Styl skandynawski - północna przytulność

W otoczeniu fantastycznej przyrody, fiordów i lasów iglastych, na dalekiej północy rozwinął się indywidualny styl, czerpiący inspirację z przyrody: styl skandynawski. Również nasze cztery ściany dają się ponieść atmosferze relaksującego „friluftsliv - norweskiej tradycji życia blisko przyrody”, przytulności stylu „hygge – duńskiego odpowiednika przytulnej atmosfery” i wreszcie pomieszczeń przepełnionych światłem. Z ciepłymi drewnianymi podłogami, przytulnymi poduszkami i jasnymi oprawami. W pełni „lagom – szwedzki odpowiednik równowagi i wyważonego stylu spowodowany niechęcią do przesady” – w sam raz, aby poczuć się dobrze!

Produkty w stylu skandynawskim


Louis Poulsen Panthella | 6090075

Od hygge do friluftsliv

Co oznacza określenie „urządzać w stylu skandynawskim”?

W zapierającej dech w piersiach przyrodzie i kulturze Skandynawii jednej rzeczy można doświadczyć w sposób szczególny: ukojenia. Duńczycy nazywają to „hygge”, Szwedzi „lagom”, a Norwegowie: „friluftsliv”. Skandi style nawiązuje do tego odczucia czegoś wyjątkowego. W formie opraw oznacza to: prosty design, którym możemy się cieszyć bez rozpraszania się zbyt dużą liczbą detali. Uspokajająca atmosfera oświetlenia, w której możemy uzupełnić zapasy energii. I naturalne materiały, które ukierunkowują naszą wyobraźnię na doświadczanie natury na świeżym powietrzu.

Rezultat: Poczucie czerpania radości z chwili przerwy dla ciała i duszy wśród własnych czterech ścian!

~ Przytulność jest triumfem! ~

Nowości produktowe

Rekomendacje produktowe

Piękne światło Północy

Dlaczego w skandi style światło odgrywa tak ważną rolę?

Bardzo ciemne zimy dalekiej północy sprawiły, że Skandynawowie w kwestii oświetlenia i jego efektów doszli do perfekcji. Światło dzienne dostaje się do wnętrz za sprawą przemyślanej architektury. Sztuczne oświetlenie w pełni skoncentrowano na zapewnianiu mieszkańcom dobrego samopoczucia. W stylu skandynawskim oczy cieszą jasno rozświetlone pomieszczenia. Minimalistyczne, uporządkowane wnętrze. Estetycznie zaprojektowane oprawy dbają o przyjemną, pełną ciepłą atmosferę. Nasza wskazówka: oświetlenie o barwie światła ciepła biel we wnętrzach w stylu skandynawskim dają niezwykle przyjemny efekt.

~ Światło zapewniające dobre samopoczucie ~

LE KLINT Lamella | 6086056
Rekomendacje produktowe

Z miłości do natury

Kolory i materiały są typowe dla skandi style

Góry, jeziora, rzeki, fiordy i lasy: Styl skandynawski czerpie swój urok z natury – jej materiałów i kolorów. Widać to również w lampach w stylu skandi! Jak część natury harmonijnie wkomponowuje się w przestrzeń mieszkania i w pełni zachwycają prostym, funkcjonalnym i niezwykle estetycznym designem.

Więcej inspiracji w stylu skandi można znaleźć w motywach zwierzęcych, roślinnych i baśniowych, a także w przepięknych wzorach. Krótko mówiąc: wszystkie cechy, jakimi wyróżnia się typowy norweski sweter męski, można się doszukać w całym stylu skandynawskim.

Lampa stołowa Nordic | 6054872

Materiały używane w stylu skandynawskim

Nic dziwnego, że drewno to jeden z najważniejszych materiałów, który odzwierciedla zamiłowanie Skandynawów do natury, stosowane jest ono również w produkcji lamp. Podstawę skandi style stanowią przede wszystkim jasne gatunki drewna, takie jak brzoza, świerk i sosna, które naturalnie występują na północy. Naturalny materiał, jakim jest drewno, emanuje ciepłem i przytulnościąhyggelig!

Inne materiały, takie jak wełna, skóra, filc, len, miedź, czy szkło, również stosowane są w stylu skandynawskim. Szczegół tkwi w łączeniu!

Northern Fold | 7013118

Kolory w stylu skandynawskim

Świeże kolory natury są tym, co chcemy przenieść ze skandynawskiego stylu urządzania, głównie mebli lub lamp, do własnych czterech ścian. Ponadto jasne kolory lepiej odbijają światło! Skandi style stawia na biel i błękit, jasne drewno i pastelowe odcienie. Te przyjazne kolory rozświetlą nawet najmniej przyjemny zimowy dzień.

Pomimo naturalnych kolorów w stylu skandynawskim nigdy nie można zaznać nudy: Świadomie zastosowane akcenty kolorystyczne, takie jak charakterystyczna czerwień wschodzącego słońca czy nasycona trawiasta zieleń, wnoszą pełną swobody radość życia w stylu friluftsliv do czterech ścian. Lampa to idealny element wyposażenia, który pozwala wprowadzić akcent kolorystyczny do pomieszczenia.

Rekomendacje produktowe
Northern Birdy | 7013102

Ikony designu rodem ze Skandynawii

Louis Poulsen, Birger Dahl i inni w świetle reflektorów

„Keep it simple!” – tym mottem skandynawscy projektanci kierują się od dziesięcioleci. Powstało już wiele klasycznych modeli o ponadczasowym charakterze i powstają wciąż nowe, a łączy je indywidualny i ekspresyjny styl, zminimalizowana forma i wyraźne kształty.

Przykładem jest Karczoch autorstwa Poula Henningsena. Żyrandol, którego projekt powstał w roku 1958 do restauracji „Langelinie Pavillionen” w Kopenhadze. Dzisiaj to niepowtarzalna perełka w przestrzeni prawdziwego konesera oświetlenia. Innym przykładem jest charakterystyczny model Birdy autorstwa Birger Dahl. Lampa stołowa, która łączy funkcjonalność i design, i to już od połowy XX wieku.

~ Ponadczasowe piękno ~

Skandynawskie TOP-MARKI

Art.Nr. 6505617

Styl skandynawski

  • Główna cecha skandi style: przestrzenie wypełnione światłem!
  • Drewniane lampy, meble i elementy wyposażenia emanują stylem hygge
  • Minimalistyczne wnętrza i projekty lamp dostarczają harmonii wnętrzu
  • Biel i różnego rodzaju pastelowe odcienie nadają jedynie prosty styl i optymalnie odbijają światło
  • Naturalne materiały, takie jak wełna, filc, len i skóra, chętnie wykorzystywane są do produkcji lamp sof i innego rodzaju wyposażenia
  • Barwa światła: ciepła biel sprawi, iż wnętrze będzie jeszcze bardziej przytulne!
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.