Wentylatory

Wentylatory sufitowe do eksploatacji latem i zimą

Wentylator sufitowy jest idealnym narzędziem do równomiernego rozprowadzania powietrza w pomieszczeniu. W ten sposób zapewnia nie tylko chłodzenie latem, lecz także oszczędność kosztów ogrzewania zimą, czego nie da się przecenić!

Dlatego większość wentylatorów sufitowych posiada przełącznik, za pomocą którego przestawia się kierunek obrotów wentylatora z trybu zimowego na letni i na odwrót.

Bez wentylatora sufitowego ciepłe powietrze unosi się do góry, a na poziomie stóp pozostaje nieprzyjemny chłód. Im wyższe jest pomieszczenie, tym ten efekt jest silniejszy. Dzięki zastosowaniu wentylatora sufitowego ciepłe powietrze zatrzymane pod sufitem miesza się z pozostającym przy podłodze zimnym powietrzem. W ten sposób powstaje równomiernie przyjemna temperatura pokojowa. Koszt ogrzewania, który trzeba by ponieść, by w okolicy stóp utrzymywać takie samo przyjemne ciepło, wzrósłby o 30%.

Gdy w pomieszczeniu używa się kominka, wentylator lub wentylator sufitowy w każdym przypadku powinien zapewnić równomierne rozprowadzanie ciepła.

Znajdziecie Państwo u nas duży wybór wentylatorów sufitowych z oświetleniem lub bez niego, o wzornictwie klasycznym lub nowoczesnym, a także w różnych wielkościach i cenach.

Włączenie/wyłączenie wentylatora sufitowego odbywa się najczęściej za pomocą pociąganego łańcuszka, którym możemy także przełączać pomiędzy 3 prędkościami. Wiele naszych wentylatorów posiada także komfortowe zdalne sterowanie do regulacji prędkości i/lub jasności zintegrowanej lampy. Jako opcjonalne akcesorium są dostępne drążki przedłużające lub przełączniki ścienne.

Wentylator sufitowy w sposób stylowy tworzy zdrowy klimat mieszkania

Wentylatory sufitowe są funkcjonalną dekoracją mieszkania, która pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i zapewnia zdrowy, przyjemny klimat w mieszkaniu. Już sam widok wentylatora sufitowego daje poczucie luksusu i być może także przyjemnej romantycznej nostalgii kolonialnej. Do tego dochodzą niezwykłe zalety odnośnie zdrowia.

W trybie letnim wentylatory sufitowe zapewniają nieustanne mieszanie i wirowanie powietrza pokojowego i dają tym samym umęczonej upałem skórze możliwość optymalnego ustawienia własnego systemu termoregulacji. Oczywiście wentylatory sufitowe w rzeczywistości nie schładzają powietrza, lecz poprzez stały ciąg i przepływ powietrza z dołu do góry zapewniają przyjemnie odczuwalną świeżość.

A gdy rozpocznie się w domu okres grzewczy, wentylatory sufitowe, zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach i przy ogrzewaniu kominkowym, mogą zatroszczyć się z kolei o to, aby ciepłe powietrze dotarło tam, gdzie jest potrzebne, a nie niepotrzebnie marnowało się pod sufitem. Konstrukcja wentylatorów pozwala w trybie zimowym kierować ciepłe powietrze w dół i tym samym zaoszczędzić istotne 30% kosztów ogrzewania.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wentylatorów pozostajemy zawsze do Państwa dyspozycji.

pon. - czw. 8 - 18
pt. 8 -17