Żyrandole i lampy wiszące rustykalne

Polecane produkty w tej kategorii

  Rustykalny żyrandol w stylu dworkowym – zachwycająca atrakcja wizualna również w wielkomiejskim lofcie

  Większości ludzi styl dworkowy kojarzy się z wiejską chatą. Nam przychodzi na myśl znacznie więcej. Na przykład miasto. A dokładniej mieszkanie w mieście. Również tutaj może zagościć nowoczesny country style i zapewnić wspaniałą atmosferę. Wieś to oczywiście zawsze idealne miejsce dla tego stylu. Nawet zwykły dom może się zamienić w przytulnie urządzony domek.

  Jaki rozmiar powinien mieć rustykalny żyrandol w stylu dworkowym?

  Najważniejsze, aby użytkownikom podobał się uroczy efekt, jaki takie źródło światła tworzy w pomieszczeniu. Nie może być zbyt duży i masywny, ale też zbyt mały i niepozorny. Żyrandol ma nadawać pomieszczeniu charakter. Wskazówka: jeśli żyrandol w stylu dworkowym wisi swobodnie w pomieszczeniu, jego średnica nie ma znaczenia. Dużo ważniejsza jest liczba źródeł światła lub wartość całkowitego strumienia świetlnego mierzona w lumenach. To, jaki strumień świetlny będzie potrzebny, zależy od:

  • wielkości pomieszczenia
  • kolorów w pomieszczeniu (jasne ściany lepiej odbijają światło)
  • oczekiwanej jasności

  Jeśli rustykalny żyrandol ma wisieć nad stołem, nie powinien być zbyt masywny. W każdym razie jego średnica powinna być mniejsza niż stół, inaczej będzie sprawiał przytłaczające wrażenie. W przypadku okrągłych stołów sprawa jest oczywista. Jeśli stół jest prostokątny, należy kierować się długością krótszego boku.

  Na jakiej wysokości powinien wisieć żyrandol?

  Jeśli rustykalny żyrandol wisi swobodnie w pomieszczeniu, powinien być zamontowany w taki sposób, aby nikt nie mógł uderzyć się w głowę. Jeśli jest zamontowany nad stołem, może znajdować się nieco niżej. Nie powinien jednak zakłócać kontaktu wzrokowego pomiędzy osobami siedzącymi naprzeciw siebie przy stole. Najlepiej zachować odległość ok. 60-70 cm pomiędzy dolną krawędzią lampy a powierzchnią stołu.

  zyrandol
  zyrandol

  Czym charakteryzuje się styl dworkowy w przypadku żyrandoli?

  Żyrandole w stylu dworkowym są przede wszystkim naprawdę piękne i rustykalne. Od razu przychodzi na myśl drewno, mosiądz i metal. Wszyscy mają podobne skojarzenia. Pewnie dlatego, że takie materiały wyjątkowo dobrze pasują do nowoczesnego stylu country. Ulubione materiały można znaleźć w sklepie w bardzo prosty sposób. Wystarczy wybrać filtr „materiał”, zaznaczyć odpowiednie opcje i przejrzeć listę wyników.

  Wskazówka: żyrandole w rustykalnym stylu dworkowym można również doskonale łączyć z następującymi stylami:

  • shabby chic
  • vintage
  • hygge

  W jakich kolorach dostępne są rustykalne żyrandole w stylu dworkowym?

  To oczywiste, że żyrandole w stylu dworkowym nie są dostępne w jaskrawych kolorach. Takie są wytyczne tego stylu. Mimo to nadal wybór jest bardzo duży. Wystarczy sprawdzić ofertę sklepu za pomocą filtra „kolor” i pozwolić się zainspirować. Na przykład modelami w bieli albo żyrandolami w kolorze chromu, brązu czy miedzi.

  Czy żyrandole w stylu dworkowym dostępne są w wersji z kloszami?

  Byłoby świetnie i zabawnie, gdyby żyrandol był wyposażony w wiele małych kloszy. Rzeczywiście, taki obraz doskonale pasuje do stylu dworkowego. Aby znaleźć wymarzony model, warto przejrzeć zdjęcia w kategorii „Żyrandole styl dworkowy/rustykalny”. A jeśli oczarowanie malutkimi kloszami nie osłabnie, można również przejść do kategorii „Żyrandole z kloszem”. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie modele w tej kategorii są w stylu dworkowym. Wystarczy po prostu kierować się własnym gustem.

  zyrandol

  Czy rustykalne żyrandole w stylu dworkowym pasują do jadalni?

  Nietrudno się domyślić, jaka będzie odpowiedź na to pytanie. Absolutnie tak! Stary drewniany stół aż się prosi o swój rustykalny odpowiednik w postaci lampy. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zabrać się za projektowanie jadalni.

  zyrandol

  Czy są żarówki retrofit, które pasują do stylu dworkowego?

  Czym byłyby nowoczesne żyrandole w stylu dworkowym bez odpowiednich żarówek w najnowocześniejszej technologii LED? Nadal byłyby piękne, ale zdecydowanie mniej energooszczędne i przyjazne dla środowiska w porównaniu do żarówek tradycyjnych. Aby w pełni cieszyć się rustykalnym wyglądem, wystarczy sięgnąć np. po żarówki świece podmuch wiatru LED. Posiadają one znormalizowane gwinty, takie same jak w żarówkach tradycyjnych, dlatego pasują również do standardowych opraw, takich jak E14

  Osobiste doradztwo? To żaden problem. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 albo skorzystać z formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.