Kinkiety solarne

Polecane produkty w tej kategorii

  Kinkiety solarne

  Praktyczne rozwiązanie na oświetlenie elewacji

  Ciekawy akcent w ogrodzie czy oświetlenie orientacyjne wokół domu – lampy solarne sprawdzają się w każdej sytuacji! W przypadku kinkietów solarnych bardzo atrakcyjną cechą jest nieskomplikowany montaż na elewacji oraz brak dodatkowych kosztów energii elektrycznej.

  kinkiet solarny
  kinkiet solarny

  Jak działa kinkiet solarny?

  Zasilanie elektryczne nie jest w tym wypadku niezbędne: solarne lampy ścienne przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną w oparciu o efekt fotowoltaiczny. Energia elektryczna gromadzi się w akumulatorze. Gdy czujnik zmierzchu wykryje, że zapada zmrok, energia jest uwalniana.

  Jakie żarówki stosuje się w kinkietach solarnych?

  Aby akumulator mógł jak najdłużej zapewniać lampie solarnej energię odpowiedzialną za jej funkcjonowanie, stosuje się technologię LED. Diody LED oferują dużą skuteczność świetlną, czyli lepiej przetwarzają waty na lumeny. Dzięki temu mniejsza ilość energii wystarcza do zapewnienia długotrwałej, odpowiedniej jasności.

  lampa ścienna solarna

  Jak długo świecą kinkiety solarne?

  Wszystko zależy od rodzaju kinkietu. Gdy akumulator jest w pełni naładowany, większość lamp ściennych świeci przez 8 do 10 godzin. Jeśli jednak dzień jest pochmurny, akumulator nie może zostać całkowicie naładowany. W takim przypadku czas świecenia ulega skróceniu.

  Poza tym: podobnie jak w przypadku innych lamp ściennych, również w przypadku kinkietów solarnych czujnik ruchu zapewnia oszczędność energii elektrycznej i chroni akumulator. Kinkiet solarny z czujnikiem ruchu gwarantuje zdecydowanie dłuższy czas świecenia.

  W jaki sposób najlepiej zamontować kinkiet solarny?

  Moduł solarny lampy ściennej solarnej musi mieć dostęp do wystarczającej ilości światła dziennego. Warto go skierować na południe. Właśnie dlatego wiele produktów jest wyposażonych w obrotowy lub zewnętrzny moduł solarny.

  Nie należy go również umieszczać pod dachami i drzewami. Regularne czyszczenie z kurzu i brudu zapewnia doskonałą skuteczność świetlną.

  kinkiet solarny

  Aby uzyskać więcej informacji na temat kinkietów solarnych lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, wystarczy zadzwonić do naszego zespołu doradców pod numer telefonu 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.