Lampki choinkowe

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampki choinkowe i łańcuchy świetlne

  Najpiękniejsze oświetlenie dekoracyjne o każdej porze roku

  Na jakie okazje przydają się lampki choinkowe?

  Wyjątkową cechą łańcuchów świetlnych zwanych też potocznie lampkami choinkowymi jest to, że mogą tworzyć w naszych wnętrzach domową atmosferę przez cały rok. Różnorodność wzorów wykracza bardzo daleko poza design tradycyjnych lampek choinkowych za świeczkami (takie lampki choinkowe prl pamiętamy jeszcze z czasów dzieciństwa). Dostępne są łańcuchy świetlne na każdą okazję i pasujące do każdego stylu wyposażenia wnętrz, od industrialnego po skandynawski. Są łańcuchy w formie pojedynczych punktów świetlnych, szyszek, kul, a nawet żaróweczek, w jednym lub wielu kolorach.

  Białe szyszki łańcuch świetlny Sirius
  Łańcuch Wire Best-Season
  Glow-lampki w kształcie żarówek Best Season

  W jaki sposób montuje się lampki choinkowe?

  Montaż lampek choinkowych jest bardzo prosty. W większości przypadków – np. przy dekoracji stołu lub bufetu – potrzebne jest tylko gniazdo wtykowe. Montaż na ścianie lub suficie wymaga kilku akcesoriów niezbędnych do bezpiecznego zamocowania.

  W przypadku gładkich powierzchni często wystarczy tylko przezroczysta, dwustronna taśma klejąca. Do powierzchni chropowatych zaleca się zastosowanie pojedynczych kołków rozporowych, wzdłuż których lampki choinkowe zostaną udrapowane. Inne możliwości to klamry lub uchwyty kablowe. Niektóre łańcuchy świetlne są wyposażone w przyssawki do montażu na oknie.

  Oczywiście łańcuchy świetlne można również umieścić na każdej stabilnej podstawie – np. słupku łóżka, ogrodzeniu lub regale – bez potrzeby dodatkowego mocowania. Do mocowania imponujących dekoracji z lampek choinkowych na zewnątrz budynków doskonale nadają się również haki do rynien dachowych.

  Nadal dostępne są również lampki choinkowe tradycyjne – oraz komfortowa alternatywa dla długiego kabla, który trzeba owijać wokół drzewka: lampki choinkowe na baterie. Poszczególne świeczki wyposażone w energooszczędne diody LED i zasilane dostępnymi w sprzedaży bateriami AA lub AAA, można je więc dowolnie rozmieścić na choince.

  Lampki Konstsmide
  Przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów dodatkowych łańcuchy świetlne można z łatwością zamontować w dowolnym miejscu lub udrapować wokół stałej podstawy, są dekoracją całoroczną.
  Lampki choinkowe na baterie Konstsmide

  Na choince najlepiej sprawdzają się bezprzewodowe lampki choinkowe. Lampki choinkowe na baterie są idealną alternatywą, o ich rozmieszczeniu decyduje własny gust, a nie kłopotliwy kabel.

  Na czym polega różnica pomiędzy lampkami choinkowymi do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków?

  Lampek choinkowych przeznaczonych do wnętrz nie wolno używać w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Do tego celu służą specjalne lampki choinkowe zewnętrzne. Mają one wyższy stopień ochrony (od IP44), który chroni je przed wodą rozpryskową i ciałami stałymi o wielkości >= 1mm. Takie łańcuchy świetlne doskonale znoszą różne warunki pogodowe.

  Czy w bezprzewodowych łańcuchach świetlnych trzeba jeszcze wymieniać żarówki?

  W przypadku nowoczesnych łańcuchów świetlnych LED nie ma już takiej konieczności i z reguły nie jest to już możliwe. Długa trwałość diod LED pozwala cieszyć się lampkami choinkowymi przez wiele lat bez konieczności ciągłego szukania odpowiednich zapasowych żarówek.

  Metalowe kulki marki Konstsmide
  Białe lampki w kształcie gwiazdek Best Season
  LED-kolorowe lampki

  Aby uzyskać fachowe porady na temat doboru i wykorzystania lampek choinkowych lub w przypadku pytań związanych z oświetleniem, prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.