Listwy oświetleniowe

Listwy oświetleniowe

Funkcjonalne lub pośrednie oświetlenie pomieszczeń

Gdzie są używane listwy oświetleniowe?

Listwy oświetleniowe sufitowe składają się z samej oprawy i świetlówki lub jej alternatywy w technologii LED. Zapewniają one nieoślepiające oświetlenie dużych powierzchni. Dzięki temu idealnie nadają się do piwnic, warsztatów i garaży.

W sektorze komercyjnym listwy oświetleniowe LED znajdują zastosowanie w magazynach, ciągach komunikacyjnych i pomieszczeniach gospodarczych. W przypadku użytkowania listwy oświetleniowej sufitowej w wilgotnych pomieszczeniach należy zapewnić odpowiedni stopień ochrony IP44 lub wyższy, w zależności od zastosowania.

Listwa oświetleniowa sufitowa
Listwa oświetleniowa

Jak dobrać pośrednie oświetlenie za pomocą listwy oświetleniowej?

Oświetlenie pośrednie za pomocą listew oświetleniowych lub taśm LED to najnowszy trend. Przy tej efektownej, nowoczesnej metodzie oświetlenia czterech ścian montuje się elementy płyt gipsowo-kartonowych na ścianie, suficie lub podłodze. Zasłaniają one znajdujące się za nimi źródło światła, umożliwiając tym samym oświetlenie konturowe.

Czy istnieją ozdobne listwy oświetleniowe do obiektów użyteczności publicznej?

Technologia LED umożliwia zupełnie nowe projekty opraw. W przypadku listew oświetleniowych LED oznacza to wyrwanie się z zadanego, liniowego kształtu świetlówki. Designerskie listwy oświetleniowe są różnorodne, zakrzywione, okrągłe i przede wszystkim dają się łatwo rozbudować. Pozwalają one skutecznie i estetycznie oświetlać powierzchnie w firmach, np. studiach fitness, lobby hotelowych, centrach handlowych, a także placówkach edukacyjnych.

Listwa oświetleniowa
Listwa oświetleniowa

Jak instalowane są listwy oświetleniowe?

Listwy oświetleniowe są podłączane do gniazdka 230 V jak zwykłe źródła światła. Zalecamy, aby prace te wykonał wykwalifikowany elektryk, by zagwarantować spełnienie wszystkich przepisów. Oprawę można przymocować do ściany lub sufitu.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu lub poprzez formularz kontaktowy.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.