Żarówki LED GU5.3

Żarówka LED GU5,3 – Zamiennik dla niskonapięciowych reflektorów halogenowych

Dzięki wynalezieniu żarówki LED GU5,3 stworzono pełnowartościowy zamiennik dla niskonapięciowych reflektorów z trzonkiem o wielkości GU5,3. Już żarówki halogenowe w porównaniu ze zwykłymi żarówkami pozwoliły na pewne ulepszenie w zakresie wydłużenia okresu użytkowania i mniejszego zużycia energii, ale wynalezienie żarówki LED GU5,3 można w porównaniu z żarówką halogenową określić jako gigantyczny skok. Okres użytkowania tej żarówki może być do dziesięciu razy dłuższy od żywotności żarówki halogenowej o takiej samej budowie. Dodatkowe zalety żarówki LED GU5,3 to: mniejsze zużycie energii, brak wymagań w zakresie konserwacji, brak promieniowania IR lub UV, odporność na wstrząsy i stabilność barw.

„MR16“ - wielkość reflektora żarówki LED GU5,3

W przypadku żarówek LED GU5,3 znajduje się często oprócz danych dotyczących trzonka także dopisek MR16. Ta podana wielkość dotyczy reflektora żarówki LED GU5,3. Litery MR znaczą „multifaceted reflector“ (reflektor wielopłaszczyznowy) i są uzupełnione o liczbę 16, która informuje o wielkości reflektora. Reflektor żarówki LED GU5,3 ma średnicę 51 mm, ponieważ liczba 16 oznacza szesnaście ósmych cala. Trzonek tej żarówki jest trzonkiem wtykowym, którego wystające zestyki znajdują się w odległości 5,3 mm.

Zakresy stosowania żarówki LED GU5,3

Jako żarówka reflektorowa żarówka LED GU5,3 jest często stosowana we wnętrzach prywatnych w oprawach wpuszczanych i napowierzchniowych. Żarówki LED GU5,3 pasują także dla opraw otwartych. W lokalach użytkowych żarówki te są często stosowane do tworzenia akcentów świetlnych lub jako oświetlenie ogólne w sklepach, barach, kawiarniach, restauracjach lub muzeach. Ponieważ żarówki LED GU5,3 nie emitują promieniowania IR lub UV i emitują ciepło tylko w niewielkim stopniu, nadają się w szczególności perfekcyjnie do oświetlania obiektów wrażliwych na światło lub na ciepło w muzeach czy sklepach.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.