Żarówki LED GU10

Polecane produkty w tej kategorii

  Żarówki LED GU10

  Znów na topie dzięki energooszczędności i indywidualnemu oświetleniu

  Czym są żarówki LED GU10?

  Żarówki LED GU10 to nowoczesna alternatywa dla wysokonapięciowych żarówek halogenowych GU10. Po przejściu na nową technologię oświetleniową zachowany został wygląd żarówki reflektorowej. Niezmieniony został również znormalizowany rozstaw pinów 10 mm oraz mocowanie bagnetowe, w którym okrągłe piny są wkładane do oprawy i lekko obracane w celu ich zamocowania. Ponadto żarówka halogenowa GU10 była tak rozpowszechniona również z tego względu, że można ją było podłączyć bezpośrednio do 230 woltów bez transformatora. Tak jest również w przypadku alternatywy LED.

  Lampenwelt żarówka LED

  Żarówki LED GU10 są wyposażone w ten sam trzonek, co żarówki halogenowe GU10. Rozstaw pinów wynosi w obu przypadkach 10mm

  Lampy sufitowa betonowa marki Lindby

  Żarówki GU10 LED umieszcza się w oprawie za pomocą mocowania bagnetowego, tak jak zwykłe żarówki GU10.

  Gdzie są używane żarówki LED GU10?

  Ze względu na swoją zdolność do odbijania światła, żarówki LED GU10 są powszechnie stosowane do oświetlenia kierunkowego wewnątrz i na zewnątrz. Tę popularną żarówkę można znaleźć w jedno- lub wielopunktowych lampach sufitowych i kinkietach, a także w systemach szynowych, lampach stołowych, podłogowych i wiszących. Na zewnątrz żarówki te występują równie często w lampach z grotem ziemnym oraz w lampach ściennych. Podobnie jak E27 czy E14, GU10 jest podstawowym gwintem pasującym do wielu typów opraw.

  Niklowana lampa sufitowa marki Lindby Alu
  Paulmann Urail spot do systemu szynowego biały
  Złota lampa biurkowa na klips marki Lindby
  Lucande zewnętrzny spot z grotem ziemnym czarny

  Czy wymiana tradycyjnych żarówek na żarówki LED jest trudna?

  Wręcz przeciwnie, jest to tak samo proste jak wymiana dowolnej tradycyjnej żarówki. We wszystkich oprawach z gwintem, żarówki tradycyjne można łatwo wymienić na odpowiednie żarówki LED.

  Czy żarówka GU10 LED oszczędza koszty?

  Żarówka GU10 LED to nie tylko zamiennik żarówek halogenowych, to także ich udoskonalenie. Dla porównania, żarówki halogenowe GU10 miały bardzo krótką żywotność i wymagały dużej ilości energii. Ponadto generowały duże ilości ciepła.

  Żarówka LED oszczędza dużo energii, a tym samym koszty eksploatacji są zdecydowanie niższe. Przykład: żarówka halogenowa o poborze mocy 50 watów zostaje zastąpiona przez diodę LED o (zależnej od produktu) mocy około 5 watów, co stanowi oszczędność 90% i jest opłacalne nie tylko w przypadku użytku prywatnego, ale oczywiście także komercyjnego .

  Ponadto diody LED mają długą żywotność i podobnie jak lampy halogenowe, natychmiast osiągają 100% jasności.

  Miedziana lampa wisząca marki SLV
  Philips Hue White Ambience do sypialni

  Czy żarówki LED GU10 rażą w oczy?

  Percepcja zbyt jaskrawego światła jest spowodowana zbyt dużą jasnością lub źle dobraną barwą światła. Szeroka gama produktów umożliwia dobór żarówki do różnych celów, co jest wielką zaletą w porównaniu z żarówkami halogenowymi.

  Przy zakupie należy zwrócić uwagę na:

  • jasność w lumenach
  • barwę światła w kelwinach
  • kąt świecenia w zależności od modelu

  Żarówki LED zużywają mniej energii (watów), aby uzyskać taką samą jasność jak lampa halogenowa, dlatego waty nie są odpowiednią wartością porównawczą. Wybór dużej ilości watów w przypadku diod LED może zatem spowodować rażące światło.

  Jeśli chodzi o barwę światła, dzięki lampom halogenowym przyzwyczailiśmy się do ciepłego, białego światła, a inne barwy światła często wydają nam się zbyt „zimne” lub „jaskrawe”. Aby żarówka GU10 LED tworzyła odpowiedni nastrój świetlny, przy zakupie należy zwrócić uwagę na temperaturę barwową żarówki:

   • Ciepła biel (o temperaturze barwowej poniżej 3300 kelwinów) do pomieszczeń mieszkalnych
   • Uniwersalna biel (temperatura barwowa od 3300 do 5300 kelwinów) np. w biurze domowym
   • Światło dzienne (temperatura barwowa powyżej 5300 kelwinów) np. piwnica

   Kąt wiązki światła reflektorów GU10 różni się w zależności od produktu, ponieważ w przypadku żarówek GU10 możliwa jest zarówno wąska, jak i szeroka wiązka światła. Kupując, należy wybrać porównywalny kąt świecenia, np. B. 40°.

  Czy są inteligentne żarówki LED GU10?

  LED to jedyna technologia oświetleniowa, w której możliwe jest zastosowanie inteligentnych źródeł światła. Nawet wśród żarówek GU10 LED pojawia się coraz więcej inteligentnych źródeł światła, które można zintegrować z inteligentnym domem (Smart Home) i tym samym sterować za pomocą smartfona.

  W zależności od produktu użytkownicy mogą cieszyć się zmienną temperaturą barwową, aby móc używać tego samego źródła światła zarówno do pracy, jak i do celów mieszkalnych.

  Inteligentne żarówki można przyciemnić, a często nawet zmieniać ich kolory. Wysoka rezystancja przełączania diody LED nie wpływa na żywotność, nawet jeśli te funkcje są często używane.

  MiPow GU10-LED-Spot mit Farbwechsel-Funktion via Bluetooth

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu lub poprzez formularz kontaktowy.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.