Lampy natynkowe i podtynkowe do biura

Polecane produkty w tej kategorii

  Oprawy Downlights – efektowne i funkcjonalne oświetlenie dla biur i przemysłu

  Oprawy Downlights spotyka się często w budynkach publicznych, pomieszczeniach biur i sklepów, w galeriach, muzeach, barach i restauracjach. Szczególnie do oświetlania towarów i sklepów są one stuprocentowymi faworytami. Nazwą Downlights określa się lampy sufitowe, przeważnie w okrągłym kształcie, ale także prostokątne lub kwadratowe, które są albo wbudowywane w sufit lub zamontowane bezpośrednio na suficie. Jeżeli oprawy Downlights są przeznaczone do montażu na suficie, nazywa się je oprawami natynkowymi Downlights; oprawy przeznaczone do wbudowania nazywa się oprawami wpuszczanymi Downlights. Są one wpuszczane w pustą przestrzeń sufitów podwieszanych lub do ślepego pułapu.

  Szczególne cechy opraw Downlights

  Oprawy Downlights są najczęściej wyposażone w reflektory lub inne elementy optyczne, które ekranują źródło światła i tym samym uzyskuje się rozproszone światło, które nie oślepiania. Rozpraszanie światła przez oprawy Downlights może być symetryczne, asymetryczne lub też w formie wąskiego strumienia światła. Jednak zazwyczaj światło rozpraszane jest szerokim strumieniem.

  Oprawy Downlights są także dostępne jako reflektory odchylane kardanowo, co oznacza, że można je obracać we wszystkich kierunkach. Wariant ten jest szczególnie korzystny w sklepach, gdzie często zmienia się akcenty świetlne - zależnie od towaru lub wystawianego obiektu.

  Jeżeli chodzi o źródła światła, to powszechnymi żarówkami do opraw Downlights są świetlówki kompaktowe, ale na rynku dostępne są także wersje do żarówek halogenowych 12V i 230V lub lamp metalohalogenkowych. Oczywiście są także oprawy zasilane energooszczędnymi żarówkami LED.

  Oprawy Downlights - dyskretne ale bardzo efektywne

  Zwłaszcza oprawy wpuszczane Downlights, które prawie całkowicie znikają w suficie i tylko dzięki światłu, które emitują, w ogóle można je zauważyć, są raczej dyskretnym detalem wyposażenia sklepu lub galerii. Jednakże ich działanie jest niezwykłe: to one stawiają we właściwym świetle w sposób zindywidualizowany i efektywny towary, powierzchnię sprzedaży i dzieła sztuki. Oprawa Downlight jest uniwersalnym instrumentem zapewniającym funkcjonalne oświetlenie i akcenty świetlne.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.