Żarówki E14

Polecane produkty w tej kategorii

  Żarówki E14. Mały gwint – dużo światła

  Co w przypadku żarówek oznacza E14?

  Żarówki E14
  Żarówki E14

  Skrót E14 znany jest dla wszystkich – niewiele osób jednak wie co on tak naprawdę oznacza. To tajemnicze oznaczenie można bardzo łatwo i logicznie wytłumaczyć. I nietrudno je zapamiętać. Litera „E” to skrót od Edison. A to przecież nikt inny niż wynalazca żarówki, Thomas Alva Edison. Liczba „14” to średnica gwintu. W tym konkretnym przypadku 14 mm.

  Czy wiesz, że... oznaczenie E14 odnosi się wyłącznie do wielkości gwintu. Nie dotyczy technologii wykorzystywanej w samej żarówce. Podobnie jak wcześniej w przypadku żarówek tradycyjnych dzisiaj z gwintem E14 dostępne są zarówno lampy halogenowe, jak i żarówki energooszczędne, czy też żarówki LED (tzw. retrofity).

  Jakie formy mogą mieć żarówki E14?

  Dostępne są m.in.:

  • żarówki w formie klasycznej żarówki tradycyjnej
  • żarówki w formie świecy i tzw. żarówki w kształcie przypominającym płomień – prezentują się wyjątkowo dobrze np. w żyrandolu w korytarzu
  • żarówki w formie rurki – np. w małej lampce w lodówce
  • żarówki w formie reflektora
  • żarówki w formie spirali (to kształt spotykany najczęściej w starych, dobrych żarówkach energooszczędnych)
  Żarówki E14
  Żarówki E14
  Żarówki E14

  Dlaczego jest tak wiele różnych form żarówek E14?

  E14 – podobnie jak E27 – to jeden ze standardowych rozmiarów gwintów żarówek. Dzięki temu można go wykorzystać w wielu różnych lampach. Właśnie dlatego nie ma również żadnej ogólnie obowiązującej wartości liczbowej określającej wielkość żarówki E14. Jej długość może wynosić od 57 do 127 mm. To bardzo przydatna informacja, jeśli do posiadanej lampy pasuje np. tylko bardzo mała żarówka lub tylko żarówka o konkretnym kształcie. W żarówkach stosuje się też bardzo różne technologie. Dostępne są zarówno lampy halogenowe, jak i żarówki energooszczędne czy też żarówki LED.

  Informacje dotyczące wielkości żarówki i zastosowanej technologii można łatwo znaleźć w szczegółach dotyczących produktu oraz opisie produktu.

  Czy dostępne są żarówki E14 z dodatkowymi funkcjami?

  Żarówki E14 różnią się między sobą nie tylko wielkością, formą czy zastosowaną technologią oświetleniową (LED, halogen itp.). Poszczególne wersje różnią się również pod względem zmiany barw RGB, możliwości ściemniania czy też kompatybilności z systemem Smart Home.

  Specjalne funkcje żarówek E14:

  • Możliwość ściemniania

   Przyzwyczailiśmy się do tego, że każda zakupiona żarówka tradycyjna oferowała możliwość ściemniania. Tak było również w przypadku wszystkich żarówek z gwintem E14. Wystarczyło posiadać w domu ściemniacz. Dzisiaj nadal tak jest w przypadku lamp halogenowych. Wszystkie są ściemniane. W przypadku żarówek LED sytuacja wygląda nieco inaczej - nie wszystkie żarówki LED są ściemniane. To jednak żaden problem – informację dotyczącą możliwości ściemniania poszczególnych żarówek LED można znaleźć w szczegółach dotyczących produktu. Wystarczy sprawdzić. Jednak o to, który ściemniacz jest odpowiedni do nowej, ściemnianej żarówki LED, najlepiej zapytać specjalistów z naszego zespołu doradców. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej.

  • Zmiana barw RGB

   Czerwony? A może raczej zielony? Albo najlepiej piękny, chłodny niebieski. Żarówki E14 ze zintegrowaną funkcją zmiany barw RGB to najlepszy wybór dla tych wszystkich, którzy lubią kolory i nie potrafią lub nie chcą się zdecydować na konkretną barwę światła. Wystarczy zajrzeć do szczegółów dotyczących produktu, do punktu „barwa światła”, aby sprawdzić, czy wybrana żarówka oferuje takie możliwości techniczne.

  Żarówki E14
  • Pilot

   Zmiana barwy światła z zielonej na niebieską. I z czerwonej na żółtą. Jest wiele możliwości. Jedną z nich oferuje pilot zdalnego sterowania, np. w przypadku żarówek E14 iDual. Za jego pomocą można łatwo zmienić barwę światła na zieloną lub niebieską – ale nie tylko. Problemu nie stanowi również przełączanie pomiędzy różnymi barwami światła, takimi jak ciepła biel czy uniwersalna biel, ściemnianie światła, tworzenie interesujących efektów świetlnych i automatyczna zmiana barw RGB.

  • Philips Hue

   Jeśli lodówka, pralka, ogrzewanie i rolety stanowią już część domowego systemu Smart Home, a teraz inteligentne ma być również oświetlenie, to żaden problem – np. dzięki Philips Hue. W przypadku Philips Hue można wybrać lampy ze zintegrowaną technologią LED albo żarówki, które można po prostu wkręcić do ulubionej lampy. Wiele lamp jest wyposażonych nie tylko w oprawę E27, ale i E14, dlatego również żarówki Philips Hue są dostępne z gwintem E14. Wystarczy wybrać odpowiednią, wkręcić i cieszyć się inteligentnym światłem.

  Żarówki E14

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.