Żarówki LED R7s

Żarówki LED R7s

Trwała alternatywa dla żarówek prętowych do pomieszczeń mieszkalnych

Czym są żarówki R7s?

Żarówki R7s to wcześniejsze żarówki halogenowe rurkowe. Posiadają obustronny trzonek z zagłębionymi stykami i są stosowane w lampach do wnętrz i lampach zewnętrznych.

Dzięki wysokiemu poborowi mocy sięgającemu wielu tysięcy watów i rozsyłowi światła 360° żarówki halogenowe rurkowe zapewniają mocne światło wykorzystywane do podświetlania budynków, pracy potężnych reflektorów budowlanych, a nawet oświetlania boisk sportowych. W pomieszczeniach mieszkalnych halogeny R7s stosuje się w lampach sufitowych, wiszących i ściennych, a przede wszystkim w lampach oświetlających sufit.

Na potrzeby różnych zastosowań dostępne są żarówki R7s o długościach 78 mm, 118 mm i 189 mm. Halogeny R7s nie mają sobie równych ze względu na doskonałą jakość światła i możliwość ściemniania – z których lampy halogenowe są powszechnie znane – oraz ze względu na wysoki współczynnik oddawania barw.

Gdzie stosuje się żarówki R7s LED zamiast halogenów?

R7S led
Pirce lampa wisząca biała mini

Oprawę R7s – spotykaną znacznie rzadziej niż E27, E14 czy G9 – stosuje się obecnie przede wszystkim w designerskich lampach pokojowych. Znane lampy to np. Pirce autorstwa Giuseppe Maurizio Scutellà (Artemide), Lola, którą zaprojektowali Alberto Meda i Paolo Rizzatto (Luceplan) oraz Caboche Patricii Urquiola i Eliany Gerotto (Foscarini). Oprawę R7s wykorzystują również niektóre lampy oświetlające sufit w stylu vintage i lampy zewnętrzne.

We wszystkich tych lampach można stosować odpowiednie żarówki LED R7s.

W przypadku zastosowań profesjonalnych, np. w przemyśle – inaczej niż w przypadku żarówek halogenowych rurkowych – istnieje pewne ograniczenie dotyczące żarówek R7s LED: ze względu na smukłą, krótką konstrukcję prętową do dyspozycji jest zbyt mała powierzchnia, uniemożliwiająca zastosowanie wystarczającej liczby diod LED i generowanie podobnie wysokiego strumienia świetlnego jak w przypadku żarówek halogenowych rurkowych. R7s LED nie mogą więc osiągać tak dużej jasności maksymalnej jak żarówki halogenowe rurkowe.

Dla porównania: lampa przemysłowa z żarówką halogenową R7s mogła np. generować strumień świetlny 30 000 lumenów przy poborze mocy 1500 W. Podobnego strumienia świetlnego nie dałoby się uzyskać przy pomocy diod LED również ze względu na konieczność zastosowania radiatorów. Żarówki LED R7s są jednak w stanie wygenerować na przykład 2500 lumenów przy poborze mocy około 15-20 W, co znacznie przewyższa zapotrzebowanie lamp pokojowych.

Jakie korzyści daje przejście z halogenów na żarówki LED R7s?

Zastąpienie konwencjonalnych żarówek prętowych R7s alternatywnymi źródłami światła LED zapewnia wyższą trwałość, dobre lub bardzo dobre oddawanie barw, przyjemną barwę światła <3300 kelwinów oraz znaczną oszczędność energii.

Uwaga: jeśli żarówka ma być ściemniana, należy wybrać specjalne ściemniane żarówki LED R7s, ponieważ nie wszystkie żarówki LED oferują funkcję ściemniania.

Aby uzyskać fachowe porady na temat żarówek LED R7s lub odpowiedzi na pytania dotyczące innych zagadnień związanych z oświetleniem, prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców za pomocą formularza kontaktowego.

Jovina lampa stojąca
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Nie przegap oferty Black Week!

Zapisz się do newslettera już teraz i korzystaj z najlepszych ofert!

40 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.