Żarówki GU10

Polecane produkty w tej kategorii

  Żarówki GU10 w skrócie

  W lampach mamy do czynienia w z wieloma rodzajami gwintów - chyba najbardziej znane są E27 i E14. Dużą popularnością cieszą się również gwinty G9 i GU10. Poniżej kilka istotnych informacji właśnie na temat żarówek GU10.

  Co dokładnie oznacza GU10?

  GU10 to oznaczenie gwintu wysokonapięciowej żarówki reflektorowej. G wskazuje na trzonek wtykowy. U oznacza mocowanie mechaniczne. Odległość pomiędzy dwoma małymi pinami wynosi zawsze dokładnie 10 mm.

  W jaki sposób wymienia się GU10?

  Wymiana żarówki GU10 nie jest skomplikowana. Najpierw trzeba ją odłączyć od napięcia i odczekać, aż ostygnie. Następnie należy wykręcić starą żarówkę, wkręcić nową i gotowe. 

  Czy żarówki GU10 i GZ10 są kompatybilne?

  Istnieje między nimi jedna drobna różnica. Dolna krawędź trzonka GU10 jest lekko ścięta, a w trzonku GZ10 zupełnie płaska. Oprawa jest dopasowana do trzonka, dlatego żarówki GU10 pasują do opraw GZ10, ale żarówki GZ10 nie pasują do opraw GU10. 

  Żarówki GU10

  Jaki kąt rozsyłu światła mają żarówki GU10?

  Żarówki GU10 są dostępne z różnymi kątami rozsyłu światła – od średniego do szerokiego. Dokładne informacje na ten temat można znaleźć na opakowaniu lub w danych technicznych.

  Czy dostępne są również ściemniane żarówki LED GU10?

  Każdy, kto lubi przytulny nastrój, powinien mieć możliwość ściemniania światła. Ale uwaga – ściemniać można tylko żarówki, na których znajduje się oznaczenie, że są ściemniane. Taką informację można znaleźć na opakowaniu albo przed dokonaniem zakupu sprawdzić w szczegółach dotyczących produktu. 

  Żarówki GU10
  Żarówki GU10

  Jaki ściemniacz nadaje się do żarówek LED GU10?

  Niestety nie każdy ściemniacz pasuje do każdej żarówki tak samo jak nie każdą żarówkę można ściemniać – żarówka musi być oznaczona jako ściemniana, by spełniała takową funkcję. Dokładne informacje na temat kompatybilnego ściemniacza i możliwości ściemniania żarówki można znaleźć na opakowaniu lub w danych technicznych. Często spotykana jest możliwość ściemniania w trybie odcinania lub nacinania fazy. 

  Jak bardzo nagrzewają się żarówki LED GU10?

  Bez obaw – żarówki LED z reguły nie nagrzewają się tak mocno jak stare żarówki tradycyjne. Oczywiście emitują nieco ciepła, dlatego nie należy ich umieszczać bezpośrednio w izolacji, aby zapewnić możliwość cyrkulacji powietrza w celu chłodzenia żarówki.

  Z jakim napięciem współpracują żarówki GU10?

  Ta kwestia to temat dla profesjonalistów. Jeśli jednak ktoś chce znać szczegóły, to zwykłe napięcie znamionowe wynosi 230 V. Nasz zespół doradców chętnie udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania związane z tym zagadnieniem. Wystarczy zadzwonić lub napisać wiadomość e-mail. Dane kontaktowe można znaleźć poniżej. 

  Co oznacza GU10+C?

  Halogenów już nie ma. Teraz królują żarówki LED. Pytanie jest więc zbyteczne, ponieważ w przypadku żarówek LED nie ma to żadnego znaczenia. Informacja dla ciekawskich: w przypadku lamp halogenowych GU10 +C oznaczało dodatkowe zabezpieczenie (cover – osłona). Miało ono poprawiać barwę, emisję światła lub temperaturę. 

  W jaki sposób należy podłączać żarówki GU10 – szeregowo czy równolegle?

  Ogólna zasada: elektrycy-hobbyści nie powinni wykonywać takich prac samodzielnie. Zawsze lepiej zatrudnić fachowca. Dla informacji: żarówki GU10 należy podłączać równolegle. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców.

  Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub skorzystać z formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.