Żarówki R7s

Żarówki R7s

Żarówki prętowe do oświetlenia designerskiego i architektonicznego

Czym są żarówki R7s?

Żarówki R7s to żarówki prętowe o różnych długościach (78 mm, 118 mm i 189 mm), które wcześniej wykorzystywały technologię halogenową, a dzisiaj świecą w oparciu o diody LED. Żarówka prętowa posiada obustronny trzonek z zagłębionymi stykami.

Charakterystyczną cechą tej żarówki jest duża jasność maksymalna osiągana dzięki poborowi prądu o wartości przekraczającej czasem kilka tysięcy watów oraz rozsyłowi światła 360°.

Lindby Jovina lampa stojąca ze ściemniaczem niklowana

Gdzie stosuje się R7s?

W pomieszczeniach mieszkalnych żarniki R7s o mniejszym poborze mocy stosuje się w lampach oświetlających sufit i wielu lampach designerskich. Stendimi autorstwa Gigi Ranica (Knikerboker), Talo Neila Poultona (Artemide) czy Plana Christophe'a Mathieu (Bover) to tylko niektóre z nich. Żarówki R7s stosuje się również na zewnątrz.

Dzięki wysokiej jasności maksymalnej żarówki R7s nadają się również do profesjonalnego oświetlania budynków, boisk i placów budowy.

Lindby Jovina lampa stojąca z lampką do czytania
Knikerboker stalowa lampa wisząca
LCD kinkiet R7s aluminiowo szklany

Czy wszystkie halogeny R7s można zastąpić żarówkami LED R7s?

Podobnie jak w przypadku innych trzonków, takich jak E27, E14 czy G9 również dla R7s dostępne są wysokiej jakości alternatywy LED. W przypadku lamp pokojowych i prywatnych lamp zewnętrznych wymiana jest dziecinnie prosta.

W przypadku zastosowań profesjonalnych żarówek R7s duże znaczenie ma jednak wysoka jasność maksymalna. R7s LED nie mogą zastąpić lamp halogenowych o mocy kilku tysięcy watów. Dla porównania: lampa przemysłowa z żarówką halogenową R7s może generować 30 000 lumenów przy poborze mocy 1500 W. Osiągnięcie podobnej jasności za pomocą diod LED byłoby niemożliwe ze względu na wymagane radiatory i niewielką powierzchnię żarówki. Żarówki LED R7s są jednak w stanie wygenerować na przykład 2500 lumenów przy poborze mocy około 15-20 W, co znacznie przewyższa zapotrzebowanie lamp pokojowych.

Braga kinkjiet metalowy R7s
W konwencjonalnych lampach pokojowych z oprawą R7s…
Orion żarówka R7S szklana

… można bez problemu stosować żarówki LED R7s.

W jakim przypadku warto przejść z halogenów na żarówki R7s LED?

Wymiana jest zawsze korzystna przede wszystkim w sektorze prywatnym. Wymiana halogenów R7s na żarówki LED R7s daje następujące korzyści:

  • dłuższa trwałość
  • dobre lub bardzo dobre oddawanie barw
  • przyjemna barwa światła <3300 kelwinów
  • znaczna oszczędność energii

Uwaga: Jeśli żarówka ma być ściemniana, należy wybrać model spośród żarówek ściemnianych LED R7s.

SLV Tani lampa ścienna aluminiow

Aby uzyskać fachowe porady na temat żarówek R7s, ich długości i alternatywnych źródeł LED lub odpowiedzi na pytania dotyczące innych zagadnień związanych z oświetleniem, prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców poprzez formularz kontaktowy.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.