Lampy retro

Pomysły na oświetlenie stylizowane na styl vintage

Styl retro jest obecnie w modzie - a wraz z nim starannie wyselekcjonowane gadżety z pchlich targów, które opanowują wnętrza mieszkań. Jest jednak mała różnica między lampami vintage znalezionymi na babcinym strychu. Lampy retro są nowe, wyposażone w najnowocześniejszą technologię LED, są jedynie wykończone z myślą o starym wyglądzie - ze sztucznie stworzonymi śladami użytkowania, takimi jak łuszcząca się farba, zadrapania, rdza czy patyna.


Na czym polega urok vintage?

Styl retro uwzględnia wszystkie materiały, które mogą być użyte do stworzenia używanego efektu: lakier z zadrapaniami, metale od miedzi po żelazo z rdzą i patyną, drewno ze śladami użytkowania. Jeśli chodzi o kolorystykę, czerń i biel są tak samo popularne jak mocne kolory i odcienie pastelowe. A obszary zastosowań? Obejmują one wszystkie pomieszczenia mieszkalne - od pokoju dziennego, przez łazienkę, kuchnię i jadalnię, aż po przestrzeń zewnętrzną.


Lampy wiszące retro w stylu vintage

Odrobina rdzy, trochę patyny lub lekko złuszczona farba - efekt vintage jest wprost stworzony dla lampy wiszącej. Lampy retro doskonale pasują do stylu industrialnego.

Lampy wiszące


Lampy sufitowe retro w stylu vintage

Poszukując lampy sufitowej do wnętrza urządzonego w stylu boho chic, dobrym wyborem będzie model retro w stylu vintage. Odrobina stylu shabby chic jest mile widzianym dodatkiem do tego popularnego stylu.

Wszystkie lampy sufitowe


Kinkiety retro w stylu vintage

Dzięki lampom ściennym w stylu vintage można poczuć się nieco nostalgicznie - urok pchlego targu w wersji deluxe to motto przewodnie tego rodzaju pomysłów na oświetlenie.

Lampy ścienne


Lampy stołowe retro w stylu vintage

Komoda z pchlego targu w połączeniu z lampą retro wyposażoną w LED w stylu vintage daje idealne uzupełnienie. W ten sposób łączy się stare i nowoczesne rozwiązania, optymalnie wykorzystując ich zalety.

Lampy stołowe


Co odróżnia vintage od retro?

Reasumując, różnica między stylami retro i vintage polega przede wszystkim na miejscu oraz czasie produkcji lamp. Produkty vintage to zachowane oryginały z przeszłości. Z kolei lampy retro to nowe produkty w stylu poprzedniej epoki. Istotną różnicą jest fakt, że lampy retro posiadają jedynie charakterystyczne cechy, które są typowe dla wcześniejszych okresów. Z kolei artykuły vintage to w całości stare produkty, które zostały tylko odświeżone, nie zostały one w żaden sposób zmodernizowane ani zmienione.


Lampy stojące retro w stylu vintage

Lampy stojące w stylu vintage wniosą odrobinę industrialnego klimatu. Optyka klatki lub rama statywu z odrobiną rdzy lub patyny doskonale ze sobą współgrają!

Lampy stojące


Żarówki ozdobne

Jeśli chodzi o styl vintage, żarówka typu Edinson jest koniecznością - jednak we współczesnej wersji z technologią LED: jako żarówka fialment! Wykorzystanie żarówki ozdobnej zapewnia wyjątkową atmosferę we wnętrzu.

Żarówki

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.