PORADY

OŚWIETLENIE ALTANY I DOMKU OGRODOWEGO
przestrzeń użytkowa w idealnym świetle

Tradycyjne domki na narzędzia są często używane jako składzik w ogrodzie. Te nieco większe z altaną ogrodową, które są komfortowo urządzone są miejscem spędzenia wolnego czasu i stanowią przytulne schronienie o każdej porze roku. W altanie i wokół niej, tak samo jak w domku na narzędzia potrzebne jest dobre oświetlenie.


Oświetlenie altan i domków na narzędzia

Oświetlenie wewnętrzne LED

Oświetlenie LED zużywa zdecydowanie mniej energii elektrycznej. Dzięki tej technologii oświetlenie wnętrza domku letniskowego nie ma praktycznie żadnych ograniczeń - dzięki oprawom wiszącym, lampom podłogowym i stołowym mały domek w ogrodzie staje się naprawdę przytulny. Jeśli jest on używany jako pomieszczenie magazynowe, oprawy powinny być funkcjonalne: najlepiej nadają się do tego reflektory sufitowe lub ścienne.

Zobacz

Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu zapewniają bezpieczeństwo i poprawiają komfort. Doskonale sprawdzą się zarówno w altance, jak i domku letniskowym, czy składziku na narzędzia w ogrodzie. Oprawy wyposażone w czujnik ruchu są niezawodnie włączając światło tylko wtedy, gdy jest potrzebne. W celu oświetlenia ogrodu poleca się słupki oświetleniowe, lampy ogrodowe niskie i kinkiety zewnętrzne.

Zobacz

Oświetlenie elewacji zasilane energią słoneczną

Lampy solarne wykorzystują słońce jako trwałego dostawcę energii. W przypadku domku ogrodowego szczególnie praktyczne jest to, że nie trzeba montować żadnych instalacji elektrycznych. Lampy elewacyjne nie generują żadnych kosztów energii elektrycznej, ale w zależności od produktu wymagają określonej liczby godzin światła słonecznego, aby się naładować. Moduł powinien być skierowany w kierunku południowym.

Zobacz

Lampy dekoracyjne

Po zapewnieniu praktycznego oświetlenia w obrębie domku ogrodowego lub altany należy zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie dekoracyjne, które dopełnia całość aranżacji w indywidualny sposób. Tradycyjne lampy w formie kuli, atrakcyjne girlandy ogrodowe i łańcuchy świetlne oraz akcentujące reflektory z grotem ziemnym w stylowy sposób wzbogacą koncepcję oświetlenia w ogrodzie.

Zobacz


Wskazówki

Lampy ogrodowe na baterie lub z akumulatorem

Zwłaszcza, gdy domek ogrodowy jest naszą oazą na zewnątrz lub jest wykorzystywany jako miejsce przyjęć na świeżym powietrzu warto szczególnł uwagę zwrócić na lampy przenośne. Taki rodzaj oświetlenia można umieścić na stole podczas przyjęcia na zewnętrz, a później zabrać z powrotem do środka.

Zobacz

Inteligentny domek ogrodowy

Taśmy LED, inteligentne słupki oświetleniowe czy reflektory z grotem ziemnym: oświetlenie Smart Home zwiększa przytulność i indywidualność w ogrodzie. Nie mniej ważna jest możliwość zmian barwy światła, która zapewnia nastrój podczas wspólnych wieczorów na świeżym powietrzu.

Zobacz

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.