Oprawy wpuszczane 12V

Polecane produkty w tej kategorii

  Dyskretne, niepozorne, a mimo to w pełni obecne: niskonapięciowe 12V oprawy wpuszczane

  Nie da się o nich powiedzieć, że wysuwają się na pierwszy plan. Dyskretnie tkwią w otworze sufitu podwieszanego i nie zajmują wiele miejsca. Ale za to zapewniają mocne światło. Kto raz docenił niskonapięciowe oprawy wpuszczane, nigdy nie będzie chciał z nich zrezygnować. A to dlatego, że są specjalistami w dostarczaniu efektywnego, funkcjonalnego, punktowego światła. Warto poznać ofertę 12V opraw wpuszczanych!

  Jak przebiega instalacja niskonapięciowych opraw wpuszczanych?

  Instalacja nie jest tak prosta jak w przypadku zwykłych lamp sufitowych. Kto nie zna się na tego typu pracach, powinien poprosić o pomoc zaufanego specjalistę. Wykona on następujące czynności: wywierci otwór w suficie podwieszanym, za którym znajduje się pusta przestrzeń. Ma się rozumieć, zgodnie z wymiarami – wymiary można znaleźć w szczegółach dotyczących produktu. Następnie wykona podłączenie i elegancko wciśnie do otworu niskonapięciowy reflektor wpuszczany. I gotowe.

  Oprawy wpuszczane

  Jaką głębokość montażową mają 12V oprawy wpuszczane?

  Są bardzo kompaktowe i płaskie. Na tym właśnie polega ich urok w stosunku do lampy sufitowej, która zajmuje sporo miejsca w pomieszczeniu. Podczas instalacji 12V opraw wpuszczanych należy dokładnie przestrzegać podanych wymiarów i odległości. Można je znaleźć w szczegółach dotyczących produktu w sklepie albo w praktycznej instrukcji montażu dołączonej do każdej lampy.

  Jakiego stopnia ochrony wymagają niskonapięciowe reflektory wpuszczane?

  Reflektory wpuszczane sprawdzają się idealnie, kiedy trzeba nadać swojej oazie wellness z wolnostojącą wanną i tropikalnym prysznicem ostatni szlif za pomocą światła. Zapewniają harmonijne i funkcjonalne oświetlenie łazienki – które będzie bezpieczne tylko wtedy, gdy zagwarantowany zostanie odpowiedni stopień ochrony. Elektryczność i wilgoć nigdy nie będą stanowić udanego połączenia. Dlatego niskonapięciowy reflektor wpuszczany musi być zabezpieczony przed wnikaniem wilgoci. Nawiasem mówiąc, dotyczy to nie tylko łazienki, ale i kuchni – ze względu na opary.

  O odpowiedni stopień ochrony najlepiej zapytać elektryka. On doskonale wie, że dla łazienki obowiązują specjalnie wymagania. Im bliżej wanny i prysznica, tym wyższy musi być stopień ochrony IP lampy.

  Zestawienie różnych stopni ochrony IP oraz ich znaczenie można znaleźć poniżej:

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem

  Czy oprawy 12V wpuszczane są zasilane przez transformator?

  Tak, i to zawsze. Wykorzystują one do pracy niższe napięcie, dlatego nie można ich podłączyć do normalnego zasilania sieciowego (230 V). W związku z tym wymagają zastosowania transformatora, zasilacza lub sterownika LED, który przetwarza napięcie sieciowe 230 V. Zaletą tzw. niskiego napięcia jest to, że źródła światła w niskonapięciowych reflektorach wpuszczanych mają zwykle dłuższą żywotność niż źródła światła stosowane w porównywalnych lampach wykorzystujących wysokie napięcie.
  Wskazówka: podczas montażu niskonapięciowych opraw wpuszczanych należy przestrzegać wymaganych minimalnych odległości od innych elementów. Ze względu na wytwarzanie ciepła transformator nie powinien być montowany zbyt blisko lampy.

  Oprawy wpuszczane

  Czy są również niskonapięciowe oprawy wpuszczane z funkcją ściemniania?

  Kiedy potrzebna jest większa przytulność nie da się zrezygnować z możliwości ściemniania światła. I wcale nie trzeba tego robić. Niskonapięciowe oprawy wpuszczane można ściemniać za pomocą odpowiedniego ściemniacza. Ważne: ściemniać należy również transformator, dlatego ściemniacz musi być dostosowany do takiej ewentualności.

  Czy niskonapięciowe oprawy wpuszczane są dostępne również w zestawach?

  Zakup opraw wpuszczanych od razu w zestawie, na przykład po dziesięć sztuk, albo po trzy sztuki to zdecydowanie bardziej sensowne rozwiązanie. 

  W razie pytań dotyczących instalacji, stopnia ochrony i głębokości montażowej niskonapięciowych opraw wpuszczanych prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  40 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.