Lampy metalohalogenkowe

Lampy z parą metali - od stadionu po oświetlenie witryn sklepowych

Lampa z parą metali została pierwotnie zaprojektowana do zastosowań przemysłowych - np. do oświetlenia biur czy hal produkcyjnych. Jest także stosowana do oświetlania stadionów bądź dużych powierzchni, ponieważ charakteryzuje się wysokim natężeniem światła. Inne zastosowania lamp z parą metalu to na przykład oświetlanie pomników, parków i ulic, a także towarów w witrynach sklepowych. Także podczas organizacji imprez chętnie się z nich korzysta. Lampy te nie są przeznaczone do oświetlania wnętrz mieszkalnych. Można jednak rozważyć ich stosowanie do oświetlenia ogrodu, ponieważ ich światło w kolorze zielonym w różnych odcieniach wygląda bardzo naturalnie. Podkreślają one na przykład bardzo dobrze kolorystykę głęboko zielonych liści drzew.

Duże natężenie światła, wydajność energetyczna, trwałość: lampa z parą metali

Dzięki ich efektywności energetycznej oraz dosyć wysokiej trwałości lampy z parą metali są stosunkowo przyjazne dla środowiska. Poza tym mają wysoką wydajność energetyczną. Wydajność energetyczna wyraża to, ile światła powstaje z prądu zużytego przez lampę. Światło lampy z parą metali jest bardzo zbliżone do światła słonecznego. Podobnie jak świetlówki, lampy z parą metali należą do gazowych lamp wyładowczych, co oznacza, że działają według podobnej zasady. Tak jak świetlówka, lampa z parą metali czy lampa metalohalogenkowa wypełniona jest halogenem i parą metali. Świetlówki posiadają na obu końcach elektrody, które stosowane są do generowania światła pod napięciem. W przypadku lamp z parą metali elektrody te są od siebie mniej oddalone, dlatego lampy te są czasami mniejsze niż tradycyjne żarówki. Lampy z parą metali mogą więc wyemitować na minimalnej przestrzeni światło o maksymalnej intensywności. W zależności od rodzaju i producenta określane są różnymi skrótami, takimi jak HIT, HCI lub HMI. Skrót HMI oznacza przykładowo „Hydrargyrum Medium Arc Length Iodide“, czyli lampę metalohalogenkową. Skróty te nie ułatwiają zakupu lampy z parą metali. Mogą Państwo z związku z tym uzyskać pomoc wykwalifikowanych doradców z naszego sklepu internetowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.