Żarówki LED GU5.3

Żarówki LED GU5.3

Philips GU53 kolor czarny

Współczesna alternatywa dla kompaktowej żarówki reflektorowej

Czym są żarówki LED GU5.3?

Żarówki LED GU5.3 są zwykle wyposażone w odbłyśnik MR16 skupiający światło i stanowią nowoczesną alternatywę dla niskonapięciowych żarówek halogenowych GU5.3.

Nie ma ograniczeń w zakresie kompatybilności: rozstaw pinów w modelach LED jest identyczny jak w przypadku żarówki reflektorowej i wynosi 5,33 mm, żarówka pasuje zatem do każdej oprawy z gwintem GU5.3.

Jaka jest różnica między GU5.3, GU10 a GU4?

Różnica między GU5.3, GU10 i GU4 polega na wielkości żarówki i rozstawie pinów : żarówki LED GU5.3 mają rozstaw pinów 5,33 mm, GU10 rozstaw 10 mm, a GU4 rozstaw 4 mm. Żarówki te nie są ze sobą kompatybilne i mają częściowo różne obszary zastosowań.

Oprawa wpuszczana Philips

Żarówki GU5.3 są najczęściej stosowane w oświetleniu wpuszczanym.

GU4 MR11 gwint
Żarówki GU4 można znaleźć między innymi w designerskich lampach.
Lampa sufitowa drewniano betonowa Lindby 4-punktowa

Żarówki GU10 można spotkać w różnych oprawach oświetleniowych do salonu.

Dlaczego żarówki LED GU5.3 są lepsze od halogenów?

W porównaniu z żarówkami halogenowymi, żarówki LED MR16 GU5.3 mają dłuższą żywotność i rezystancję przełączania, a także mniejsze zużycie energii.

Przykład: żarówka halogenowa GU5.3 generuje jasność 200 lumenów przy poborze mocy 20 watów. Porównywalna lampa LED GU5.3 wytwarza 220 lumenów przy mocy zaledwie 4 watów. Oszczędność wynosi 16 watów!

Ponadto LED to jedyna technologia oświetleniowa, w której wykorzystuje się inteligentne źródła światła. Dostępne są również inteligentne żarówki LED do opraw GU5.3, które można ustawić i zaprogramować pod względem jasności i barwy światła za pomocą smartfona.

AwoX SmartLIGHT Color LED Smartphone
Philips GU53 reflektor biały

Na co należy zwrócić uwagę przy przejściu z halogenów GU5.3 na GU5.3 LED?

Przejście z halogenów na diody LED otwiera nowe możliwości w zakresie barwy światła i jasności.

Żarówki halogenowe cechowały się ciepłym, białym światłem o barwie poniżej 3300 kelwinów. W przypadku LED dostępne są różne barwy światła, na przykład uniwersalna biel - światło od 3300 do 5300 kelwinów, ta barwa jest szczególnie popularna w obszarze roboczym, ponieważ lepiej nadaje się do pracy niż ciepłe, białe światło.

Przy zmianie należy również wziąć pod uwagę liczbę lumenów, czyli jasność. Wiele osób zwykle dobiera źródła światła według ich mocy w watach, dlatego też na opakowaniu każdej żarówki LED widnieje również porównywalna moc w watach.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu lub za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.