PORADY
Inteligentne oswietlenie

Inteligentne sterowanie oświetleniem

Za sprawą smart home można poznać oświetlenie od zupełnie nowej strony! Dzięki żarówkom Bluetooth, które można wkręcić w gniazdo każdej zwykłej oprawy oświetleniowej obsługa jest bardzo prosta. Umożliwia to uzyskanie zapierającej dech w piersiach, indywidualnej atmosfery oświetleniowej, która pozostawia w cieniu każdy dotychczasowy ściemniacz. Pełny zakres funkcji umożliwia mostek bezprzewodowy, np. mostek Philips Hue: dzięki temu możliwe jest sprawdzanie, czy światło jest wyłączone, gdy jest się poza domem, zaprogramowanie harmonogramu oświetlenia lub sterowanie światłem za pomocą głosu, niczym w filmie science fiction - wszystko jest możliwe!


Sterowanie oświetleniem Philips Hue

Philips Hue jest najpopularniejszym systemem inteligentnego domu. Oferując 16 milionów kolorów i szeroką gamę odcieni bieli, od światła dziennego po ciepłą biel, za pomocą lampy lub oprawy Philips Hue można stworzyć odpowiednią atmosferę w każdej sytuacji.

Philips Hue wykorzystuje technologię Bluetooth, natomiast po zastosowaniu mostka system ten naprawdę potrafi wiele: zdalne sterowanie z dowolnego miejsca na świecie, rutynowe sterowanie oświetleniem, sterowanie głosowe i ochrona domu - Philips Hue doskonale sprawdza się w codziennym życiu.

Możliwość szybkiego uruchomienia w ciągu 1 minuty

Żarówka LED E27 biel i kolor

Żarówka LED E27 biel i kolor

Aby przekonać się do tego rozwiązania, wystarczy żarówka z funkcją Bluetooth. Należy zainstalować aplikację Hue, podłączyć żarówkę i wygodnie sterować oświetleniem....

Pełna funkcjonalność w ciągu ok. 1 godziny

Philips Hue White & Color Ambiance E27 Starter-Kit

Zestaw startowy E27 White & Color Ambiance

Po podłączeniu mostka do domowej sieci WLAN można korzystać z wszystkich funkcji inteligentnego domu. W systemie można zintegrować nawet do 50 lamp i w pełni korzystać z inteligentnej technologii.


Kompatybilność z systemem Philips Hue

Philips Hue to najbardziej znana marka inteligentnego, indywidualnego oświetlenia, ale to właśnie w połączeniu z urządzeniami innych producentów powstaje jeszcze bardziej wielowymiarowy inteligentny dom. Wszystkie systemy mogą być również sterowane oddzielnie, bez mostka z Hue lub innych akcesoriów.

Q-Smart-Home

Q-Smart-Home

Poprzez zdalne sterowanie Q-Smart-Home umożliwiają indywidualne dopasowywanie ustawień do nastroju i sytuacji. Jeśli są one zintegrowane z systemem inteligentnego domu, takim jak Philips Hue, można nimi sterować również za pomocą aplikacji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu interfejsu ZigBee.

tint

tint

Zmieniające barwę, zdalnie sterowane lampy i oprawy oświetleniowe tint nadają się do kuchni, salonów, biur domowych i przestrzeni zewnętrznych, stanowią odpowiednie oświetlenie we wszystkich miejscach i o każdej porze. W systemie ZigBee można nimi sterować za pomocą aplikacji.

Nasza rada: warto na początek skorzystać ze standardowego zestawu i stopniowo rozszerzać zestaw inteligentnego oświetlenia

Der smarte Einstieg in die smarte Welt: Mit WiFi-Lampe und Gratis-App lernen wir smartes Licht erst einmal kennen – sofort nach dem Eindrehen der Lampe. Kombiniert mit der Bridge von Philips Hue sind die Möglichkeiten danach grenzenlos und reichen von Vintage-Lampen bis zu moderner Outdoor-Beleuchtung!


Systemy sterujące oświetleniem z pominięciem Philips Hue z mostkiem

WiZ

WiZ

Każdy produkt WiZ jest wyposażony w zintegrowany z siecią WLAN specjalny chip. Urządzenia te są podłączane bezpośrednio do routera WLAN, a ich funkcje są dostępne z dowolnego miejsca na świecie.

Eglo Connect

EGLO Connect

Produkty Eglo Connect współpracują ze sobą w sieci mesh i mogą być sterowane przez Bluetooth. W ofercie znajdują się również akcesoria, takie jak gniazda kontaktowe, dzięki czemu zestaw można rozbudować.


Zalety inteligentnego sterowania oświetleniem

Światło zależne od sytuacji

Światło zależne od sytuacji

Często wykorzystuje się jedną oprawę oświetleniową do różnych czynności, np. w otwartych przestrzeniach mieszkalnych, w których zarówno można pracować, jak i odpoczywać. Inteligentne żarówki dostosowują się do sytuacji pod względem jasności i barwy światła - bez konieczności stosowania zewnętrznego ściemniacza.

Ochrona przed włamaniem

Ochrona przed włamaniem

Włamywacze szukają łatwych celów, tzn. takich obiektów, w których widzą, że nikogo nie ma w domu. Dzięki inteligentnemu sterowaniu oświetleniem w domu automatycznie odtwarzane są scenariusze świetlne - wygląda to tak, jakby właściciel znajdował się w środku nawet jeżeli w danej chwili jest na urlopie i nie ma go w domu.

Programowanie scen świetlnych

Programowanie scen świetlnych

Wystarczy jedno dotknięcie palcem, aby w ułamku sekundy zgrupowane oprawy stworzyły nastrój odpowiadający upodobaniom użytkownika - do odpoczynku, pracy, obowiązków domowych lub odprężającej drzemki. Programowanie scen świetlnych jest bardzo wygodnym elementem.

Smart Home Sterowanie głosem

Sterowanie głosem

O takim rozwiązaniu marzy każdy właściciel inteligentnego domu: sterowanie światłem za pomocą głosu. Dziś spełnienie tego marzenia jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Kompatybilność z poszczególnymi asystentami głosowymi jest oznaczona na wszystkich produktach.

Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2023 Lampenwelt GmbH