PORADY

Oświetlenie podjazdu i posesji

Wskazówki dotyczące funkcjonalnych i wydajnych koncepcji oświetlenia z czujnikami ruchu i nie tylko.

Tak jak korytarz jest wejściem do części mieszkalnej, tak podjazd i podwórko są elementami składowymi całej posesji. Funkcjonalny i oświetlony ciepłym, białym światłem podjazd, zachęca do wejścia. Ponadto odpowiednie oświetlenie zewnętrzne podjazdu i terenu wokół budynku zapewnia większe bezpieczeństwo i optymalną widoczność w ciemności.


Oświetlenie podjazdu:

Dobre i złe praktyki

Garaż i wiata na samochód wymagają różnych koncepcji oświetlenia. To, jaki typ oprawy zostanie zastosowany, zależy ostatecznie od upodobań. Do oświetlenia wjazdu do garażu i podjazdu można zastosować oprawy najazdowe lub reflektory zewnętrzne, równie dobrze sprawdzą się kinkiety lub słupki oświetleniowe.

Warto pamiętać:

Montaż oświetlenia podjazdu

Wskazówki dotyczące właściwego montażu

Podstawą skutecznej koncepcji oświetlenia jest dokładne zaplanowanie i profesjonalny montaż. Należy wcześniej rozważyć, ile opraw w jakiej konfiguracji i na jakiej wysokości zamontować, aby zapewnić pożądany komfort i optymalne bezpieczeństwo w dalszej eksploatacji.

Warto wiedzieć:

Czujnik ruchu:

Optymalne rozwiązanie na podjeździe!

Za pomocą czujników ruchu oświetlenie podjazdu włącza się tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebne. Zmniejsza to koszty energii elektrycznej i umożliwia ochronę źródeł światła. Wiele opraw zewnętrznych ma na stałe zamontowany czujnik ruchu lub można go dodatkowo dokupić.

Warto wiedzieć:

Lampy solarne:

Wykorzystanie mocy słońca!

Lampy solarne nie są już tylko lampami dekoracyjnymi. Zapewniają one również praktyczne oświetlenie podjazdu, ścieżek i innych miejsc. Zastosowanie lamp solarnych pozwala chronić środowisko naturalne, a koszty energii elektrycznej i konieczność doprowadzenia kabli należą do przeszłości.

Rzeczy, które warto wiedzieć o energii słonecznej:

Żarówki LED:

Oszczędność energii i kosztów!

Lampy LED charakteryzują się długą trwałością i niskim zużyciem energii oraz doskonałymi właściwościami oświetleniowymi. Po włączeniu natychmiast osiągają 100 % jasności, dlatego idealnie sprawdzają się nawet z czujnikami ruchu.

Fakty na temat żarówek LED:

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.