Lampy wiszące styl dworkowy / rustykalny

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy wiszące rustykalne oraz retro – atrakcyjny element wyposażenia nowoczesnego wiejskiego domu

  Skrzypiące deski podłogowe, dużo drewna, masywne metalowe elementy i białe detale z ceramiki. Czytając taki opis, każdy myśli o rustykalnym stylu dworkowym, czyli retro – albo bardziej nowocześnie: o stylu cottage. Oczywiście nie powinno tutaj zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. I nic nie pasuje lepiej do nowoczesnego domu w stylu country niż rustykalna lampa wisząca. To niekwestionowana ozdoba każdego wnętrza!

  Co wyróżnia styl retro?

  Drewno, drewno i jeszcze raz drewno. To nieodzowny element stylu dworkowego. W stylu rustykalnym nie może również zabraknąć masywnych elementów z metalu, dużej ilości szklanych akcentów i drobnych detali z ceramiki. Można powiedzieć, że styl dworkowy to starszy, wywodzący się ze wsi brat nowoczesnego stylu hygge. Świetnie komponuje się również z shabby charme i stylem vintage. Dlaczego nie? Przecież wszystkie te style wykorzystują od dawna znane elementy w nowej odsłonie – to właśnie sprawia, że są trendy..

  Lampy wiszace retro

  Czy lampy wiszące w stylu retro są dostępne z regulacją wysokości?

  Wystarczy sobie wyobrazić rustykalną lampę wiszącą nad masywnym, drewnianym stołem. Marzenie... Zachwyt może być jeszcze większy. Wystarczy wybrać model z regulacją wysokości – zapewni pełną swobodę przy każdej czynności. Wszystkie modele oferujące tę funkcję można wyświetlić bezpośrednio używając filtra „regulator wysokości – tak”. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić, korzystając z poniższych danych kontaktowych. 

  Na jakiej wysokości nad stołem należy montować lampy wiszące?

  Jeśli rustykalna lampa wisząca w stylu dworkowym zostanie zawieszona zbyt nisko – będzie przeszkadzać. Uniemożliwi zachowanie kontaktu wzrokowego z osobą siedzącą naprzeciwko przy stole albo spowoduje, że siadając do stołu wszyscy będą się uderzać w głowę. Trzeba więc pamiętać, że lampę wiszącą najlepiej zamontować na wysokości ok. 80-100 centymetrów nad stołem. Taka zasada sprawdzi się również w przypadku lampy z regulacją wysokości – później można ją odpowiednio dopasować.

  Czy dostępne są również lampy wiszące w stylu dworkowym, które będą odpowiednie do kuchni?

  Kiedy myśli się o prawdziwej, wiejskiej, dużej kuchni mieszkalnej, oczami wyobraźni widzi się od razu masywny stół. A taki stół aż prosi się o lampę wiszącą w stylu dworkowym. Lampy wiszące w stylu dworkowym sprawdzają się doskonale również w mniejszych kuchniach bez stołu. Mogą wisieć na przykład nad ladą kuchenną albo swobodnie na środku pomieszczenia.

  Lampy wiszace retro
  Lampy wiszace retro

  Jakie materiały są typowe dla lamp wiszących w stylu retro?

  Ze stylem retro kojarzy się drewno, miedź, mosiądz, żelazo … ale także ceramika i szkło. Które materiały stosowane w lampach wiszących w tym stylu cieszą się największą popularnością, można sprawdzić, używając praktycznego, sklepowego filtra. Wystarczy wybrać „materiał” i zaznaczyć opcję, która najlepiej odpowiada indywidualnym upodobaniom.

  Czy retrofity LED mogą stanowić dopełnienie stylu retro?

  Masywną, starą lampę wiszącą w stylu dworkowym można sobie doskonale wyobrazić w połączeniu ze starą, dobrą żarówką tradycyjną. Taka żarówka jest w stylu retro – więc wszystko będzie pięknie pasować. Nie trzeba jednak rezygnować z nowoczesnej technologii LED i korzyści, które oferuje. Do wszystkich tradycyjnych, dobrze znanych i sprawdzonych opraw dostępne są również nowoczesne żarówki LED, które wyglądają jak żarówki tradycyjne i są wyposażone w odpowiedni gwint. Są to tak zwane żarówki modernizowane (retrofit).

  W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub skorzystać z formularza kontaktowego – gwarantujemy szybką odpowiedź.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.