Żarówki LED E27

Polecane produkty w tej kategorii

  Żarówki LED E27: alternatywa dla tradycyjnych żarówek

  Żarówki LED E27 są praktyczne, przyjazne środowisku, energooszczędne i nowoczesne – a przy tym roztaczają wokół siebie nostalgiczny urok. Właściwie istnieją tylko dlatego, że z naszego codziennego życia zniknęła żarówka tradycyjna, a pozostały lampy z gwintem E27. Takie lampy warto dostosować do technologii LED. Właśnie do tego służą żarówki LED E27 – tak zwane modernizowane źródła światła (retrofity).

  Co właściwie oznacza E27?

  Trzonek E zawdzięcza swoją nazwę Thomasowi Alvie Edisonowi. E27 to jeden z dwóch standardowych gwintów stosowanych w żarówkach tradycyjnych. Drugi z nich to gwint E14. Co oznacza 27? Ta liczba informuje o średnicy gwintu: 27 milimetrów.

  Żarówki LED E27
  Żarówki LED E27

  Jaką wielkość mają żarówki LED E27?

  Informacje na temat długości i średnicy kolby danego artykułu można znaleźć bezpośrednio w szczegółach dotyczących produktu, wielkości mogą się różnić w zależności od wybranego modelu. Klasycznego kształtu żarówki nie da się na przykład porównać z kształtem żarówki świeczki, dlatego najlepiej zawsze wcześniej sprawdzić, jakie wymiary powinna mieć żarówka, aby zmieściła się w lampie.

  Ile watów potrzebuje żarówka LED E27?

  W przypadku żarówki tradycyjnej trzeba było zwracać uwagę na liczbę watów. Standardem była żarówka o mocy 60 W. Te czasy już minęły. Moc źródła światła podawana jest wprawdzie w watach, jednak wartość ta zupełnie nie nadaje się do celów porównawczych. Z tego powodu stare żarówki tradycyjne porównuje się z nowymi żarówkami LED wyłącznie na podstawie wartości strumienia świetlnego. Na przykład 60-watowa żarówka tradycyjna generuje strumień świetlny o wartości 806 lumenów.

  Trudno się pozbyć starych przyzwyczajeń, dlatego często pada stwierdzenie, że „z watami wszystko było prostsze”. Nasza rada: aby wszyscy myślący „po staremu” w kategoriach 25, 40, 60 watów mogli łatwiej znaleźć odpowiednią żarówkę, w naszym sklepie podajemy wartości porównawcze nawiązujące do żarówek tradycyjnych. Można je oczywiście znaleźć również na opakowaniu.

  Żarówki LED E27

  Dlaczego żarówka LED E27 brzęczy?

  Istnieje kilka powodów brzęczenia żarówek. Być może żarówka współpracuje z niekompatybilnym ściemniaczem albo sama żarówka LED nie posiada funkcji ściemniania.

  Trzeba pamiętać, że żarówek, które nie posiadają funkcji ściemniania, nie wolno obsługiwać za pomocą ściemniacza. W przeciwnym wypadku zarówno żarówka, jak i ściemniacz mogą ulec uszkodzeniu. Informacji na temat tego, jaki ściemniacz pasuje do ściemnianej żarówki, chętnie udzieli nasz zespół doradców. Wystarczy zadzwonić, korzystając z poniższych danych kontaktowych.

  Żarówki LED E27

  Czy ściemniane żarówki LED E27 są dostępne również w wersji bez ściemniacza?

  Ma być prosto, łatwo i bez zbędnych akcesoriów dodatkowych? To możliwe - jest kilka żarówek, które można ściemniać za pomocą zwykłego przełącznika ściennego. W takim przypadku potrzebny jest tylko przełącznik – nie ściemniacz, a jeśli ściemniacz jest już zamontowany – wystarczy go wymienić na przełącznik. Wskazówka: warte polecenia są na przykład żarówki SceneSwitch marki Philips. W ich przypadku przełącznika światła można używać nie tylko do ściemniania, ale również do zmiany barwy światła. 

  Jaki kąt rozsyłu wiązki światła powinna mieć żarówka?

  Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaką wielkość powinien mieć stożek świetlny żarówki. Wyróżnia się trzy podstawowe kąty rozsyłu wiązki światła, które nadają się do różnych zastosowań:

  • wąski: do punktowego oświetlania obrazów i rzeźb
  • średni: do eksponowania określonych obszarów pomieszczenia
  • szeroki: do oświetlenia ogólnego w pomieszczeniach mieszkalnych

  Wskazówka: istotną rolę odgrywa również odległość źródła światła od obiektu. Im większa odległość, tym większy powstaje krąg światła.

