Inteligentne czujniki dymu

Inteligentne czujniki dymu: powiadomienie o obecności dymu bezpośrednio na telefon

Inteligentne produkty stały się coraz bardziej popularne. Sprawdzają się doskonale, czym zachęcają do eksperymentowania z nowymi udogodnieniami. Może warto rozważyć również czujnik dymu? W ofercie znajdują się inteligentne modele, które niezawodnie uruchamiają alarm w razie pojawienia się dymu. Gdy jesteśmy poza domem, taki czujnik powiadomi nas na smartfona, jeśli w domu coś będzie nie tak i trzeba będzie wezwać straż pożarną. Inteligentny dom to doskonałe rozwiązanie!

Gdzie umieścić czujki dymu w inteligentnym domu?

Z racji tego, że dym się unosi, inteligentne czujniki dymu należy zamontować na suficie, w żadnym wypadku nie można ich umieszczać na ścianie. Czujnik dymu powinien być umieszczony w centralnej części pomieszczenia, czyli jednym słowem na środku sufitu. Należy zachować odległość co najmniej 50 cm od ścian. Praktyczne wskazówki znajdują się w dołączonych do produktu instrukcjach montażu. W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z działem obsługi klienta. Numer telefonu można znaleźć poniżej.

Jak działają czujniki dymu w systemie smart home?

Inteligentne czujniki dymu działają na takiej samej zasadzie jak tradycyjne czujniki dymu. Mają jednak dodatkowe zalety. Połączenie ich w sieć sprawia, że jeśli dym pojawi się przykładowo w piwnicy, to czujnik wyśle sygnał na wyższe piętro. Oczywiście za pomocą aplikacji na smartfon można również wygodnie sprawdzić, czy w domu wszystko jest w porządku i czy nikt przypadkiem nie bawi się ogniem pod naszą nieobecność. Poczucie bezpieczeństwa jest gwarantowane.

Inteligentny czujnik dymu marki Eve
Obsługa za pomocą telefonu

W jaki sposób czujniki dymu w inteligentnym domu łączą się w sieć?

To, że czujnik dymu w piwnicy wysyła informację o pojawieniu się dymu do czujnika na piętrze, brzmi naprawdę nieźle, prawda? Dzięki czujnikom do systemów smart home jest to absolutnie możliwe. Inteligentne modele można bowiem łatwo połączyć w sieć. Można to zrobić na różne sposoby. Niektóre inteligentne czujki dymu można rozbudować o moduł radiowy, podczas gdy inne są już w niego wyposażone. Pytania? Z chęcią udzielimy porad przez telefon. Dane kontaktowe znajdują się na końcu artykułu. 

Czy istnieją inteligentne czujniki dymu z oświetleniem?

Czego to ludzie nie wymyślą, prawda? Niektóre inteligentne czujniki dymu potrafią znacznie więcej niż tylko sygnalizować pożar. Przecież nikt nie chce zajmować się wyłącznie przekazywaniem złych wiadomości! Dlatego istnieją również czujniki dymu z dodatkowymi funkcjami smart home. Praktyczna kombinacja to czujnik dymu z efektem kolorowego spektaklu świateł – ze zintegrowanym, wielokolorowym reflektorem

Jakie istnieją typy inteligentnych czujników dymu?

Z inteligentnymi czujnikami dymu jest podobnie jak w przypadku inteligentnego oświetlenia. Istnieją różne sposoby sterowania, np. przez sieć WLAN, radiowo czy przez Bluetooth. W grę wchodzą tu prawie wszystkie systemy. Więcej informacji można otrzymać kontaktując się z działem obsługi klienta.

Którzy producenci mają w ofercie inteligentne czujniki dymu?

Nie podlega żadnej dyskusji, że czujnik dymu musi mieć wysoką jakość. Warto zatem dowiedzieć się co nieco o producentach oferujących tego rodzaju sprzęt. W asortymencie znajdują się takie marki jak ABUS i Blaupunkt. Za pomocą filtra „Producent” można zapoznać się z ofertą konkretnych marek. 

W przypadku dodatkowych pytań Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 307 14 83. Można również skorzystać z formularza kontaktowego

Czujnik dymu AwoX SafeLIGHT
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.