Tylko

10% RABATU od 479 zł & 13% RABATU od 699 zł prawie na wszystko

Nawet do -60% na ponad 15.000 produktów

Kinkiety pochodnie

Filtry i sortowanie
Filtry i sortowanie 0
Sortowanie Pozycja
Kolor
Styl
Pomieszczenie
Materiał
Cena
Producent
Rodzaj gwintu
Możliwość ściemniania
Przełącznik
Klasa ochronności
Pilot
Żarówki w zestawie
Ilość żarówek
Czujnik ruchu
Kształt
Regulator wysokości
Szerokość (cm)
Jednostka mocy
Wysokość (cm)
Występ / głębokość (cm)
22 artykułów
Filtr
234,00 zł
RRP - 6%
RRP 248,95 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
179,00 zł
RRP - 46%
RRP 334,00 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
149,00 zł
RRP - 28%
RRP 209,00 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
269,00 zł
RRP - 32%
RRP 399,00 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
669,00 zł
444,00 zł
354,00 zł
1 299,00 zł
1 104,00 zł
1 349,00 zł
1 294,00 zł
804,00 zł
4 199,00 zł
769,00 zł
2 599,00 zł
1 899,00 zł
1 682,26 zł

Pochodnie ścienne:

podróż w czasie ze średniowiecznego zamku do nowoczesnego mieszkania

Pochodnia ścienna kojarzy się z uspokajającym migotaniem prawdziwego płomienia, który zapewniał światło i ciepło we wnętrzach romantycznego zamku – piękny widok, ale niestety nieprawdziwy. Pochodnie smołowe rzeczywiście były w średniowieczu źródłem światła i ciepła, ale miejsca, w których je montowano (zimne, właściwie nieogrzewane zamki), wcale nie były romantyczne. Nie wspominając już o sadzy i dymie!

Naprawdę romantyczne są za to współczesne pochodnie ścienne. Mają przepiękne formy, zapewniają urocze światło bez sadzy i dymu, a przy tym stylowo wyglądają w przytulnych czterech ścianach. Poniżej zdradzamy, w jaki sposób można połączyć prawdziwie rustykalną atmosferę z nowoczesnym oświetleniem i wyposażeniem wnętrza.

Czy wszystkie pochodnie ścienne wyglądają antycznie?

Pochodnie ścienne wywodzą się wprawdzie ze średniowiecza, jednak to (mniej lub bardziej) funkcjonalne źródło światła i ciepła zmieniło się z czasem w nowoczesny obiekt wyposażenia wnętrz. Nie oznacza to, że każda lampa ścienna w formie pochodni ma nowoczesny design.

Modele rustykalne mają wiele elementów z żelaza pokrytego imitacją rdzy, a także z drewna. Mają toporne formy, ale mogą posiadać ornamenty i zdobienia – przede wszystkim w stylu średniowiecznym. Formę pośrednią stanowią lampy ścienne w kształcie pochodni, które są utrzymane w nieco bardziej tradycyjnej kolorystyce ciemnego brązu lub czerni, ale mają bardzo nowoczesny design. To pomysł na elegancki element wyposażenia wnętrz, który sprawdzi się również np. w stylu dworkowym. Są też oczywiście bardzo nowoczesne modele. Mają formę abstrakcyjnej pochodni ściennej. Do ich produkcji wykorzystuje się materiały takie jak chromowany metal lub przezroczyste elementy ze szkła (nie tylko klosze), które mają tę zaletę, że pięknie się prezentują i nadają światłu odpowiednią formę.

Wystarczy wybrać styl, który będzie odpowiadał własnym upodobaniom.

Kinkiety pochodnie
Kinkiety pochodnie
Kinkiety pochodnie
Kinkiety pochodnie

Czy lampy ścienne w formie pochodni są dostępne również z przełącznikiem?

Najbardziej stylowo byłoby przemieszczać się od jednej pochodni ściennej do drugiej i zapalać je za pomocą innej pochodni lub świecy – w każdym razie w przypadku, gdy chce się nadać swoim czterem ścianom prawdziwie średniowieczny charakter. Ale szczerze mówiąc, dzisiaj już się tak nie robi. Bezpieczniejszym i znacznie bardziej komfortowym (a także bardziej współczesnym) rozwiązaniem jest włączanie światła za pomocą przełącznika znajdującego się bezpośrednio na lampie ściennej w formie pochodni.

Oczywiście większość pochodni ściennych można włączać i wyłączać za pomocą zwykłego przełącznika światła. Jednak osobny przełącznik daje wrażenie... niezależności. Pozwala stworzyć wyspę świetlną oderwaną od innych źródeł światła, która roztacza wokół siebie rustykalny albo nowoczesny urok.

Czy lampy ścienne w formie pochodni są dostępne z diodami LED?

Dla kogoś, kto preferuje w swoim rustykalnym wnętrzu średniowieczną atmosferę, pochodnia ścienna z diodami LED może się w pierwszej chwili wydać całkowicie pozbawiona rustykalnego stylu. Ale warto przyjrzeć się jej bliżej. Po pierwsze, do każdej lampy ściennej w formie pochodni, która jest wyposażona w oprawę, można wkręcić stylową żarówkę świecę LED. Taka żarówka nie tylko oszczędza prąd, ale i zapewnia przytulne światło (warto zwrócić uwagę, aby miała barwę światła ciepłej bieli). A żarówka LED w wersji Smart Home może nawet zapewniać dodatkowe efekty, takie jak migotanie i nadać lampie charakter bardzo zbliżony do prawdziwej, rustykalnej pochodni ściennej.

Po drugie, dostępne są lampy w formie pochodni ze zintegrowaną na stałe technologią LED. Są to te warianty, w których próżno szukać żarówki świecy lub żarówki ze zwykłą kolbą i w przypadku których każdy zastanawia się, skąd w takim smukłym, chromowanym korpusie lampy wydobywa się światło. Nietrudno zauważyć, że takie „pochodnie ścienne” są pod względem wzornictwa niesamowicie nowoczesne i może niekoniecznie pasują do rustykalnego, średniowiecznego stylu – raczej do bardzo nowoczesnego wnętrza.

Kinkiety pochodnie

Która pochodnia ścienna wygląda jak prawdziwa pochodnia?

Czy stylowa jest tylko prawdziwa pochodnia ścienna z drewna, przytrzymywana przez żelazne pierścienie i paląca się prawdziwym płomieniem? Na szczęście nie! Na taką tradycyjną pochodnię ścienną z pewnością zareagowałyby wszystkie czujki dymu, zaczęłyby piszczeć, a w przypadku inteligentnych czujek dymowych również wysyłać na telefon komórkowy wiadomości push.

A propos Smart Home: żarówka Smart Home z efektem migotania, która świeci czerwonawym światłem, ma w sobie coś z prawdziwej świecy. A jeśli do tego wybierzemy nieco bardziej antyczny model z rustykalnym, żelaznym korpusem (ew. z imitacją rdzy), dodatkiem poddanego obróbce drewna i ozdobiony beżowym kloszem, za którym kryje się źródło światła, to lampa ścienna w formie pochodni będzie bardzo przypominać „prawdziwą” pochodnię ścienną. Tylko w bardziej nowoczesnym i współczesnym wydaniu. Taka lampa nie będzie też oczywiście uruchamiać czujników dymu.

Kinkiety pochodnie
Pokaż więcej Ukryj

Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2024 Lampenwelt GmbH