Żarówki LED G4/GU4

Filigranowe akcenty świetlne dzięki żarówkom LED G4/GU4

Żarówki LED G4/GU4 z ich niewielkimi wymiarami są jakby stworzone do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji świetlnych. Zarówno żarówki LED G4 jak i żarówki GU4 są wyposażone w trzonek G, tzn. w trzonek wtykowy. Żarówki LED G4 ze względu na ich trzonek znane są jako żarówki z trzonkiem wtykowym. W przypadku żarówek LED G4/GU4 obydwa wystające z trzonka zestyki znajdują się w odległości 4 mm. Żarówki LED, które są wyposażone w ten trzonek, mogą być stosowane jako pełnowartościowy zamiennik niskonapięciowych żarówek halogenowych G4 i GU4. W przeciwieństwie do ich halogenowego odpowiednika żarówki LED G4/GU4 są jednak znacznie bardziej trwałe (20 000 do 50 000 godzin), zużywają mniej prądu i ich światło nie zawiera promieni UV lub IR. Dzięki temu żarówki LED G4/GU4 są optymalnym oświetleniem do światłoczułych eksponatów, np. w muzeach.

Żarówki LED G4: Alternatywa żarówek halogenowych z trzonkiem wtykowym

Żarówki G4, jak żarówki halogenowe G4 lub żarówki LED G4, spotyka się często w nowoczesnych minimalistycznych oprawach, np. w łazience, w kuchni lub jako oświetlenie gablot i dekoracji. Także do aranżacji rozgwieżdżonego nieba lub do lamp montowanych na meblach przeznaczone są takie żarówki jak żarówka LED G4. Za ich pomocą wspaniale można zrealizować akcenty świetlne.

Żarówki LED GU4 - alternatywa z reflektorem

Żarówki LED GU4 posiadają także - tak jak ich poprzedniczki halogenowe - określenie MR11. Tym samym wskazuje się na ich właściwości jako żarówek reflektorowych. To, że żarówki LED GU4 MR11 są żarówkami reflektorowymi, określa skrót MR, co znaczy multifaceted reflector, a więc reflektor wielopłaszczyznowy. Liczba 11 podaje średnicę reflektora: w tym przypadku jest to 35 mm (jedenaście ósmych cala). Nawet jeżeli żarówka halogenowa GU4 nie zostanie zakazana w ramach zakazu dla żarówek, żarówka LED GU4 jest jednak energooszczędną i przyjazną dla środowiska alternatywą dla tej niskonapięciowej żarówki halogenowej.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.