Oprawy wpuszczane 12V

Oprawy wpuszczane 12V: mniejsze napięcie, mniej żarówek, ale dużo światła!

Jeżeli chce się uniknąć elementów oświetleniowych, które sterczą do wnętrza, do oświetlenia pomieszczenia z sufitu można wykorzystać wpuszczane reflektory, w szczególności wpuszczane reflektory 12V. Większość oprawy takich reflektorów jest zagłębiona w sufit. I tak dyskretnie zapewniają one efektywne i funkcjonalne światło. Są więc połączeniem skupionego światła i płaskiej dyskretnej zabudowy - oczywiście część oprawy widać pomimo wpuszczenia w sufit. Absolutnie reflektor wpuszczany 12V nie jest źródłem światła zajmującym dużo miejsca – takim, które dominowałby w pomieszczeniu – w przeciwieństwie do innych lamp sufitowych, które są w całości montowane na zewnątrz sufitu.

Okrągłe, prostokątne, odchylane - oprawy wpuszczane 12V są różnorodne

Często stosowane są znane okrągłe reflektory wpuszczane 12V – na ogół białe lub wykonane ze stali szlachetnej. Istnieją także prostokątne - czworokątne lub sześciokątne, albo w wersji odchylanej. Te odchylane kardanowo są szczególnie uniwersalne, ponieważ ich zawieszenie jest skonstruowane w taki sposób, że można je obracać i odchylać we wszystkich kierunkach. To umożliwia najwyższy komfort obsługi oświetlenia.

Co należy uwzględnić stosując oprawy wpuszczane 12V

Ponieważ reflektory wpuszczane 12V działają na napięciu bezpiecznym 12V, potrzebny jest transformator w celu przekształcenia napięcia sieciowego 230V. Zaletą niskiego napięcia wykorzystywanego w tych reflektorach jest to, że mają one zazwyczaj dłuższy okres użytkowania niż żarówki w lampach 230V. Reflektory wpuszczane 12V często są wbudowywane w drewniane sufity opuszczane oraz w meble, muszą więc spełniać określone wymagania przeciwpożarowe. Oprawy wpuszczane, jak i reflektory wpuszczane 12V, muszą posiadać symbole F, M lub MM. Poza tym, podczas ich montażu należy zachowywać wymagany minimalny odstęp od innych elementów konstrukcyjnych, np. transformator, ze względu na wydzielanie ciepła, nie powinien być zamontowany zbyt blisko właściwej oprawy oświetleniowej.

  • 540.000 produktów w magazynie
  • dogodne metody płatności
  • dostawa gratis od 700 zł

pon. - czw. 8 - 18
pt. 8 -17