Lampy sufitowe LED

Polecane produkty w tej kategorii

  Dzięki lampom sufitowym LED pomieszczenia zyskują więcej niż tylko jasność

  Stosowanie lamp sufitowych LED oznacza nowoczesne podejście do oświetlenia. Każdy, kto stosuje lampy sufitowe LED, eliminuje ze swojego życia dwie przestarzałe kwestie:

  • duże zużycie prądu przez lampy sufitowe
  • konieczność wymiany źródła światła w oświetleniu.

  Żarówki LED to najbardziej oszczędne źródła światła na rynku - to niepodważalny fakt. Podczas pracy są o 90% efektywniejsze niż żarówki tradycyjne i mają do 50 razy dłuższą trwałość.

  Źródło światła z diodami LED to również stały element lampy, podobnie jak podstawa lub klosz. Dzisiejsze wyświetlacze w smartfonach lub tabletach, monitory i telewizory funkcjonują w oparciu o technologię LED. Nikt nie pyta, czy te diody LED można wymienić, są po prostu elementem całego urządzenia.

  Podobnie jest w przypadku lamp sufitowych LED.

  To bardzo nowoczesne rozwiązanie, a może należałoby powiedzieć: po prostu współczesne?

  Jakie są zalety lamp sufitowych LED?

  Lampy sufitowe zapewniają jasność w pomieszczeniu. Technologia LED również niesie ze sobą dodatkowe korzyści, zupełnie niespotykane w przypadku „zwykłych” lamp sufitowych:

  • oszczędność 90% energii elektrycznej w porównaniu do żarówek tradycyjnych
  • przyjazne dla środowiska oświetlenie bez użycia rtęci
  • bezobsługowa eksploatacja bez konieczności wymiany żarówki
  • 100% jasność bezpośrednio po włączeniu, w odróżnieniu do żarówek energooszczędnych
  • większa różnorodność wzornictwa dzięki kompaktowej technologii oświetleniowej

  Jakie są formy plafonów LED?

  O tym, jaka forma lampy sufitowej będzie najbardziej odpowiednia do danego zadania oświetleniowego, decyduje gust użytkownika oraz rodzaj i wielkość pomieszczenia.

  Plafony z okrągłym kloszem

  to klasyki w dziedzinie oświetlenia pomieszczeń. Rozsyłają światło na dużej powierzchni, w całym pomieszczeniu, zapewniając w ten sposób optymalne oświetlenie ogólne. Do małego pomieszczenia wystarczy zwykle jedna lampa sufitowa.

  W przypadku plafonów LED – w przeciwieństwie do „zwykłych” lamp sufitowych – nie ma potrzeby zdejmowania klosza i wymiany znajdującego się pod nim źródła światła. Wysokiej jakości, zintegrowane na stałe diody LED działają przez ponad 30 lat – przy 4 godzinach pracy dziennie.

  Lampy sufitowe LED

  Reflektory sufitowe lub spoty sufitowe

  Często są wielopunktowe, dzięki czemu zapewniają tak samo dobry rozsył światła jak okrągłe lampy sufitowe. Poza tym mają wyjątkową konstrukcję.

  Jedną z zalet lamp wyposażonych w reflektory z elastyczną regulacją jest możliwość podziału przestrzeni pomieszczenia poprzez odpowiednie ukierunkowanie spotów w celu wyeliminowania efektu oślepiania. To bardzo praktyczne w przypadku dużych pomieszczeń.

  Lampy sufitowe LED

  Płaskie lampy sufitowe lub panele

  Cieszą się wyjątkową popularnością, ponieważ realizację tych płaskich konstrukcji umożliwiło dopiero pojawienie się technologii LED. Cała powierzchnia klosza świeci równomiernie dzięki zastosowaniu diod LED. Nie ma na niej żadnych widocznych punktów świetlnych ani „ciemnych obszarów”.

  Panele LED nie wystają w kierunku pomieszczenia, a dzięki temu zapewniają oszczędność miejsca, co sprawia, że bardzo niskie pomieszczenia wydają się znacznie większe. Poza tym konstrukcja sprawia wrażenie bardzo uporządkowanej wizualnie, przez co doskonale pasuje np. do minimalistycznego stylu wyposażenia wnętrz.

