Kinkiety i lampy ścienne biurowe

Lampy ścienne & kinkiety – nie tylko w domu, także i w biurze

Lampy ścienne znane są z tego, że poprzez pośrednie światło, które rozpraszają, tworzą przyjemną atmosferę i nastrój. Pozytywne oddziaływanie tych lamp można wykorzystać nie tylko do oświetlenia wnętrz domowych, lecz także, jeśli potrzebne jest nastrojowe i spełniające normy oświetlenie, w pomieszczeniach biurowych i firmowych. Biurowe lampy ścienne mogą swoją optyką i efektami świetlnymi indywidualnie kształtować aranżację poszczególnych pomieszczeń, dodawać im wartości, i ewentualnie podkreślać eksponaty wystawowe dla partnerów handlowych i klientów, prezentując je we właściwym świetle.

Lampy ścienne a przepisy w zakresie oświetlenia biurowego

Oświetlenie biurowe podlega w Niemczech określonym przepisom (EN 12464 „Oświetlenie stanowisk pracy we wnętrzach”), dotyczącym natężenia oświetlenia i wiążącego się z tym wyposażenia w różne lampy biurowe. Oświetlenie ogólne, do którego zaliczylibyśmy także biurowe lampy ścienne, musi posiadać natężenie oświetlenia 500 luksów. By to osiągnąć, można zastosować np. oświetlenie sufitowe w połączeniu z lampami ściennymi. Natężenie oświetlenia 500 luksów musi zostać uzupełnione na każdym pojedynczym stanowisku pracy z monitorem jeszcze o 200-300 luksów. Zadanie to biorą na siebie najczęściej specjalne lampy do stanowisk pracy lub lampki biurkowe. W odniesieniu do wszystkich rodzajów lamp w biurze obowiązuje zasada, że wprawdzie muszą one wytwarzać wystarczająco jasne światło, ale nie wolno im w żadnym wypadku oślepiać.

Wygląd biurowych lamp ściennych zapewnia profesjonalizm

W przeciwieństwie do lamp ściennych używanych w salonie lub na korytarzu w domu, biurowe lampy ścienne zazwyczaj robią wrażenie skromnych i trochę chłodnych. Emanują dzięki temu profesjonalizmem i powagą. Duży wybór lamp ściennych do biur i pomieszczeń firmowych ułatwia dekoratorom znalezienie odpowiedniej lampy do każdego biura.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.