Inspiracje oświetleniowe do łazienki

Łazienka to miejsce, w którym nie tylko dbamy o higienę. Oprócz swojej funkcji jako pomieszczenie użytkowe jest również pomieszczeniem relaksacyjnym. Dopiero odpowiednia aranżacja oświetlenia sprawi, że oba wymagania zostaną spełnione. Lampy sufitowe, kinkiety, reflektory i oświetlenie punktowe zapewniają optymalne oświetlenie ogólne, które jest ważne przede wszystkim podczas ubierania się i kąpieli pod prysznicem. Do makijażu i golenia się konieczne jest nieoślepiające, rozproszone oświetlenie lustra. No tak, a potem pozostaje jeszcze nastrojowa atmosfera: oświetlenie akcentowe sprawi, że łazienka stanie się oazą relaksu i oczywiście zyska cechy przytulnego, inteligentnego domu.

Ważne, by wybierając oświetlenie łazienkowe szczególną uwagę zwrócić na klasę ochrony oprawy oświetleniowej. Więcej o tym piszemy na naszym blogu.

Stylowe lampy do łazienki

Jasne światło padające od góry

Lampy sufitowe

Zasadniczo lampy sufitowe zapewniają w łazience wystarczające oświetlenie podstawowe. To zadanie spełnią również mocniejsze lampy ścienne.Pomieszczenia użytkowe takie jak kuchnia i łazienka, obecnie stają się coraz częściej pomieszczeniami mieszkalnymi, w których istotny jest odpowiedni wystrój, także jeśli chodzi o oświetlenie tych wnętrz coraz ważniejszy staje się styl i design. Modne lampy wiszące są bardzo ciekawym rozwiązaniem w przypadku podstawowego oświetlenia w łazience.

Lampy sufitowe

Jasne światło padające od góry

Rekomendowane lampy

Eleganckie akcenty świetlne

Reflektory i oprawy wpuszczane

Wyglądają niepozornie, kiedy są wyłączone, jednak są bardzo efektowne, kiedy świecą: chodzi o reflektory i spoty LED oraz oprawy wpuszczane, które są bardzo atrakcyjne w przypadku małych łazienek, ponieważ nie zajmują wiele miejsca. Jednak zabudowa jest nieco kosztowna, bo konieczny jest podwieszany sufit z płyt kartonowo-gipsowych. Oświetlenie punktowe rzadko montuje się pojedynczo, przeważnie jest ono dostarczane w zestawach. Zamontowane równo na ścianie lub suficie stanowi ładne oświetlenie podstawowe oazy wellness.

Reflektory i spoty

Eleganckie akcenty świetlne

Rekomendowane produkty

Dookoła lustra

Centrum piękna

Lustro w łazience jest najważniejsze, jak w żadnym innym pomieszczeniu w mieszkaniu. Czesanie i suszenie włosów, czyszczenie zębów, wykonywanie makijażu, golenie się – nie można sobie wyobrazić wykonywania tych wszystkich czynności bez odblaskowej tafli szkła. Dlatego bardzo ważne jest oświetlenie lustra w taki sposób, aby nie powstawały cienie, wszystko było widoczne w sposób jasny i wyraźny i oczywiście nikt nie został oślepiony. Oprócz dobrego współczynnika oddawania barw wynoszącego przynajmniej Ra 80, ważne jest także miejsce zamontowania lamp. Często znajdują się one w podwójnym rzędzie po prawej i lewej stronie na oprawie, nieraz montuje się je także powyżej.

Oświetlenie lustra

Dookoła lustra

Rekomendowane oświetlenie lustra

Inteligentna technologia w łazience

Przyciemnione światło o ciepłych barwach

Odpowiednie oświetlenie sprawi, że łazienka stanie się oazą relaksu – inteligentne lampy sprostają tym wymaganiom pod każdym względem. Lampy można ściemniać i zmieniać barwę światła na cieplejszą. Możliwe jest również zastosowanie kolorowego oświetlenia, które umożliwia wybór z tysiąca barwnych odcieni. Długa kąpiel w wannie stanie się tym samym jeszcze bardziej odprężająca. Tego rodzaju inteligentne rozwiązania świetlne w łazience obsługuje się zdalnie, za pomocą mobilnego urządzenia końcowego lub sterowania głosowego. Dodatkowo można zaprogramować przyjemne scenariusze oświetleniowe na wieczór. Warto spróbować!

Smart home

Inteligentna technologia w łazience

Rekomendowane produkty smart

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.