Lampy wiszące styl dworkowy/rustykalny

Lampy wiszące w stylu rustykalnym i dworkowym

Lampy wiszące należą do oświetlenia wewnętrznego. Wiesza się je pod stropem – na linkach lub łańcuchach. Ponieważ lampy wiszące często mają regulowaną wysokość, można je indywidualnie dopasować do warunków w pomieszczeniu. Za pomocą ściemniacza możliwe jest też regulowanie intensywności światła lamp wiszących, co umożliwia zmianę nastroju w pomieszczeniu, jak również tworzenie szczególnie przytulnej atmosfery. Zarówno włączona jak i wyłączona lampa wisząca, będąca optycznym centrum każdego pokoju, stanowi prawdziwą ozdobę domu czy mieszkania.

Lampy wiszące w stylu rustykalnym

Lampy wiszące w stylu rustykalnym są uniwersalnym rozwiązaniem także dla Twojego domu czy mieszkania. Styl rustykalny bynajmniej nie musi być przestarzały lub sprowadzać się do prostego wyglądu, nawet jeżeli miał swoje początki w chatach ludowych. Obecnie istnieje wiele różnych kierunków stylu rustykalnego: skandynawski, włoski, angielski, prowansalski lub alpejski. Dlatego też właśnie w stylu rustykalnym dosyć łatwo znaleźć pasującą lampę wiszącą, ponieważ posiadają one bardzo wiele różnych motywów i wzorów. Także możliwości połączeń są tu praktycznie nieograniczone. Rustykalne przedmioty gospodarstwa domowego, pamiątki rodzinne lub rzadkie okazy zdobyte na pchlim targu to doskonałe elementy dekoracji w tym stylu. Każda rustykalna lampa wisząca perfekcyjnie je uzupełni.

Dekoracyjna lampa wisząca w stylu rustykalnym upiększy każde wnętrze

Niezależnie od tego, czy w salonie, w sypialni lub w pokoju dziecięcym – piękna lampa wisząca jest atrakcyjnym elementem wyposażenia i czymś więcej niż tylko źródłem światła. Z reguły jest ona pierwszą lampą, którą włącza się, wchodząc do pomieszczenia, przez co to ona wywołuje pierwsze wrażenie. Ale także jako wyłączona lampa wisząca w znaczącym stopniu tworzy wizerunek pokoju. Dlatego przy jej wyborze należy się kierować szczególną starannością.

Lampy retro

Szukając idealnego oświetlenia, warto przyjrzeć się różnego typu wiszącym lub stojącym lampom retro. Co warte podkreślenia, ta grupa lamp obejmuje bardzo różne produkty, które łączy jednak jedna wspólna cecha – ich design czerpie wzorce z rozwiązań stosowanych w przeszłości, zarówno bliskiej, jak i dalekiej. Sprawia to, że lampy wiszące w stylu retro mogą nawiązywać zarówno do wzorów obowiązujących w modzie 50 lat temu, jak i zdecydowanie starszych, stylizowanych na bogato zdobionych żyrandoli.

Lampy w stylu prowansalskim

Jednym z obecnie najpopularniejszych stylów wyposażenia wnętrz jest styl prowansalski. Opiera się on na tradycyjnych meblach wykonanych z naturalnego drewna – koniecznie pomalowanych na biało. Głównym elementem ozdobnym są z kolei motywy kwiatowe – obecne zarówno w postaci ornamentów, jak i odpowiednio wygiętych lub wyciętych elementów z drewna lub metalu. Do wystroju takiego oczywiście niezbędne są lampy wiszące w stylu prowansalskim, które będą dopełniać całość i współgrać z pozostałymi elementami.

Szukając lamp w stylu rustykalnym czy też lamp w stylu prowansalskim, warto odwiedzać profesjonalne sklepy z oświetleniem – takie jak Lampy.pl. W ofercie mamy tysiące różnych lamp – zawsze w doskonałej cenie! Zapraszamy do zakupów.

  • 540.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.