Tylko

Extra -10% od 549 zł & -13% od 749 zł**

Rabat do 55%* na wewnętrzne oświetlenie

Inteligentne systemy alarmowe

Filtry i sortowanie
Filtry i sortowanie 0
Sortowanie Position
Systemy Smart Home
Producent
Cena
Kolor
Kształt
Asystent głosowy
13 artykułów
Filtr
199,90 zł
689,90 zł
129,90 zł
449,90 zł
149,90 zł
69,90 zł
RRP 124,90 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
59,90 zł
RRP 99,90 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
179,90 zł
219,90 zł
179,90 zł
249,90 zł
1 289,90 zł
669,90 zł

Inteligentne systemy alarmowe – alarmy smart na straży bezpieczeństwa

Dom jest naszym azylem, to miejsce w którym czujemy się bezpieczni. Zwłaszcza jeżeli mamy zamontowane niezawodne zabezpieczenia przeciwko włamaniom i innym niebezpieczeństwom. Inteligentne systemy alarmowe są w stanie poinformować użytkownika czy zostały zamknięte wszystkie okna i drzwi. Albo powiadomić o próbie wtargnięcia do prywatnych pomieszczeń. Za sprawą połączenia smartfonu z systemem alarmowym na telefon zostanie wysłane bezpośrednie powiadomienie o zbliżającym się niebezpieczeństwie, nawet podczas nieobecności w domu.

Jak działają systemy alarmowe w inteligentnym domu?

Inteligentne alarmy z monitoringiem są doskonałym rozwiązaniem. Nie można zaprzeczyć, że korzyści są ogromne. W takim przypadku z pewnością każdy zada sobie pytanie ile należy zainwestować w takowe rozwiązanie? Na rynku istnieją dość drogie systemy alarmowe smart home, które wymagają uprzedniego zaprojektowania i odpowiedniego okablowania. Ale dostępne są również proste rozwiązania, które montuje się bardzo łatwo i równie łatwo konfiguruje dzięki zastosowaniu technologii bezprzewodowej.

Na czym polega działanie bezprzewodowych systemów alarmowych? Z reguły sercem bezprzewodowego systemu jest centrala połączona z innymi elementami, takimi jak czujniki czy syreny alarmowe. Korzystając z aplikacji na smartfonie, można sprawdzić status danego czujnika lub otrzymać powiadomienie w razie alarmu. Systemy te chronią nie tylko przed włamaniem, ale także ostrzegają w razie zagrożenia pożarem czy zalaniem.

Alarm Smart Home

Które systemy smart home współgrają z inteligentnymi systemami alarmowymi?

Systemy alarmowe obsługuje się zwykle poprzez osobną centralę, a nie bezpośrednio za pośrednictwem asystenta głosowego. Istnieją jednak systemy, które umożliwiają integrację z asystentem głosowym, takim jak Amazon Echo lub Google Home. W przypadku dodatkowych pytań warto skontaktować się z naszym działem obsługi klienta korzystając z formularza kontaktowego.

Z jakich elementów może składać się system alarmowy?

System alarmowy można rozbudować o dodatkowe elementy, które w znaczący sposób podniosą poziom zabezpieczenia w ramach inteligentnego systemu alarmowego.

Jest ich naprawdę bardzo dużo, na przykład:

 • zabezpieczenia do okien i drzwi

 • czujniki zbicia szyby

 • czujniki ruchu

 • syreny wewnętrzne i zewnętrzne

 • czujniki dymu i ciepła

 • czujniki zalania wodą

 • piloty bezprzewodowe

 • monitoring w czasie rzeczywistym

 • detektory wielofunkcyjne

 • termostaty

 • przekaźniki elektroniczne

Czy dostępne są także kompletne zestawy?

Niektórzy wolą załatwić wszystko za jednym zamachem, zamiast kompletować system krok po kroku. Idealny zestaw startowy powinien mieć wszystko, co niezbędne i działać od ręki. Nie każdy z nas musi przecież znać się na wszystkim. To całkowicie zrozumiałe. Na szczęście i na to znajdą się odpowiednie rozwiązania. Kompletne zestawy to na przykład:

 • Yale Sync zestaw startowy systemu alarmowego z wygodnym sterowaniem poprzez aplikację, głosowo, a nawet przez Smart Watch.

 • System alarmowy SHA-150 firmy Denver z czujnikami i możliwością integracji z siecią WLAN

 • bezprzewodowy zestaw alarmowy Smartvest z centralką alarmową, czujnikami otwarcia i ruchu oraz pilotem

Alarm Smart Home
Alarm Smart Home

Co należy wziąć pod uwagę zakładając system alarmowy?

Najważniejsze jest to, by inteligentny system alarmowy spełniał swoje zadanie – a zatem musi być profesjonalnie zainstalowany i przetestowany. Niezbędne jest również dobre zabezpieczenie sieci WLAN i pozostałych połączeń. Brzmi jak czarna magia? Nasi eksperci wszystko klarownie wytłumaczą. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.

Pokaż więcej Ukryj

Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

***Dostawa do Świąt Bożego Narodzenia dotyczy tylko produktów oznaczonych iformacją "Dostawa przed Świętami". W przypadku dostawy przed świętami transakcja musi zostać sfinalizowana włącznie z płatnością; dotyczy to również przedpłat na fakturę. W przypadku produktów ponadgabarytowych dostawca usługi kurierskiej skontaktuje się z klientem w celu uzgodnienia daty dostawy. Należy pamiętać, że nie mamy wpływu na harmonogram ustalonej w ten sposób dostawy. Zamówienia zawierające kilka produktów są zazwyczaj wysyłane w ramach jednej przesyłki. Jeśli zamówienie zawiera produkty, które nie są oznaczone informacją "Dostawa przed Świętami", obowiązuje je najdłuższy czas dostawy.

© 2023 Lampenwelt GmbH