Żarówki LED GU5.3

Żarówka LED GU5,3 – Zamiennik dla niskonapięciowych reflektorów halogenowych

Dzięki wynalezieniu żarówki LED GU5,3 stworzono pełnowartościowy zamiennik dla niskonapięciowych reflektorów z trzonkiem o wielkości GU5,3. Już żarówki halogenowe w porównaniu ze zwykłymi żarówkami pozwoliły na pewne ulepszenie w zakresie wydłużenia okresu użytkowania i mniejszego zużycia energii, ale wynalezienie żarówki LED GU5,3 można w porównaniu z żarówką halogenową określić jako gigantyczny skok. Okres użytkowania tej żarówki może być do dziesięciu razy dłuższy od żywotności żarówki halogenowej o takiej samej budowie. Dodatkowe zalety żarówki LED GU5,3 to: mniejsze zużycie energii, brak wymagań w zakresie konserwacji, brak promieniowania IR lub UV, odporność na wstrząsy i stabilność barw.

„MR16“ - wielkość reflektora żarówki LED GU5,3

W przypadku żarówek LED GU5,3 znajduje się często oprócz danych dotyczących trzonka także dopisek MR16. Ta podana wielkość dotyczy reflektora żarówki LED GU5,3. Litery MR znaczą „multifaceted reflector“ (reflektor wielopłaszczyznowy) i są uzupełnione o liczbę 16, która informuje o wielkości reflektora. Reflektor żarówki LED GU5,3 ma średnicę 51 mm, ponieważ liczba 16 oznacza szesnaście ósmych cala. Trzonek tej żarówki jest trzonkiem wtykowym, którego wystające zestyki znajdują się w odległości 5,3 mm.

Zakresy stosowania żarówki LED GU5,3

Jako żarówka reflektorowa żarówka LED GU5,3 jest często stosowana we wnętrzach prywatnych w oprawach wpuszczanych i napowierzchniowych. Żarówki LED GU5,3 pasują także dla opraw otwartych. W lokalach użytkowych żarówki te są często stosowane do tworzenia akcentów świetlnych lub jako oświetlenie ogólne w sklepach, barach, kawiarniach, restauracjach lub muzeach. Ponieważ żarówki LED GU5,3 nie emitują promieniowania IR lub UV i emitują ciepło tylko w niewielkim stopniu, nadają się w szczególności perfekcyjnie do oświetlania obiektów wrażliwych na światło lub na ciepło w muzeach czy sklepach.

Z przyczyn technicznych kontakt telefoniczny z biurem może być utrudniony. Prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.

pon. - czw. 8 - 18
pt. 8 -17

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.