  Jaką barwę światła mają żarówki E24 LED?

  Wielu osobom trudno jest się zdecydować na jedną konkretną barwę światła - takim wypadku należy sięgnąć po model, który umożliwia zmianę barwy światła. Wystarczy za pomocą filtra „barwa światła” wybrać w sklepie upatrzoną barwę – ciepłą biel, białe światło dzienne lub multicolor.

  Dostępne opcje:

  • 2700 kelwinów → ciepła biel (barwa światła zbliżona do światła 60-watowej żarówki tradycyjnej)
  • 3000 kelwinów → ciepła biel (nieco chłodniejszy odcień ciepłej bieli)
  • 4000 kelwinów → uniwersalna biel / neutralna biel (chłodne, białe światło do pracy)
  • 6500 kelwinów → białe światło dzienne (bardzo zimne, niemal nieprzyjemne niebieskawe światło – nie mylić z naturalnym światłem dziennym)
  • … są też żarówki RGBW, które oprócz światła białego (litera W) mogą emitować światło w innych barwach (funkcja multicolor)
  Żarówki LED E27
  Żarówki LED E27
  Żarówki LED E27

  Jakie formy mają żarówki LED E27?

  Z niczego nie trzeba rezygnować, nawet z uczucia nostalgii, które wiąże się ze starą, dobrą żarówką tradycyjną. Wymienniki LED są obecnie dostępne we wszystkich dobrze znanych kształtach żarówek tradycyjnych. Można nawet znaleźć żarówkę LED, która będzie wyglądała dokładnie tak samo, jak dotychczas używane źródło światła. Wszystko zostanie więc po staremu – z tą różnicą, że teraz będzie można oszczędzać energię i pieniądze, chronić środowisko i nie będzie konieczności ciągłej wymiany żarówek. 

  Żarówki LED E27

  Czy żarówki LED E27 nadają się do lamp z czujnikiem ruchu?

  Żarówki LED są wyjątkowo odporne na przełączanie, dlatego można je stosować również w lampach z czujnikiem ruchu. W tym przypadku sprawdzą się idealnie, ponieważ czujnik ruchu wymaga natychmiastowej jasności, a żarówki LED zapewniają 100 procent jasności natychmiast po włączeniu.

  Czy żarówki LED E27 są dostępne również z pilotem?

  Jeśli ktoś lubi wygodę i komfort, z pewnością docenia możliwość sterowania światłem za pomocą pilota - niektóre żarówki LED są dostarczane bezpośrednio z pilotem. W przypadku takich żarówek dostępna jest (w zależności od wersji) funkcja ściemniania, włączania i wyłączania, zmiany barwy, ustawiania programatora czasowego, wywoływania różnych efektów świetlnych i wiele innych. Warto je wypróbować.

  Czy dostępne są również filamentowe żarówki E27 LED?

  Żarówki filament zwane również jako żarówki retro wyposażone we włókna LED przypominające żarniki żarówki tradycyjnej. Te nostalgiczne żarówki są produkowane w takiej samej formie, jaką miały żarówki tradycyjne, stanowią więc praktyczne, modernizowane źródła światła. Jedyne, co trzeba zrobić, to wkręcić je do starej lampy.

  Lustrzane, matowe, przezroczyste – dostępne są wszystkie wersje?

  Żarówki E27 są dostępne w wersji matowej, przezroczystej, a także jako żarówki lustrzane. Ten ostatni wariant posiada lustrzaną głowicę i zapewnia nieoślepiające światło, dlatego doskonale nadaje się do otwartych opraw oświetleniowych. Patrzenie bezpośrednio w kierunku źródła światła nie powoduje w tym przypadku efektu oślepiania. 

  Żarówki LED E27
  Żarówki LED E27
  Żarówki LED E27

  Czy dostępne są również kolorowe żarówki LED E27?

  Kolorowe światło to atrakcja wizualna szczególnie podczas przyjęć. Istnieją też różne możliwości uzyskania kolorowego światła w domu.

  • Można kupić żarówki LED E27 z kolorowymi kolbami – często występują w łańcuchach świetlnych i stanowią piękne akcenty świetlne w ogrodzie oraz w pomieszczeniu, w którym odbywają się przyjęcia.
  • Można również zdecydować się na żarówkę LED E27, która pozwala na indywidualny wybór różnych opcji światła: od ciepłej bieli, poprzez białe światło dzienne, aż po multicolor. Dzięki temu światło można zawsze elastycznie dostosować do sytuacji i nastroju.
  Żarówki LED E27
  Żarówki LED E27

  W przypadku dodatkowych prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem 22 307 14 83 albo za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.