Żyrandole i lampy wiszące

Polecane produkty w tej kategorii

  Żyrandol – król wśród oświetlenia

  Żyrandole, które dawniej nazywano kandelabrami czy po prostu świecznikami, wnoszą blask, romantyzm i urok zarówno do wyrafinowanych sal, jak i wymagających prywatnych salonów czy sypialni. Wbrew pozorom, obecnie wcale nie są one formą przestarzałą czy też zbyt drogą, by skorzystać z nich mogła przeciętna osoba, dlatego żyrandol króluje dzisiaj w praktycznie wszystkich pomieszczeniach – od salonu, po przedpokój bądź łazienkę. Każdy, kto chce się poczuć jak król we własnym wnętrzu powinien zdecydować się na zakup żyrandola. Bowiem żadna inna lampa poza żyrandolem nie błyszczy i nie lśni tak pięknie. Żyrandol wypełnia pomieszczenie swoistą elegancją, która wywołuje dumę u ich posiadaczy.

  Jaki rozmiar powinien mieć żyrandol?

  Wielkość żyrandola powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia, zatem żyrandol nie może być ani za duży, ani za mały. Co to dokładnie oznacza? To bardzo proste:

  Żyrandol powinien swobodnie wisieć w pomieszczeniu, być umieszczony w takim miejscu, by nie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu. Wielkość (średnicę) żyrandola można dobrać wedle własnych upodobań. Dla osiągnięcia efektu dobrego oświetlenia pomieszczenia istotna jest liczba żarówek lub też strumień świetlny (określany w lumenach) wytwarzany łącznie przez wszystkie żarówki. Potrzebny strumień świetlny zależy od następujących parametrów:

  • wielkość pomieszczenia
  • kolorystyka pomieszczenia (ciemne ściany gorzej odbijają światło)
  • pożądana jasność

  W przypadku dodatkowych pytań odnośnie wielkości żyrandola prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 22 307 14 83 można skorzystać również z formularza kontaktowego.

  Jeśli żyrandol ma zostać umieszczony nad stołem, należy uwzględnić przede wszystkim wielkość tego stołu. Żyrandol bowiem powinien mieć mniejszą średnicę niż sam stół, w przypadku prostokątnych stołów trzeba wziąć pod uwagę najkrótszy bok!

  Nasza rada: źródło światła w żyrandolach skierowane jest ku górze, dlatego wybierając żyrandol należy zwrócić uwagę nie tylko na wielkość lampy, ale również na ilość żarówek, światło padające powierzchnię stołu będzie mniej intensywne niż w przypadku modeli lamp wiszących.

  Reprezentacyjny żyrandol Eva S10 biały

  Jak prawidłowo zamontować żyrandol?

  Żyrandol należy powiesić tak, aby z dumą móc go pokazać i idealnie podkreślić jego urok. Żyrandole montuje się zawsze w centralnej części oświetlanej strefy.

  Montując żyrandol nad stołem, trzeba zachować około 60-70 cm odstępu między dolną krawędzią lampy, a powierzchnią stołu. Jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią i żyrandol ma wisieć w centralnej strefie pomieszczenia należy zamontować go na odpowiedniej wysokości, by można było wygodnie poruszać się po pomieszczeniu, nie zawadzając głową o oświetlenie.

  Nasza rada: dla uzyskania optymalnego efektu świetlnego należy dopasować długość podwieszenia do wielkości pomieszczenia. W wysokich pomieszczeniach wprost idealnie będą prezentowały się pokaźne żyrandole z długim zawieszeniem – dodadzą one wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Natomiast do niskich pomieszczeń, gdzie zawieszenie musi być zredukowane do minimum, lepiej jest wybrać wybierać kryształowe lampy wiszące lub lampy sufitowe.

  Żarówka tradycyjna czy LED – jaka żarówka do żyrandola?

  Czasy, w których prawdziwe świece woskowe zdobiły żyrandole arystokracji, na szczęście dawno minęły, tak samo jak te, w których trzeba było polegać na tradycyjnych żarówkach. Dzisiejsze żyrandole można oczywiście bez problemu wyposażyć w oszczędne i niezawodne żarówki LED, które mają znormalizowane gwinty i pasują do każdej oprawy! Pod względem wizualnym żarówki LED nie ustępują w niczym wcześniejszym źródłom światła, jednak są bardziej niezawodne ze względu na użycie nowoczesnej technologii.

  Nasza rada: w żyrandolach w których żarówki są widoczne, można po prostu użyć żarówek świeczek z technologią LED, lub zastosować żarówki w kształcie płomienia z wygiętymi lub skręconymi zwieńczeniami źródła światła. Takie rozwiązanie wygląda bardziej autentycznie, realistycznie i po prostu ładniej.

  5-punktowy żyrandol Merida

  Jak czyścić żyrandol?

  Istnieją dwie metody czyszczenia żyrandoli: na sucho lub na mokro. Czyszczenie żyrandola nie jest proste ze względu na sporą ilość elementów może być bardzo czasochłonne. Jednak ten trud się opłaca – żyrandol po wyczyszczeniu na nowo doda uroku całemu wnętrzu.

  Podstawowe czyszczenie na sucho:
  Zalecane jest regularne czyszczenie żyrandola na sucho za pomocą miotełki do kurzu. Systematyczne odkurzanie żyrandola sprawi, iż kurz i brud nie będzie miał nawet szansy osiąść na tym ozdobnym elemencie.

  Warto pamiętać: żyrandol akrylowy zawsze należy czyścić na mokro – w przeciwnym razie będą miały miejsce wyładowania elektrostatyczne.

  Dokładne czyszczenie na mokro:
  Czyszczenie na mokro wymaga nieco więcej czasu i wysiłku, dlatego jest one zazwyczaj wykonywane raz, góra dwa razy do roku. Jest ono jednak najbardziej efektywne w porównaniu z czyszczeniem na sucho. Do tego celu najlepiej nadają się specjalne środki w sprayu przeznaczone do czyszczenia żyrandoli. Rozpyla się je na powierzchni żyrandola, po czym trzeba chwilę odczekać, aż brud i kurz spłyną samoistnie w dół. 

  Warto pamiętać:

  • pod żyrandol trzeba zawsze podkładać gazety lub ręczniki. W przeciwnym razie po zakończeniu czyszczenia trzeba będzie myć podłogę.
  • przed czyszczeniem na mokro żyrandol trzeba odkurzyć
  • wcześniej zawsze odłączyć żyrandol i bezpieczniki
  • żyrandol ponownie załączyć dopiero po całkowitym wysuszeniu
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.