, korytarzu lub kuchni. A systemy niskonapięciowe można bezpiecznie stosować nawet w pokoju dziecięcym. System linkowy sprawdzi się świetnie również w ogrodzie zimowym. W łazience i innych pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności należy jednak sięgnąć po inne, alternatywne rozwiązanie – ze względu na zbyt niski stopień ochrony. Dlatego do oświetlenie łazienki zaleca lampy sufitowe lub lampy łazienkowe i oświetlenie lustra!

  W jakich sytuacjach warto wybrać do mieszkania system linkowy?

  To uzasadnione pytanie. Łatwo też na nie odpowiedzieć. W przypadku, gdy pomieszczenia są długie lub mają dużą ilość zakamarków, które przysparzają problemów z zaplanowaniem rozsądnego oświetlenia. Albo w przypadku, gdy są to pomieszczenia ze skosem. Krótko mówiąc: kiedy jedno, dwa lub kilka pomieszczeń w domu jest skomplikowanych z punktu widzenia odpowiedniego oświetlenia. Taka trudna sytuacja przestrzenna wcale nie musi oznaczać konieczności siedzenia w ciemności. W żadnym wypadku! To właśnie zadanie dla systemów linkowych. Elastyczny montaż linki (również za pomocą łączników narożnikowych!) i możliwość indywidualnej regulacji pozycji lamp pozwala uzyskać różne warianty i rozwiązać wiele problemów.

  Oświetlenie linkowe oferuje ponadto ...

  • nowoczesny, minimalistyczny design – w połączeniu z dużą funkcjonalnością i elastycznością
  • możliwość oświetlenia całych pomieszczeń – przy jednej instalacji i przy użyciu tylko jednego przyłącza sufitowego
  • doskonałe, dyskretne rozwiązanie oświetleniowe, które pozwoli wreszcie odpowiednio wyeksponować nową dekorację w witrynie. Dzięki niemu można elastycznie oświetlać nawet pojedyncze strefy we własnych czterech ścianach.
  • w przypadku różnych modeli możliwość zintegrowania nawet lamp wiszących.

  Czy każdy system linkowy wymaga stosowania transformatora?

  To zależy od wybranego systemu linkowego. W przypadku systemu niskonapięciowego zawsze potrzebny będzie transformator. Można go podłączyć bezpośrednio do przyłącza prądu. Po stronie niskiego napięcia podłącza się wtedy system linkowy. To bardzo korzystne rozwiązanie! Transformator można również umieścić nieco z boku albo na ścianie. Systemy wysokonapięciowe są zasilane bezpośrednio napięciem 230 V – i nie wymagają transformatora.

  Czy istnieją również systemy linkowe z technologią LED?

  Oswietlenie linkowe
  Oswietlenie linkowe
  Oswietlenie linkowe

  Oczywiście. Nie istnieje powód, dla którego nie należy stosować technologii LED w systemach linkowych. Przecież nie miałoby to sensu. Podobnie myślą producenci i oferują najróżniejsze warianty systemów linkowych z technologią LED. Dostępnych jest wiele systemów linkowych z technologią LED zintegrowaną na stałe, po których zamontowaniu nie tylko znikną ciemne zakamarki w pomieszczeniu, a także konieczność ciągłej wymiany żarówek. Informację, czy wybrany system linkowy nadaje się do żarówek LED, czy też posiada diody LED zintegrowane na stałe, można łatwo znaleźć w szczegółach dotyczących produktu i opisie produktu. Potrzebny jest system linkowy LED marki Paulmann? Można go znaleźć tutaj!

  Czy oświetlenie linkowe można ściemniać?

  Wszystko zależy od typu zastosowanych lamp i transformatora. A skąd wiadomo, które lampy są ściemniane, a które nie? To bardzo proste. Takie informacje można znaleźć w opisie produktu i szczegółach dotyczących produktu.

  Czy systemy linkowe są dostępne również jako kompletne systemy?

  Oczywiście! Nie trzeba samodzielnie szukać poszczególnych elementów systemu. Jeden zestaw zawiera wszystko, co jest potrzebne do montażu – to bardzo praktyczne rozwiązanie. Gdzie można znaleźć taki kompletny zestaw? To bardzo proste – tutaj!

  Czy dostępne są akcesoria dodatkowe (i części zamienne) do systemów linkowych?

  Oswietlenie linkowe

  Oczywiście, że tak. Nasz sklep oferuje bardzo wiele akcesoriów dodatkowych i części zamiennych. Można stworzyć własny system linkowy – i skomponować go indywidualnie w taki sposób, że pozwoli rozjaśnić każdy nieoświetlony kąt w mieszkaniu.

  A co z częściami zamiennymi? Części zamienne również są dostępne pod podanym powyżej linkiem. W dziale akcesoria dodatkowe. Poszczególne elementy kompletnych zestawów nie są już jednak dostępne jako części zamienne. W takim przypadku najlepiej skontaktować się z naszym Działem Obsługi Klienta – który zawsze służy fachową poradą.

  System linkowy to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Jest też bardzo modny i nowoczesny. Pozwala rozjaśnić najciemniejsze zakamarki odpowiednią ilością światła. Zanim jednak będzie się można cieszyć wspaniałym oświetleniem, system trzeba zainstalować. I trzeba przyznać, że od tych wszystkich fachowych terminów i możliwości – szczególnie dotyczących systemów linkowych – rzeczywiście można dostać zawrotów głowy. Ale bez obaw! Nasz zespół doradców zawsze udzieli fachowej porady. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub napisać wiadomość korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.