Carlotta de Bevilacqua Artemide Come Together

Projektantki oświetlenia Kreacje oświetleniowe tworzone z pasją

Autorki lamp wiedzą na czym polega nowoczesny design. Projektantki oświetlenia znanych marek inspirują wyrafinowanymi rzeźbami świetlnymi, eleganckimi akcesoriami oświetleniowymi i innowacyjnymi oprawami, które wprowadzają do wnętrza klimat!

Monica Armani

Monica Armani Design oświetleniowy marki Luceplan

Na pierwszy rzut oka widać, iż to właśnie Monica Armani zaprojektowała lampę wiszącą Silenzio. Oprawa stworzona dla firmy Luceplan łączy w sobie tekstylną estetykę z innowacyjnym efektem pochłaniania dźwięku, zapewniając bardziej domową atmosferę w pomieszczeniu. Projektantka dokonuje właśnie tego genialnego połączenia w swoich innych projektach architektonicznych, takich jak Lounge dla grupy Poltrona.

Lucie Koldova

Lucie Koldova Design oświetleniowy marki Fabbian

Lampa wisząca Lens, którą zaprojektowała dla Fabbian, to pasjonująca gra z kontrastami jasno-ciemnymi. Poetycki przedmiot wyposażenia - jak wszystko zaprojektowane przez czeską projektantkę Lucie Koldovą. Jej zamiłowanie do projektowania eleganckich, inteligentnych lamp odzwierciedla również jej zainteresowanie szeroką gamą materiałów począwszy od szkła przez korek i skórę, aż po metal.

Elisa Giovannoni

Elisa Giovannoni Design oświetleniowy marki Slamp

Pracowała z naprawdę wielkimi projektantami - jak Michele De Lucchi, Elisa Giovannoni dziś jest jedną z nich. Znana zarówno jako projektantka i architektka Giovannoni Design, ale także jako wykładowca Akademii Domus i Scuola Politecnica di Design w Mediolanie. Szczególnym uznaniem cieszy się lampa wisząca Kalatos, którą projektantka zaprojektowała dla marki Slamp, używając tradycyjnego oplecionego pierścienia jako modelu.


Gae Aulenti

Gae Aulenti Design oświetleniowy marki Martinelli Luce

Lampa stołowa Pipistrello, którą zaprojektowała Gae Aulenti dla Martinelli Luce w 1965 roku jest w dalszym ciągu niezapomnianym i nowoczesnym klasykiem! Gae Aulenti zmarła w 2012 roku. Oprócz pracy jako architekt i projektantka znana jest z projektu Musée National d’Art Moderne w Paryżu i Museu Nacional d’Art de Catalunya w Barcelonie.

Carlotta de Bevilacqua

Carlotta de Bevilacqua Design oświetleniowy marki Artemide

Carlotta de Bevilacqua jest uważana za wizjonerkę w dziedzinie projektowania oświetlenia. Aspiracją żony Ernesto Gismondi - założyciela Artemide, który zmarł w 2020 roku, jest stworzenie oświetlenia przyszłości, które powinno przede wszystkim zapewniać ludziom komfort życia. Jako wiceprezes Artemide, Carlotta de Bevilacqua zaprojektowała między innymi zasilaną bateriami lampę stołową Come Together, wspólnie z projektantką Paolą - szklaną lampę stołową Empatia.

Jette Scheib

Jette Scheib Design oświetleniowy marki Forestier

Jette Scheib zaprojektowała serie lamp Carpa i Oyster dla firmy Forestier. Była studentka wzornictwa przemysłowego na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie, później artystka zamieszkała w Barcelonie. Zajmuje się projektowaniem produktów dla znanych na całym świecie firm z branży wnętrzarskiej. Jej credo: „Najpiękniejszy mebel nigdy nie będzie wygodny bez odpowiedniego oświetlenia”.

Elise Fouin

Elise Fouin Design oświetleniowy marki Forestier

Specjalnością Elise Fouin jest wykorzystanie materiałów, które są stale wprowadzane do nowych, żywych kompozycji. W ten sposób stworzyła również swoją serię lamp Papillon dla marki Forestier. Jej dewizą nie jest ograniczanie się do zwięzłości stylu, ale otwartość na design. Oprócz lamp, eksperymentalna projektantka stworzyła wiele mebli, sztućców i dywanów.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.