Oprawy-hermetyczne-natynkowe

Oprawy hermetyczne natynkowe to przydatne standardowe oprawy

Oprawa hermetyczna natynkowa jest specjalnym rodzajem opraw natynkowych. Często nazywana jest tylko oprawą hermetyczną, co jednak zupełnie nie uwzględnia różnicy wobec opraw hermetycznych wpuszczanych. Oprawy hermetyczne natynkowe są to oprawy, które mają najczęściej podłużny kształt i działają ze świetlówkami. W przeciwieństwie do listew świetlnych oprawy te są całkowicie hermetyczne, posiadają „wannę“ z tworzywa sztucznego, która jest osłoną i ochroną świetlówki i oprawki. Zależnie od stopnia ochrony i rodzaju tworzywa sztucznego oprawy te są odporne i mocne.

Zakresy stosowania opraw hermetycznych natynkowych

Ponieważ oprawa hermetyczna natynkowa czysto optycznie jest bardzo neutralna, aby nie powiedzieć, że ma prosty wygląd, jej możliwości stosowania są bardzo różnorodne. Wtapia się bez problemu w najrozmaitsze przestrzenie. Preferowanymi miejscami stosowania są budynki publiczne, biura, szpitale lub pomieszczenia magazynowe. Oprawy hermetyczne natynkowe mają tę zaletę, że zapewniają równomierną jasność i oświetlają całe wnętrze. Poza tym można je rozbudować tworząc większe systemy oświetlenia biur, nadają się więc do efektywnego oświetlenia dużych powierzchni. Ale także nie można nie doceniać zalet praktycznych oprawy hermetycznej natynkowej. I tak jest to perfekcyjna lampa do pomieszczeń piwnicznych, kącików do majsterkowania lub też do kuchni. Pod względem designerskim nie może co prawda spełniać ekstrawaganckich wymagań, ale funkcjonalnie nic jej nie przewyższy w zakresach stosowania.

Szczególne wersje opraw hermetycznych natynkowych

Jeżeli oprawy hermetyczne natynkowe mają być stosowane także w pomieszczeniach wilgotnych lub zakładowych zagrożonych pyłem i pożarem, muszą spełniać określone wymagania. Muszą mieć przynajmniej stopień ochrony IP 65, aby były zabezpieczone przed pyłem i pryskającą wodą. Obudowa opraw hermetycznych natynkowych może być wykonana z różnych rodzajów tworzyw sztucznych, które różnią się pomiędzy sobą stopniem twardości i tym samym odpornością na uderzenie. Jeżeli oprawy hermetyczne natynkowe spełniają te wymagania, wtedy nadają się do stosowania w pomieszczeniach ze szczególnymi warunkami otoczenia i tak spotyka się je na basenach, w saunach lub także w łazienkach.

Jeżeli potrzebna jest oprawa hermetyczna, której budowa jest jeszcze bardziej niewidoczna, wtedy trzeba się rozejrzeć za oprawą hermetyczną wpuszczaną. Oprawa hermetyczna wpuszczana jest wbudowywana w sufit i dlatego najczęściej jej obudowa znajduje się w jednej płaszczyźnie z nim.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.