Taśmy LED

Polecane produkty w tej kategorii

  Kolorowe taśmy LED – absolutny mus dla wszystkich kreatywnych miłośników dekoracji

  Każdy entuzjasta dekoracji i efektów świetlnych potrzebuje w mieszkaniu taśm LED, znanych również jako paski LED lub listwy LED. W razie potrzeby można je stosować również na terenach zewnętrznych. Czym właściwie są taśmy LED? W zasadzie są to taśmy z tworzywa sztucznego z małymi diodami emitującymi kolorowe światło, którego barwę można zmieniać. Cecha szczególna: taśmy są bardzo giętkie i bez problemu dopasowują się do różnych obiektów – zarówno okrągłych, jak i prostokątnych.

  Do czego nadają się taśmy LED?

  Kolorowe oświetlenie dekoracyjne sprawdza się doskonale w każdym miejscu w domu i w ogrodzie. Pięknie wygląda i tworzy wyjątkową atmosferę. Można je również wykorzystywać do bardziej praktycznych celów. Na przykład jako alternatywę dla kuchennych opraw podszafkowych.


  Oto zestawienie zastosowań taśm LED:

  • nastrojowe oświetlenie przestrzeni w tle za telewizorem
  • pośrednie oświetlenie mebli
  • oświetlenie poręczy balkonu i tarasu
  • oświetlenie podestów schodów w domu i w ogrodzie
  • w branży komercyjnej do reklam świetlnych, np. jako podświetlenie dużych liter
  • w laptopie lub w samochodzie – w końcu dostępne są również modele ze złączem USB
  Tasmy LED
  Tasmy LED
  Tasmy LED

  Ważne: jeśli kolorowe taśmy LED mają być stosowane na zewnątrz budynków – albo w łazience lub kuchni – zawsze powinny być wyposażone w odpowiedni stopień ochrony. Woda i elektryczność to nie jest dobre połączenie. Stopień ochrony IP44 będzie stanowił dla tego uroczego oświetlenia dekoracyjnego wystarczające zabezpieczenie, które zapewni ochronę diod przed ciałami obcymi o wielkości jednego milimetra lub więcej, a także przed wodą rozpryskową.
  Informacje o innych stopniach ochrony można znaleźć w poniższym, praktycznym zestawieniu:

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem

  Jak należy podłączyć i zamocować taśmę LED?

  To naprawdę bardzo proste. Z reguły taśmy LED mają z tyłu taśmę klejącą. Dzięki temu można je bez problemu przykleić do każdej gładkiej, czystej i suchej powierzchni. Najlepsze są powierzchnie szklane, ale mogą to być również płytki lub metal. Do uruchomienia taśmy LED służy zasilacz wtyczkowy. Wystarczy go podłączyć do najbliższego gniazda wtykowego i już można się cieszyć blaskiem malutkich światełek.

  W jakich długościach dostępne są taśmy LED?

  Zwykle taśmy LED mają długość od 1 do 5 metrów. Dokładną długość w centymetrach można sprawdzić w sklepie, w szczegółach dotyczących produktu. Jeśli pięć metrów to za mało, trzeba wyszukać model, który można wydłużyć.

  Czy pasek LED można ciąć i łączyć ze sobą?

  Informacja istotna dla majsterkowiczów: paski LED można ciąć i łączyć ze sobą. Trzeba jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie: wolno ciąć tylko te taśmy, które są wyraźnie oznaczone jako przeznaczone do cięcia. Taka informacja musi znajdować się na opakowaniu. Można ją również znaleźć w opisach artykułów w naszym sklepie.

  Wskazówka: na skracanych paskach LED znajdują się najczęściej symbole małych nożyczek, które wskazują miejsca cięcia. Trzeba stosować się do tych oznaczeń.

  Tasmy LED
  Tasmy LED

  Którzy producenci oferują taśmy LED?

  Jeśli już dokładnie wiadomo, do jakiego celu taśma LED zostanie wykorzystana, trzeba jeszcze tylko wybrać odpowiednią markę. Wystarczy sprawdzić, którzy producenci oferują praktyczne taśmy LED, wybierając w sklepie filtr „producent”

  Odkryj szeroki asortyment taśm Philips Hue.

  Czy taśmy LED można również ściemniać?

  Taśmy LED mają zapewniać nie tylko kolorowe, ale i przytulne oświetlenie dekoracyjne! A przecież przytulny nastrój najlepiej tworzy przyciemnione światło. Takie światło zapewniają również malutkie diody umieszczone na praktycznej, giętkiej taśmie. W zależności od artykułu można je ściemniać za pomocą pilota lub aplikacji na smartfona.

  Czy dostępna jest również funkcja zmiany barw RGB?

  Dla tych wszystkich, którzy lubią wypróbowywać różne barwne efekty świetlne i zmieniać je w zależności od nastroju, idealnym rozwiązaniem będą taśmy LED z funkcją multicolor. Wszystkie taśmy świetlne z tą funkcją można znaleźć w sklepie już w przeglądzie kategorii – są oznaczone kolorowym symbolem tęczowego koła. Po kliknięciu na konkretny produkt taką informację można znaleźć ponownie w szczegółach dotyczących produktu.

  Wskazówka: dostępne są również modele, które wprawdzie nie świecą we wszystkich możliwych kolorach, ale za to można zmieniać ich temperaturę światła w zakresie od ciepłej bieli do białego światła dziennego. Informację na ten temat można znaleźć w szczegółach dotyczących produktu albo należy szukać produktów oznaczonych symbolem żółto-niebieskiego koła.

  Czy dostępne są modele na baterie?

  Pomysł, aby zastosować taśmy LED na meblach i schodach wydaje się świetny – ale co z plątaniną kabli? Dobra wiadomość jest taka, że dekoracyjne taśmy LED są dostępne również w wersji na baterie. Oznacza to, że są mobilne i można je zabrać ze sobą w dowolne miejsce w mieszkaniu. Informację na ten temat można znaleźć w opisach produktów. 

  W jaki sposób można sterować taśmami LED?

  Jest wiele możliwości. W zależności od indywidualnych upodobań można wybrać: 

  • modele sterowane za pomocą pilota
  • modele sterowane za pomocą aplikacji na smartfona, dzięki którym taśmę LED można zintegrować w systemie oświetleniowym Smart Home
  • modele, w których można dokonywać ustawień za pomocą sterownika zintegrowanego w samej taśmie LED
  Tasmy LED

  W razie wątpliwości dotyczących zastosowania taśm LED prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.