Inteligentne gniazdka

Inteligentne gniazdko

Co potrafi gniazdko wifi?

Inteligentne gniazdka pozwalają na podłączenie przewodowych urządzeń elektrycznych do systemu inteligentnego domu. Często można znaleźć je również pod angielską nazwą smart plugs. Dzięki nim zwykłe lampy stołowe czy podłogowe, a nawet wentylatory czy ekspresy do kawy można wygodnie obsługiwać za pomocą aplikacji.

Innr Smart Plug gniazdko

Dzięki inteligentnemu gniazdku nawet najzwyklejsza lampa stołowa czy podłogowa stanie się częścią systemu smart home.

EGLO connect Plug gniazdko z Bluetooth
Za pomocą smart plug można podłączyć do systemu także urządzenia elektryczne, takie jak wentylatory czy ekspresy do kawy.
Eve Energy Smart Home przedłużacz potrójny

Inteligentna listwa zasilająca umożliwia z kolei podłączenie kilku źródeł światła lub urządzeń jednocześnie.

Jak działają inteligentne gniazdka w systemie smart home?

Smart plug działa na zasadzie adaptera. Należy podłączyć go do kontaktu, a następnie włożyć do niego wtyczkę wybranego urządzenia lub lampy. Gniazdko łączy się z systemem inteligentnego domu poprzez sieć WLAN, dzięki czemu można je obsługiwać z dowolnego miejsca, dlatego wielorako gniazdko smart znane jest pod pojęciem gniazdko wifi. Aktywacja Bluetooth pozwala natomiast na obsługę nawet bez połączenia z Internetem.

LEDVANCE SMART+ ZigBee Plug
WA 3000 XS01 gniazdko z WiFi wewnętrzny

Przykładowe zastosowanie: do inteligentnego gniazdka można podłączyć lampkę nocną w pokoju dziecięcym. Dzięki temu rodzice będą mogli ją potem wyłączyć zdalnie, nie ruszając się z sypialni lub salonu.

Które systemy smart home obsługują inteligentne gniazdka?

Większość popularnych systemów inteligentnego domu ma w swojej ofercie inteligentne gniazdka, na przykład Homematic IP, Innr, Ledvance i oczywiście Philips Hue.

Czy istnieją inteligentne gniazdka do użytku zewnętrznego?

Do użytku zewnętrznego dostępne są specjalne inteligentne wtyczki o podwyższonym stopniu ochrony IP wynoszącym od IP44 w górę. Zwykłych inteligentnych gniazdek o stopniu ochrony niższym lub równym IP20 nie należy używać na zewnątrz, ponieważ nie mają one odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią ani ciałami obcymi.

Homematic IP gniazdo z możliwością ściemniania światła

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.