Słupki oświetleniowe miedziane

Słupki oświetleniowe z miedzi - odporne na korozję i wyróżniające się wizualnie

Te lampy przydrożne nazywane także słupkami oświetleniowymi są lampami zewnętrznymi wykorzystywanymi głównie do oświetlenia dróg , parkingów i wjazdów na dziedziniec. Do produkcji słupków oświetleniowych używa się różnych materiałów: stali szlachetnej, miedzi, mosiądzu lub aluminium. Słupek oświetleniowy z miedzi jest uważany za szczególnie trwały i odporny na korozję. Trwałość i odporność na korozję tego metalu jest ważnym kryterium szczególnie w odniesieniu do lamp zewnętrznych, ponieważ słupki oświetleniowe z miedzi są w wysokim stopniu narażone na wilgoć, wodę i wahania temperatury. Z tego względu ważne jest także, żeby lampy zewnętrzne miały wysoki stopień ochrony, minimum IP 44, który gwarantuje, że lampa jest chroniona przed pryskającą wodą i ciałami obcymi, które są większe niż 1 mm.

Dane techniczne miedzianych słupków oświetleniowych

Słupek oświetleniowy z miedzi jest lampą zewnętrzną, wyższą niż lampa na cokół, ale niższą niż latarnia. W przypadku słupków oświetleniowych wysokość punktu świetlnego wynosi od 1 do 1,5 m. Wysokość punktu świetlnego jest parametrem - najczęściej podawanym dla lamp zewnętrznych, który określa, z jakiej wysokości pada światło z oprawy tzn. z punktu świetlnego, na oświetlaną powierzchnię. W przypadku miedzianych słupków oświetleniowych, jak również wszystkich innych lamp, ważne jest to, żeby ich światło nie oślepiało. W tym celu światło miedzianego słupka oświetleniowego musi być skierowane do dołu na drogę. Najczęściej słupki oświetleniowe, także miedziane, są wyposażone w systemy optyczne, które mogą sterować światłem.

Jako źródła światła miedzianych słupków oświetleniowych można stosować zarówno żarówki energooszczędne jak i halogeny. Szczególnie energooszczędne są diody świecące, zwane w skrócie żarówkami LED, które obecnie znajdują zastosowanie w prawie wszystkich rodzajach lamp.
Słupki oświetleniowe z miedzi uzupełniają Państwa oświetlenie zewnętrzne.

Aby Państwa oświetlenie zewnętrzne miało zalety nie tylko w zakresie bezpieczeństwa technicznego, ale także tworzyło wizualnie piękną całość, producenci oferują pasujące do różnych modeli Państwa miedzianych słupków oświetleniowych także lampy na cokół, lampy ścienne i latarnie, tak aby mogli Państwo oświetlić całą przestrzeń zewnętrzną montując lampy z jednej serii designerskiej.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Usługa

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.