Reflektorki LED

Reflektory LED łączą w sobie funkcjonalne wzornictwo i nowoczesną technologię oświetleniową

Technologia LED była stosowana pierwotnie do tworzenia efektów świetlnych, jednakże dzięki szybkiemu postępowi w rozwoju tej techniki oświetleniowej możliwe stało się stosowanie żarówek LED do większych projektów oświetleniowych. Należy do nich na przykład oświetlenie ulic. Reflektory LED nie muszą oświetlać ulic, jednakże zapewniają odpowiednią jasność we wnętrzu. Dokonują tego – w połączeniu z dużą oszczędnością energii, długim okresem użytkowania i wysoką odpornością na częste przełączanie.

Reflektory LED zapewniają wspaniałe oświetlenie określonych przestrzeni jak i oświetlenie ogólne

Spot LED stosuje się w celu oddzielenia określonej powierzchni od innych przestrzeni poprzez odpowiednie ukierunkowanie światła. Można go na przykład zastosować w dużym salonie - w razie potrzeby - do wyposażenia w odpowiednie światło kącika do czytania. Wtedy ogólne oświetlenie pozostaje wyłączone, a kierunkowe światło tworzy taką sytuację, w której rzeczywiście można się zagłębić w lekturze we własnym kąciku do czytania i „zapomnieć o otaczającej rzeczywistości“. Alternatywnie można zastosować kilkupunktowy produkt z kilkoma spotami LED także do oświetlenia ogólnego – umożliwia to wysoka wydajność świetlna produktów LED.

Technika designerska bez wad: reflektor LED

Odnośnie wzornictwa, także spoty LED opierają się na typowym wzornictwie reflektora, co wymaga od tego produktu raczej dyskretnego designu i delikatnej kolorystyki. Powoduje to, że w przypadku spota liczy się wyłącznie działanie światła (tak jest na przykład w przypadku wydzielenia kącika do czytania). Wtedy sam reflektor, ewentualnie jego stelaż, również trzymają się w tle i skupiają się na jasno oświetlanym obszarze. Ta dyskrecja we wzornictwie jest zauważalna także w zakresie konieczności integracji z wystrojem wnętrza, która odpada na przykład w przypadku określonego stylu, przykładowo klasycznego. I tak zakres stosowania reflektorów i spotów nie jest w żaden sposób ograniczony.

pon. - czw. 8 - 18
pt. 8 -17