Lampy metalohalogenkowe

Lampy z parą metali - od stadionu po oświetlenie witryn sklepowych

Lampa z parą metali została pierwotnie zaprojektowana do zastosowań przemysłowych - np. do oświetlenia biur czy hal produkcyjnych. Jest także stosowana do oświetlania stadionów bądź dużych powierzchni, ponieważ charakteryzuje się wysokim natężeniem światła. Inne zastosowania lamp z parą metalu to na przykład oświetlanie pomników, parków i ulic, a także towarów w witrynach sklepowych. Także podczas organizacji imprez chętnie się z nich korzysta. Lampy te nie są przeznaczone do oświetlania wnętrz mieszkalnych. Można jednak rozważyć ich stosowanie do oświetlenia ogrodu, ponieważ ich światło w kolorze zielonym w różnych odcieniach wygląda bardzo naturalnie. Podkreślają one na przykład bardzo dobrze kolorystykę głęboko zielonych liści drzew.

Duże natężenie światła, wydajność energetyczna, trwałość: lampa z parą metali

Dzięki ich efektywności energetycznej oraz dosyć wysokiej trwałości lampy z parą metali są stosunkowo przyjazne dla środowiska. Poza tym mają wysoką wydajność energetyczną. Wydajność energetyczna wyraża to, ile światła powstaje z prądu zużytego przez lampę. Światło lampy z parą metali jest bardzo zbliżone do światła słonecznego. Podobnie jak świetlówki, lampy z parą metali należą do gazowych lamp wyładowczych, co oznacza, że działają według podobnej zasady. Tak jak świetlówka, lampa z parą metali czy lampa metalohalogenkowa wypełniona jest halogenem i parą metali. Świetlówki posiadają na obu końcach elektrody, które stosowane są do generowania światła pod napięciem. W przypadku lamp z parą metali elektrody te są od siebie mniej oddalone, dlatego lampy te są czasami mniejsze niż tradycyjne żarówki. Lampy z parą metali mogą więc wyemitować na minimalnej przestrzeni światło o maksymalnej intensywności. W zależności od rodzaju i producenta określane są różnymi skrótami, takimi jak HIT, HCI lub HMI. Skrót HMI oznacza przykładowo „Hydrargyrum Medium Arc Length Iodide“, czyli lampę metalohalogenkową. Skróty te nie ułatwiają zakupu lampy z parą metali. Mogą Państwo z związku z tym uzyskać pomoc wykwalifikowanych doradców z naszego sklepu internetowego.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 60-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł
22 307 14 83 Usługa

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.03.2021.