Lampy stołowe styl klasyczny / antyczny

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy stołowe klasyczne

  Pora na odrobinę „antycznego stylu”

  Klasycznie piękne: lampy stołowe w stylu retro wyglądają jak z innej epoki i nadają wyjątkowy charakter każdemu pomieszczeniu. Idealnie sprawdzają się w eleganckich wnętrzach i stanowią stylowy akcent na biurku!

  Czym cechuj się lampa stołowa retro?

  Większość lamp stołowych w stylu klasycznym posiada dekoracyjną podstawę z mosiądzu. Błyszczący metal jest często łączony z bogato zdobionym szklanym kloszem. Bardzo popularne są również klosze tekstylne w kolorze kremowym lub gładkie klosze z metalu.

  lampa stolowa klasyczna antyk
  lampa stolowa klasyczna antyk
  lampa stolowa klasyczna antyk

  Gdzie stosuje się lampy stołowe retro?

  Lampy stołowe w stylu klasycznym i antycznym to bardzo popularny dodatek na komodę lub stolik ustawiony np. przy fotelu do czytania. Lampy te doskonale sprawdzają się również na stoliku nocnym i jako element nadający prestiżowy charakter na biurku. Typowym przykładem tego ostatniego zastosowania jest lampa bankierska z polerowaną mosiężną podstawą i zielonym, szklanym kloszem.

  W którym miejscu na biurku powinna stać lampa stołowa?

  Biurko powinno być optymalnie oświetlone, by usprawnić pracę i naukę. Należy ustawić lampę w odpowiednim miejscu, żeby własnym ciałem nie blokować dostępu światła, a tym samym by cienie nie padały na powierzchnię biurka. Osoby praworęczne powinny ustawić lampę biurkową po lewej stronie, a osoby leworęczne po prawej.

  Czy dostępne są lampy stołowe w stylu klasycznym z funkcją ściemniania?

  Szczerze mówiąc lampy stołowe w stylu antycznym i klasycznym zwykle nie są wyposażone w elementy takie jak np. panel regulacji jasności stosowany w wielu nowoczesnych lampach stołowych LED.

  Można jednak dopasować do oprawy lampy stołowej żarówkę LED z funkcją ściemniania lub ze zintegrowaną technologią Smart Home. Dzięki temu ustawienia oświetlenia można skonfigurować za pomocą smartfona. W zależności od wybranego źródła światła oprócz ściemniania dostępne są również inne funkcje, np. zmiana barw RGB.

  lampa stolowa klasyczna antyk

  Aby uzyskać więcej informacji na temat lamp stołowych w stylu antycznym/klasycznym lub innych kwestii związanych z oświetleniem, wystarczy zadzwonić do naszego zespołu doradców pod numer telefonu 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.