Inteligentne oświetlenie

Polecane produkty w tej kategorii

  Smart Home – inteligentne oświetlenie tak indywidualne, jak nigdy dotąd

  Każdą oprawę można po prostu włączać i wyłączać. W dzisiejszych czasach od nowoczesnego oświetlenia oczekuje się jednak czegoś więcej. Dokładnie rzecz biorąc – o wiele więcej. Nowoczesne żarówki i lampy spełniają te wymagania: zapewniają światło, które można odbierać w sposób indywidualny i wielopłaszczyznowy. Pozwalają na większą swobodę i komfort na co dzień:

  • pozwalają stworzyć własne scenerie oświetleniowe i dostosować efekty świetlne do swoich potrzeb
  • pozwalają przywrócić wakacyjne wspomnienia we wnętrzu – należy jedynie wybrać zdjęcie z albumu, zapisać jako szablon do palety kolorów i gotowe
  • pozwalają odstraszyć potencjalnego włamywacza, światło zapewnia symulację obecności w domu – ponadto smart home można zintegrować z alarmem przeciwwłamaniowym lub kamerą

  Oświetlenie inteligentne jakie urządzenia wchodzą w skład Smart Home?

  Są to elementy systemu oświetleniowego, który łączy w sobie zarówno żarówki jak i lampy, system ten może być sterowany za pomocą aplikacji. Oczywiście w tym celu musi być dostępna sieć WLAN. Większość systemów wyposażona jest dodatkowo w most Bridge, który łączy ze sobą wszystkie podzespoły.

  Jakie firmy produkują inteligentne oświetlenie?

  Nie wystarczy jedynie zdecydować się na oświetlenie Smart Home. Trzeba pójść o krok dalej i wybrać markę, do której ma się zaufanie. Co to oznacza w praktyce? Oto najważniejsi producenci, z pośród których można dokonać wyboru:

  Jaką rolę pełnią te wszystkie systemy Smart Home? Wszystkie informacje na temat technologii stojącej za inteligentnym oświetleniem Smart Home można znaleźć w tym praktycznym zestawieniu:

  Jakie inteligentne oświetlenie istnieje na rynku?

  Niewątpliwie oczywistym jest, że dom i oświetlenie powinny być zaaranżowane z wykorzystaniem inteligentnych technologii. Wystarczy więc teraz spojrzeć tylko na zestawienie, aby przekonać się, jakie produkty tego typu istnieją na rynku. Oczywiście, w razie pytań można po prostu zadzwonić do naszego działu doradztwa. Dane kontaktowe znajdują się poniżej. Na pewno pojawi się wiele kwestii, które warto omówić. Być może poniższa lista przyczyni się do zapewnienia lepszej orientacji w świecie inteligentnego oświetlenia:

  • Lampy

   przed zakupem inteligentnego oświetlenia należy zweryfikować wszystkich dostawców Smart Home, którzy oferują lampy z zamontowaną na stałe inteligentną technologią oświetleniową. Wachlarz produktowy jest bardzo szeroki i każdy z pewnością znajdzie idealne oświetlenie odpowiadające własnym preferencjom: bez względu czy ma być to lampy sufitowa, lampy wisząca, lampa ścienna czy lampa stojąca. Tu warto pójść za głosem serca.

  • Żarówki

   inteligentne oświetlenie jest bardzo praktyczne, jednak wielu użytkowników przyzwyczajonych jest do tradycyjnych lamp, których nie chce się pozbywać. Dzięki żarówkom smart home nie trzeba wymieniać od razu lamp – można po prostu zamontować inteligentną żarówkę w swojej starej, ukochanej lampie, połączyć z siecią i korzystać z nowoczesnych funkcji, o których wiele lat temu można było tylko pomarzyć.

  • Mostek - bridge

   Wykorzystanie mostka jest uzależnione od wybranego systemu, jego zadaniem jest połączenie elementów systemu Smart Home. W przypadku Philips Hue jest to Bridge, w Osram Smart+ element ten nazywany jest Gateway. Do iDual i WiZ natomiast nie jest potrzebny most radiowy.

