- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- ...
- 13
- Dalej
10% RABATU od 499 zł & 13% RABATU od 699 zł & 15% RABATU od 999 zł
Właściwie to całkiem proste – ponieważ do pracy przy biurku potrzeba po prostu więcej światła, niż może to zapewnić lampa sufitowa.
Nasz mózg pracuje wówczas na pełnych obrotach. Podobnie zresztą, jak oczy. Aby ich nie zawieść, oprócz oświetlenia ogólnego musimy im zapewnić też oświetlenie punktowe – lampę biurkową.
W ten sposób można uzyskać nieoślepiające światło, które wspiera w różnych zadaniach i czynnościach wykonywanych przy biurku. Teksty, obrazki i przedmioty są po prostu bardziej widoczne. Oczy zostają odciążone i nie męczą się tak szybko, dzięki czemu nie grozi dyskomfort i bóle głowy.
Przede wszystkim oświetlenie ogólne (np. lampa sufitowa) i punktowe (lampa biurkowa) powinny się wzajemnie uzupełniać. To ważne, aby podczas pracy przy biurku nie zdawać się na tylko jedną z nich. W przeciwnym przypadku niewystarczająca ilość światła lub zbyt duży kontrast może przeszkadzać.
Poza tym...
warto przemyśleć, jaką rolę ma pełnić ta oprawa świetlna – czy ma zapewnić warunki do odprężającego surfowania w Internecie, czy też do długiej i wydajnej pracy?
warto się zastanowić, jakie detale są ważne – ściemniacz, elastycznie regulowany klosz, a może coś jeszcze?
lampa biurkowa powinna odzwierciedlać styl i aranżacje pokoju lub biura
należy zwrócić uwagę na odpowiednią jasność (lumeny)
lampa powinna stać stabilnie na biurku, co oznacza, że należy wygospodarować dla niej odpowiednią ilość miejsca
regulowane lampy biurkowe powinny mieć solidną blokadę, utrzymującą je w wybranej pozycji
Ważna kwestia – piszemy prawą czy lewą ręką? To pozornie śmieszne pytanie w rzeczywistości dotyczy bardzo istotnej sprawy. Osoby praworęczne albowiem powinny mieć lampę po lewej stronie biurka, natomiast leworęczne po prawej.
Tak ustawiona lampa biurkowa, nie będzie rzucać cienia na notatki oraz wszystko to, nad czym w danym momencie pracujemy. Jeśli na stole znajduje się również komputer, lampa nie powinna stać przed ekranem – to chyba oczywiste. Oznacza to, że lampę biurkową należy umieścić z lewej lub prawej strony ekranu. Ewentualnie tuż za nim. Uwaga: klosz powinien być zawsze tak obrócony, aby lampa nie oślepiała.
To, czy w lampie biurkowej trzeba wymieniać żarówki, zależy od danego modelu.
W modelach z zamontowanymi na stałe żarówkami LED, diody są niewymienne. Lampy te charakteryzują nowoczesne rozwiązania LED oraz kompaktowe rozmiary. Dzięki temu, zainstalowane na stałe diody LED pozwalają na filigranowe wzornictwo.
W przypadku opraw świetlnych z zamontowanymi na stałe diodami LED etykieta efektywności energetycznej zawiera uwagę „Nie wymieniać żarówek LED w lampie”.
Natomiast przy lampach z wymiennymi żarówkami na etykiecie efektywności energetycznej znajduje się adnotacja „Żarówka przystosowana jest do następujących klas energetycznych…”. Odniesienie do oprawy można znaleźć również w szczegółach produktu, np. E27 lub E14. Ułatwi to decyzję czy zamontować kolejną żarówkę halogenową, czy też LED. Przecież każda lampa o znormalizowanej oprawie, jak na przykład E14 lub E27, może być również wyposażona w odpowiednią żarówkę LED.
Jeśli lampka biurowa nie posiada wbudowanych diod LED, wybór dotyczący żarówki jest oczywiście indywidualny. Ale czy aby na pewno jest to kwestia do zastanowienia? Czy wybrać diody LED i…
oszczędzać 60% energii elektrycznej w porównaniu z halogenem,
chronić środowisko,
mieć do wyboru szeroką gamę barw światła,
móc cieszyć się nawet 50 000 godzin czasu pracy
...czy jednak postawić na przestarzałą technologię halogenową? Decyzja jest tak naprawdę prosta!
Nieprawda?
Nawet lampa biurkowa o jasności około 200 lumenów jest lepsza niż żadna. Do długiej i wydajnej pracy zaleca się jednak 400-500 lumenów. Nadal za ciemno? A może już zbyt jasno? W tej sytuacji polecamy oprawę świetlną ze ściemniaczem. W ten sposób można łatwo dostosować jasność do potrzeb (w szczegółach produktu znajduje się informację, czy w lampie zamontowano ściemniacz).
Należy również pamiętać, że oprócz oświetlenia biurka niezbędne jest również dobre oświetlenie ogólne. Zapobiega to nadmiernym kontrastom światła i cienia. To ważne, albowiem niewłaściwe oświetlenie sprawia, że szybciej się męczymy.
W przypadku lampy biurkowej najlepiej zdecydować się na jasną, czystą barwę światła, czyli tak zwaną uniwersalną biel. Odpowiada to około 3 300 do 5 300 kelwinów. Barwa ta sprawia, że jesteśmy rześcy i aktywni.
Jeśli jednak barwa ta nie jest wystarczająco jasna, można wybrać białe światło dzienne (ponad 5 300 kelwinów). A gdyby tak odłożyć papierkową robotę i pozwolić sobie na odpoczynek w ciepłej bieli (poniżej 3 300 kelwinów)? Takimi funkcjami dysponujelampa biurkowa z regulacją barwy światła.
W opisie artykułu znajduje się informacja, czy oprawa oferuje ten dodatek. W przypadku wątpliwości, chętnie pomogą również nasi doradcy. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub skorzystać z formularza kontaktowego.
Wystarczająca ilość światła na biurku to podstawa. Ale przydałoby się też kilka detali, czyż nie? Żaden problem! Do wyboru jest wiele dodatków do lamp biurkowych. W opisie artykułu znajduje się informacja, czy oprawa świetlna oferuje wybrany dodatek.
Ściemnianie, czyli wygodna regulacja jasności
Indywidualnie regulowana barwa światła
Regulacja wysokości
Ściemniacz dotykowy
Elastycznie regulowana głowica i korpus lampy
Zacisk do mocowania na krawędzi biurka (jeszcze więcej miejsca na przybory, co jednak może oznaczać więcej pracy!)
Żarówki wymienne lub z zamontowane na stałe żarówki LED
Pilot
Gniazdo USB
Technologia Qi: nowoczesna technologia ładowania smartfonów
Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.