Kinkiety do pokoju dziecięcego

Polecane produkty w tej kategorii

  Kinkiety dla dzieci

  Korona, dinozaur, samochód wyścigowy lub statek piracki na wysokości oczu

  Lampa ścienna dziecięca Waldi

  Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kinkietów do pokoju dziecięcego?

  W asortymencie istnieje wiele wzorów lamp ściennych, można wybierać spośród zwierzątek, kolorowych samochodzików czy fascynujących scenerii kosmicznych. Jednak w przypadku lamp do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na środki ostrożności.

  • Kable i gniazda wtykowe należy regularnie sprawdzać pod kątem uszkodzeń.
  • Nie wolno dotykać nagrzanych źródeł światła.
  • Nie wolno dekorować lamp ręcznikami ani papierem, aby stworzyć przytulną atmosferę – takie działanie stwarza ryzyko pożaru.
  • Należy unikać kinkietów ze szkła, ponieważ mogą się zbić podczas zabawy.

  Jaka żarówka pasuje do kinkietu dla dziecka?

  Zawsze należy używać nietłukących żarówek z tworzywa sztucznego, aby dzieci nie mogły połknąć szklanych i metalowych elementów. W pokoju dziecięcym nie powinno się stosować żarówek energooszczędnych, ponieważ zawierają rtęć, która może wydostać się na zewnątrz w razie przypadkowego stłuczenia.

  Światło w pokoju dziecięcym powinno być przytulne. Należy wybrać żarówki o barwie światła ciepłej bieli i temperaturze około 2700 kelwinów. Poza tym dzieci uwielbiają kolory! Lubią się przebierać i chętnie malują. Aby zapewnić optymalne oddawanie barw, źródła światła powinny mieć współczynnik oddawania barw co najmniej Ra 80.

  Optymalnym źródłem światła do pokoju dziecięcego są żarówki LED. Są one nie tylko energooszczędne, co jest ważne np. przy włączaniu, ale także odporne na przełączenia, dzięki czemu częste włączanie i wyłączanie nie stanowi problemu.

  Lampki nocne dla dzieci Dalber
  Kinkiet do pokoju dziecka Niermann

  Jaką jasność powinny mieć kinkiety do pokoju dziecka?

  Wszystko zależy od przeznaczenia lampy ściennej oraz jej konstrukcji. Jeśli lampa ma poprawić oświetlenie ogólne lub doświetlić punktowo konkretną strefę w pokoju, to zaleca się zastosowanie żarówki generującej strumień świetlny o wartości minimum 400 lumenów. Jeśli kinkiet ma pełnić funkcję dekoracyjną lub służyć jako lampka nocna, wystarczy lampa o mniejszej ilości lumenów.

  Na efekt świetlny ma wpływ wiele czynników takich jak: emisja światła, obecność oraz barwa klosza, wielkość pomieszczenia i kolor ścian, dlatego nie da się jednoznacznie określić natężenia światła jakie powinno być wykorzystane w pokoju dziecięcym. Warto pamiętać, że żarówka o mocy 40 W generuje 400 lumenów, a żarówka o mocy 60 W około 800 lumenów. W przypadku nowoczesnych żarówek LED należy zatem brać pod uwagę wartość strumienia świetlnego wyrażonego w lumenach.

  Czy dostępne są kinkiety dziecięce z wtyczką?

  Jeśli na ścianach nie ma stałych przyłączy prądu, warto pomyśleć o kinkiecie dziecięcym z wtyczką. Takie lampy można włączać i wyłączać za pomocą przełącznika umieszczonego bezpośrednio w lampie lub na kablu.

  Tego rodzaju lampki nocne dla dzieci wystarczy zamontować na ścianie i podłączyć do gniazda. W przypadku kinkietów z wtyczką szczególnie ważna jest regularna kontrola gniazdka i przewodu zasilającego.

  Lampka na ścianę dla dziecka Niermann
  Kinkiet dziecięcy Eglo

  Na jakiej wysokości powinien wisieć kinkiet w pokoju dziecięcym?

  W salonie zaleca się montaż kinkietu nieco powyżej wysokości oczu, czyli około 1,70 m do 1,80 m, jednak w pokoju dziecięcym chodzi głównie o to, aby światło żarówki nie oślepiało w żadnej pozycji – siedzącej, leżącej ani stojącej.

  Wiele produktów posiada abażur lub klosz, który znacznie redukuje lub eliminuje efekt oślepiania, dzięki czemu wysokość montażu może być dowolna.

  Lampki nocne dla dzieci ułatwiają zasypianie

  Lampka nocna dla dzieci montowana do kontaktu jest doskonałym uzupełnieniem oświetlenia w pokoju dziecięcym – włączone światło górne mogłoby mieć negatywny wpływ na rytm snu i stymulowałoby organizm do czuwania. Lampki nocne zapewniają orientację i poczucie bezpieczeństwa

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu lub poprzez formularz kontaktowy.

  Lampka nocna dla dzieci Dalber
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.