Reflektorki LED

Polecane produkty w tej kategorii

  Reflektory LED – niepozorny wygląd i duże efekty świetlne

  Reflektory LED to idealny wybór, jeśli trzeba coś wyeksponować, na przykład ulubiony fotel mola książkowego albo wyjątkowy przedmiot miłośnika sztuki. Na potrzeby takiego oświetlenia punktowego wystarczy jeden spot. Jeśli jednak wymagania są większe, potrzebnych jest więcej spotów – to logiczne. Wielopunktowe reflektory LED generują wystarczająco dużo mocy, aby oświetlić całe pomieszczenie.

  led reflektory
  Atrakcyjny spot ścienny LED Vila, nikiel

  Pod względem wizualnym reflektor LED prezentuje się bardzo niepozornie – z korzyścią dla otoczenia. Nierzucający się w oczy design i często dyskretna kolorystyka sprawiają, że sam w sobie nie wzbudza zachwytu. Jednak generowane przez niego efekty świetlne już tak. Dzieje się tak, gdyż precyzyjnie ukierunkowane światło umożliwia tworzenie wspaniałych akcentów wizualnych.

  Ivory - sterowany spot sufitowy LED 4-punktowy

  Na co trzeba zwrócić uwagę w przypadku reflektorów LED?

  Miłośnicy elastycznych rozwiązań powinni się upewnić, czy pojedyncze spoty są obrotowe i odchylane. Na szczęście większość reflektorów LED ma te cechy. Elastyczność w zakresie jasności zapewnia ściemniacz. Jego obecność nie jest oczywistością, dlatego w razie zapotrzebowania najlepiej wpisać go na listę kontrolną. Reflektory LED mogą być elastyczne również w kwestii barwy światła, a to już rzadsza cecha. To kolejny element do umieszczenia na liście kontrolnej. W tym kontekście należy sobie również zadać pytanie, czy wolimy sterowanie za pomocą aplikacji na smartfon czy pilota.

  No i naturalnie ważne jest miejsce montażu reflektorów LED. Jeśli istnieje ryzyko wilgoci, trzeba zadbać o odpowiedni stopień ochrony. To konieczne w przypadku łazienki. Różne miejsca montażu wymagają różnych stopni ochrony. Im bardziej jest wilgotno, tym wyższa powinna być ochrona przed nią – którą określa druga cyfra.

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0brak ochrony
  1ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5ochrona przed kurzem
  6ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem

  Czy reflektory LED nadają się do zastosowania w łazience?

  Również w łazience spoty dbają o doskonały wygląd otoczenia i komfort domowników. Zamontowane na suficie oświetlają całe pomieszczenie, zaś nad lustrem zapewniają precyzyjne oświetlenie kierunkowe. Tuszowania rzęs czy golenia nie zakłócają już uciążliwe cienie. Idealnie do zastosowania nad lustrem nadają się wielopunktowe reflektory LED. Jeśli zaś chodzi o ochronę przed wilgocią, polecamy IP44 – zarówno w przypadku reflektorów do oświetlania lustra, jak i reflektorów sufitowych. Do instalacji najlepiej zawsze zatrudnić fachowca, który będzie dokładnie wiedział, gdzie i jaki stopień ochrony trzeba zastosować. To ważne, ponieważ w przypadku łazienki istnieją pewne szczególne wymagania.

  Wyraźna przewaga dzięki LED

  Reflektory LED działają – jak sama nazwa wskazuje – w oparciu o technologię LED. Zintegrowaną, ściśle rzecz ujmując. To znaczy, że praktycznie nie ma konieczności wymiany źródła światła. Jednocześnie pojawiają się ogromne korzyści:

  • duża oszczędność energii: 90% w porównaniu do tradycyjnych żarówek
  • długa żywotność: do 50 000 godzin
  • natychmiastowe światło: od razu 100% maksymalnego strumienia świetlnego

  Ile lumenów potrzeba na m²?

  To zależy od tego, jak bardzo ma być jasno. A także od tego, jakie pomieszczenie ma być wyposażone w reflektory LED. W kwestii lumenów można się z grubsza kierować następującymi zasadami:

  • oświetlenie ogólne salonu / korytarza: 100 lm/m²
  • oświetlenie ogólne kuchni / łazienki: 300 lm/m²

  W szczegółach dotyczących produktu można znaleźć informacje na temat strumienia świetlnego w lumenach dla pojedynczego reflektora. A jeśli jest ich kilka, to dla całkowitego strumienia świetlnego lampy. Nasz zespół doradców chętnie odpowie na wszelkie pytania i zapewni aktywne wsparcie przy obliczeniach i wyborze odpowiednich produktów.

  6-punktowy spot sufitowy LED VINCE, biały
  Kwadratowy spot LED VINCE, biały

  W jaki sposób instaluje się reflektory LED?

  Wszystko zależy od modelu. Do każdej lampy dołączona jest jednak praktyczna instrukcja montażu wraz ze schematem. Wystarczy postępować krok po kroku według instrukcji i wszystko będzie działać. Gdyby jednak przed rozpoczęciem lub podczas montażu pojawiły się jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców, który chętnie udzieli fachowych wskazówek. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej. Wskazówka: zanim zdecydujemy się spróbować swoich sił jako elektryk-amator, lepiej poradzić się w sprawie montażu specjalisty elektryka.

  Jaką barwę światła generują reflektory LED – ciepłą biel czy zimną biel?

  To zależy od upodobań użytkownika. Wystarczy wybrać w sklepie, w kategorii „reflektory LED” filtr „barwa światła” i zaznaczyć, jaką barwę ma mieć wybrany reflektor LED.

  • zmiana barw RGB + biały
  • zmiana barw ciepła biel / światło dzienne
  • multicolor
  • światło dzienne
  • uniwersalna biel
  • ciepła biel

  W zależności od tego, do jakiego celu ma być wykorzystywany reflektor LED – czy będzie wisiał w piwnicy i zapewniał tylko zwykłe oświetlenie ogólne, czy może zostanie zamontowany w salonie i będzie świecił zarówno podczas odkurzania, jak i przyjemnych wieczorów na kanapie. W tym ostatnim przypadku najlepiej postawić na model z funkcją zmiany barw.

  Trzypunktowy spot sufitowy LED Ivory z pilotem
  Trzypunktowy spot sufitowy LED Ivory z pilotem
  Trzypunktowy spot sufitowy LED Ivory z pilotem
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.