Żarówki GU5.3 / MR16

Żarówki halogenowe GU5,3/MR16 - reflektory z olśniewającym światłem

Żarówki halogenowe GU5,3/MR16 należą do grupy niskonapięciowych żarówek halogenowych. Zarówno niskonapięciowe jak i wysokonapięciowe żarówki halogenowe dostarczają jasne światło, które ma prawie taką samą barwę jak światło dzienne. Tak jak również pozostałe niskonapięciowe i wysokonapięciowe żarówki halogenowe halogeny GU5,3/MR16 są pewnego rodzaju udoskonaleniem zwykłych żarówek, przy czym mają one okres użytkowania do czterech razy dłuższy w porównaniu do zwykłej żarówki i przy tym zużywają do 30% mniej energii. Ponieważ żarówki halogenowe GU5,3/MR16 są niskonapięciowymi żarówkami, wymagają zasilania z transformatora, który zmniejsza napięcie sieciowe 230V do 12V. Żarówki te często stosuje się we wnętrzach prywatnych w różnych oprawach wpuszczanych i reflektorach napowierzchniowych.

GU5,3/MR16 - to trzonek stanowi różnicę!

Trzonki G, jak w żarówkach halogenowych GU5,3/MR16, są trzonkami wtykowymi, wyposażonymi w dwa wystające zestyki. Liczba 5,3 mówi o tym, że obydwa zestyki żarówki GU5,3/MR16 znajdują się w odległości 5,3 mm. To, że żarówka halogenowa GU5,3/MR16, jest reflektorem, mówi nazwa „MR“. Znaczy ona „multifaceted reflector“ (reflektor wielopłaszczyznowy) i jest uzupełniona o liczbę 16, która określa wielkość reflektora. Ponieważ „MR16“ jest to wymiar znormalizowany według standardów American National Standards Institute (ANSI), 16 jest daną wymiaru wyrażonego w calach. Żarówka halogenowa GU5,3/MR16 ma reflektor o średnicy szesnastu ósmych cala, tzn. w przeliczeniu 51 mm.

Żarówki halogenowe GU5,3/MR16 nie są objęte zakazem

Wprowadzony w roku 2009 zakaz dla zwykłych żarówek, który reguluje stopniową likwidację żarówek tradycyjnych jak również halogenowych, nie dotyczy żarówek halogenowych GU5,3/MR16. Uzasadnieniem tego jest fakt, że dla tych żarówek reflektorowych nie ma wystarczająco rozpowszechnionych rozwiązań alternatywnych.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.