  • Akcesoria dodatkowe

   Dodatkowe akcesoria można dobrać w odniesieniu do własnych potrzeb – najłatwiejszą metodą jest obsługa za pomocą smartfona, jednak zwolennicy tradycyjnych urządzeń również znajdą odpowiednie rozwiązanie dla siebie: praktyczny ściemniacz w postaci przełącznika, przełącznik ścienny, którego można również używać jako elementu mobilnego, pilot, czujnik ruchu i wiele, wiele innych. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

  Smart Home
  Smart Home
  Smart Home

  Możliwości sterowania urządzeniami smart home

  Niektórzy mają własne wyobrażenia i pomysły co do sposobu sterowania światłem. Świetnie się składa. Jeśli chodzi o inteligentne oświetlenie, wybór jest bowiem dość spory. Ustawienia światła można zmieniać za pomocą następujących urządzeń:

  • Smartfon i tablet 

   Wystarczy jedno dotknięcie smartfona, by zmienić aranżację świetlną we wnętrzu. Inteligentne oświetlenie pozwala wybór scenerii świetlnej bądź dopasowanie jej do własnych preferencji. Za pomocą smartfona lub tabletu można wypróbować i zapisać swoje ulubione ustawienia.

  • Sterowanie głosowe

   Włączenie światła na zawołanie? Tak, to też jest możliwe. Wystarczy wykorzystać opcję sterowania głosowego za pomocą, której można nie tylko włączyć lub wyłączyć światło, ale również zmienić jego natężenie i wiele więcej. Istnieje tu wybór między Google Home, Amazon Echo i Apple HomeKit. Szczegółowe informacje można znaleźć w praktycznym zestawieniu zamieszczonym poniżej. 

  • Pilot

   Zwolennicy sterowania zdalnego, mogą skorzystać z możliwości obsługi inteligentnego oświetlenia za pomocą pilota. Wybierając inteligentne lampy wystarczy jedynie wybrać system taki jak iDual lub WiZ.

  Smart Home
  • Przełącznik
   Decydując się na oświetlenie smart home można też wybrać przełącznik światła, który montuje się bezpośrednio na ściennie lub nosi ze sobą np. w kieszeni spodni. Philips Hue oraz Osram Smart+ posiadają taki właśnie bezprzewodowy przełącznik, w przypadku Philips Hue jest to Philips Hue Tap, natomiast w przypadku Osram Smart+ jest to Smart + Switch do sterowania bez aplikacji – oba te elementy to przełączniki inteligentne. 
  • Czujnik
   Jeśli ktoś nie ma ochoty dotykać, klikać czy naciskać przełącznika i uważa, że światło powinno się włączać po prostu samo, gdy wchodzi się do pomieszczenia, również znajdzie coś dla siebie. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się czujnik ruchu. Reaguje on, gdy ktoś wejdzie do pomieszczenia czy też się poruszy, gdy sensor nie wykryje ruchu w obszarze znajdującym się w jego polu widzenia po prostu wyłączy oświetlenie. Takie czujniki ruchu są dostępne na przykład dla produktów typu Smart Home Osram Smart+ lub Philips Hue.  

  Jakie inteligentne systemy oświetlenia współpracują z systemem sterowania głosowego?

  Istnieje ogromna liczba systemów Smart Home, a tym samym też wiele systemów sterowania głosowego. Jednak nie wszystkie elementy są kompatybilne. Zestawienie inteligentnych systemów oświetleniowych wraz ze współpracującymi systemami sterowania głosowego przedstawiono w zestawieniu poniżej:

  Czy istnieją także inteligentne lampy z kamerą?

  Na rynku dostępne jest oświetlenie smart z kamerą za pomocą którego można nie tylko oświetlić wejście domu, ale także monitorować strefę wejściową - inteligentne lampy zewnętrzne z wbudowaną kamerą przesyłają obraz na smartfona za pośrednictwem aplikacji. Gdy więc ich posiadacz siedzi na przykład w kawiarni, za pomocą alertu, bądź mailowo zostaje poinformowany, że właśnie ktoś stoi pod drzwiami. A teraz to, co najlepsze: powyższe urządzenie pozwala prowadzić rozmowę z daną osobą w czasie rzeczywistym. To nie do przecenienia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ochronę przed włamaniem

  Smart Home
  Smart Home
  Smart Home

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt - telefonicznie pod numerem 22 307 14 83 lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.