Żarówki LED GX53

Żarówka LED GX53 to superpłaska i superoszczędna żarówka

Twierdzenie, że żarówki LED nie są jeszcze na tyle rozwinięte, żeby służyć do oświetlania wnętrz mieszkalnych, nie może być dłużej podtrzymywane w sytuacji zawrotnego rozwoju techniki LED. Żarówka LED GX53 ma taką samą konstrukcję jak inne żarówki GX53 i może być stosowana jako pełnowartościowy zamiennik np. świetlówek kompaktowych GX53. Ze względu na odległość 53 mm pomiędzy zestykami trzonka można bez wątpienia określić trzonek GX53 mianem olbrzyma wśród trzonków żarówek. Mniej „olbrzymia" jest wysokość żarówki GX53 LED. Dzięki swoim wymiarom średnicy 75 mm i wysokości 25 mm żarówki LED GX53 są bez wątpienia bardzo płaskimi żarówkami, które nadają się perfekcyjnie do opraw wpuszczanych i we wnętrzach można je także stosować w otwartych oprawach lub w meblach. Jeżeli jednak stosuje się żarówkę LED GX53 w lampie zewnętrznej, wtedy ze względów bezpieczeństwa powinno być założone szkło ochronne.

Zalety żarówki LED GX53

Nie tylko płaski kształt żarówek LED GX53 predestynuje je do stosowania w oprawach wpuszczanych, lecz także ich niewielkie wydzielanie ciepła. W przeciwieństwie do zwykłych żarówek, które przekształcają tylko 5 % energii w światło a resztę w ciepło, żarówki LED, a więc także żarówka LED GX53, może przekształcić 30 % energii w światło. Z tego wynika z jednej strony znacznie lepsza efektywność energetyczna i z drugiej strony niewielkie wydzielanie ciepła w samej lampie. Ponieważ diody świecące żarówki LED GX53 nagrzewają się maksymalnie do 60°C, żarówki LED tego rodzaju nadają się szczególnie do oświetlania obiektów wrażliwych na ciepło. Poza tym żarówki LED GX53 nie emitują promieniowania UV ani IR, tak że są jakby stworzone jako oświetlenie w muzeum, to znaczy do oświetlenia światłoczułych obiektów.W porównaniu do innych - żarówki LED, w tym LED GX53, należą już teraz do żarówek o najdłuższej żywotności. Niektóre żarówki LED GX53 osiągają żywotność do 50 000 godzin i tym samym wyprzedzają nawet te dotychczas uważane za najbardziej efektywne energetycznie - żarówki energooszczędne.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Service

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.