  Lampy sufitowe LED

  Oczywiście można również spotkać wiele form mieszanych lamp sufitowych LED – przede wszystkim wśród lamp designerskich. Wybór jest ogromny, dlatego każdy bez problemu znajdzie tutaj swoją ulubioną lampę.

  Ile watów powinna mieć lampa sufitowa LED?

  To, ile watów energii zużywa lampa, nie daje dzisiaj żadnego pojęcia o jasności i ogólnej jakości światła. W przypadku wszystkich lamp sufitowych LED obowiązuje zasada: do uzyskania takiej samej (lub większej) jasności potrzeba mniej prądu (watów) niż w przypadku klasycznych żarówek. Aby uzyskać więcej informacji na temat jasności, wystarczy sprawdzić wartość lumenów.

  Ile lumenów powinna mieć lampa sufitowa LED?

  To zależy od wielkości pomieszczenia. Warto pamiętać, że liczba watów żarówki tradycyjnej pomnożona przez 10 dawała przybliżoną wartość lumenów. Jeśli więc ktoś wie, jaką jasność miała jego lampa sufitowa wyposażona w 3 żarówki tradycyjne 60 W, może od razu wypróbować lampę sufitową LED, która oferuje ok. 1 800 do 2 100 lumenów. Można też wybrać lampę sufitową o nieco większej jasności i dowolnie ją ściemniać.

  Czy plafony LED można ściemniać?

  Tak, jednak nie wszystkie i nie każdym ściemniaczem. Technologia LED działa na innej zasadzie niż technologia lamp żarowych, czyli żarówek, dlatego najpierw trzeba było znaleźć rozwiązanie umożliwiające ściemnianie diod LED. Wiele plafonów LED i żarówek LED można dzisiaj bez problemu ściemniać za pomocą pilota lub smartfona bez konieczności stosowania akcesoriów dodatkowych (warto zajrzeć do naszej kategorii Smart Home). W przypadku wszystkich innych produktów potrzebny będzie jednak ściemniacz.

  Informację na temat możliwości ściemniania wybranej lampy można znaleźć w szczegółach dotyczących produktu. Jeśli w wierszu „Możliwość ściemniania” znajduje się adnotacja „tak”, a w wierszu „Ściemniacz” adnotacja „zawiera”, to produkt można ściemniać bez potrzeby stosowania akcesoriów dodatkowych (a więc zewnętrznego ściemniacza). Brak takiej adnotacji oznacza, że produkt nie może być ściemniany, albo że potrzebny będzie zewnętrzny ściemniacz.

  Światło i dźwięk: Lampy sufitowe LED z głośnikiem – Super pomysł!

  Reggae, blues, hard rock czy heavy metal - wystarczy wybrać na smartfonie ulubioną muzykę i za pośrednictwem Bluetooth można odtwarzać ją za pomocą lampy sufitowej.

  Lampy sufitowe z głośnikiem – początkowo brzmi to nieco dziwnie, ale w erze coraz bardziej multimedialnych zastosowań różnych urządzeń nie jest wcale takie niezwykłe. Na przykład smartfony wyparły już odtwarzacze MP3, pełnią rolę GPS, przeglądarki internetowej i przy okazji telefonu. Multimedialnym elementem wyposażenia wnętrz stała się również lampa.

  Zaleta: lampa znajduje się w centrum pomieszczenia. To idealna pozycja, aby uzyskać mocne brzmienie lub uspokajające dźwięki.

  Jak przestawić zwykłą lampę sufitową na technologię LED?

  „Zwykłą” lampę sufitową można bardzo łatwo zamienić w lampę sufitową LED, wkręcając w oprawy odpowiednie żarówki LED. Najpierw trzeba sprawdzić oprawę lampy (np. E27), wybrać w sklepie Lampy.pl, w kategorii „Źródła światła” żarówkę z odpowiednim gwintem (w tym wypadku również E27), a potem uwzględnić jeszcze parametry światła (jasność w lumenach, barwę światła w kelwinach i oddawanie barw).

  I już można korzystać ze wszystkich zalet technologii LED – bez konieczności kupowania nowej lampy sufitowej.

  Więcej informacji dotyczących jakości światła i wyboru odpowiedniego źródła światła, a także odpowiednie produkty można znaleźć w kategorii „Żarówki LED”.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.