Wentylatory stołowe i stojące

Chłodny powiew wiatru z wentylatorów stołowych i wolnostojących

Gdy temperatury na zewnątrz wzrastają, powietrze w domu lub biurze również staje się nieznośnie gorące i duszne. Jeżeli nie mamy klimatyzacji, to należy sięgnąć po wentylator, aby zapewnić sobie dopływ świeżego powietrza. Zasadniczo są do wyboru trzy różne rodzaje wentylatorów: sufitowe, wolnostojące i stołowe. Wszystkie one zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, nie są jednak w stanie obniżyć temperatury w pomieszczeniu. Wentylator stołowy lub wolnostojący wymusza ruch powietrza, który jest przez skórę człowieka odczuwany jako ochłodzenie.

Wentylator stołowy - ochłoda dla jednej osoby

Wentylator stołowy to najmniejszy model tego urządzenia. Nadaje się on z uwagi na swe małe rozmiary na przykład do postawienia na biurku. Ponieważ jego moc z reguły jest ograniczona, nie powoduje on szczególnie silnego przepływu powietrza, więc tylko jedna lub kilka osób może odczuć jego chłodzące działanie.

Wentylator wolnostojący - to więcej niż tylko wietrzyk

Jeżeli chcemy uzyskać poprawę powietrza w całym pomieszczeniu, to lepiej niż wentylator stołowy nadaje się do tego wariant wolnostojący. Jego głowica, tzn. wirnik oraz łopatki wirnika, znajduje się na stojaku, który w wielu modelach ma regulowaną wysokość. Niektóre z wentylatorów stojących posiadają dodatkowo kółka przy nóżkach stojaka, aby można było ustawiać ten "wiatrak" w różnych miejscach pokoju. W przypadku wentylatorów wolnostojących należy, podobnie jak w przypadku innych tego typu urządzeń, zwracać uwagę na wydajność. Wielkość oraz wydajność wentylatora determinują prąd powietrza, który jest przezeń generowany.

Ponieważ zarówno wentylatory stołowe, jak i wolnostojące posiadają przewód, należy zwracać uwagę na to, aby „chłodna bryza“ nie stała się pułapką, o którą wszyscy będą się potykać.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Usługa

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.