Żarówki ozdobne

Polecane produkty w tej kategorii

  Żarówki filament – jak tradycyjne żarówki, tylko lepsze

  Żarówki filament sprawiają, iż ma się wrażenie, jakby stara, dobra żarówka tradycyjna nigdy nie odeszła. A przy tym zapewniają wiele korzyści, które wcześniej nie były dostępne. Zalety nowoczesnej technologii LED to długa trwałość, duża odporność na przełączanie, niewielkie zużycie energii i elastyczność w zakresie barwy światła.

  Wskazówka: żarówki filament mają nostalgiczny charakter, jednak tworzą jeszcze bardziej przytulną atmosferę, jeśli oferują bardzo ciepłą barwę światła o temperaturze od 1800 kelwinów.

  Czym dokładnie są żarówki filament?

  Żarówki filament stworzone są bazie tradycyjnych żarówek, w klasycznej kolbie umieszczone są jednak elementy LED w formie prętów. Filamenty to po prostu włókna – w tym przypadku świecące włókna LED.

  Oto kilka dodatkowych informacji: zwykłe żarówki LED posiadają matową kolbę, a w ich dolnej części umieszczony jest szary radiator. W żarówkach filament LED znajdują się maleńkie diody LED połączone w podłużne włókna. Ciepło przedostaje się do kolby za pośrednictwem gazu wypełniającego, dlatego radiator nie jest potrzebny.

   
  Zarowki filament

  Czy źródła światła filament pasują do każdej lampy?

  To zależy, jaką oprawę posiada lampa. W sklepie można zastosować wyszukiwanie z użyciem filtra „rodzaj gwintu”. Do wyboru jest E27, E14, G9 i wiele innych znormalizowanych trzonków. Wymiary całej żarówki można sprawdzić w szczegółach dotyczących produktu w linijce „Długość” i „Średnica”. Żarówki filament mają różne długości i szerokości, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy będą pasować do wybranej lampy.

  Czy żarówki filament LED można ściemniać?

  Różne nastroje i sytuacje wymagają różnej intensywności światła. W związku z tym nasuwa się pytanie, czy żarówki filament można również ściemniać. Jeśli na opakowaniu znajduje się informacja, że źródło światła jest ściemniane – nie ma żadnych ograniczeń. Na opakowaniu znajdują się też dokładne dane dotyczące pasującego ściemniacza. Taką informację można również znaleźć w danych technicznych produktu.

  Zarowki filament

  Jaka powinna być wartość oddawania barw?

  Istnieje powiedzenie, że je się oczami. A to, jak apetycznie wygląda jedzenie, w dużej mierze zależy od światła. Stopień naturalności wyglądu opisuje indeks barw. Dotyczy to oczywiście nie tylko steku wołowego, ale także bluzki. Jeśli część garderoby na zewnątrz wygląda zupełnie inaczej niż w sklepie, to z pewnością wartość oddawania barw sklepowych lamp nie była najwyższa. Informacje dotyczące oddawania barw można znaleźć na opakowaniu źródła światła albo w danych technicznych. W przypadku żarówek tradycyjnych trzeba sprawdzić wartość „Ra”, a w przypadku diod LED wartość „CRI”. To skrót od Colour Rendering Index. Wartość > 90 zapewnia wrażenie naturalnego wyglądu.


  W przypadku pytań dotyczących źródeł światła prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 albo po prostu użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.