Lampy najazdowe halogenowe

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy najazdowe IP65/67/68

  Oświetlenie posesji o podwyższonej ochronie przed wilgocią

  Jos oprawa wpuszczana okrągła

  Co oznacza IP 65/67/68?

  Oprawy wpuszczane w podłoże ze stopniem ochrony IP65, 67 i 68 są pyłoszczelne i dysponują podwyższoną ochroną przed wnikaniem wilgoci.

  IP65 zapewnia ochronę przed strumieniem wody, a IP67 ochronę przed krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie. Oprawy z tym ostatnim stopniem ochrony można więc na przykład montować również na podjazdach, które podczas intensywnych opadów deszczu mogą przez jakiś czas znajdować się pod wodą.

  Oprawy ze stopniem ochrony IP68 są wodoszczelne podczas długotrwałego zanurzenia w wodzie. Czasem stosuje się je w obiektach wodnych, takich jak np. baseny. Trzeba jednak koniecznie przestrzegać maksymalnej głębokości pod wodą. Niektóre spoty wpuszczane z IP68 można stosować do głębokości 10 m, inne do 2 m, a jeszcze inne jedynie do 0,5 m. Informacje na ten temat znajdują się w opisach produktów.

  Czy po oprawach najazdowych można jeździć pojazdami?

  Oprawy wpuszczane w podłoże zamontowane np. na dojeździe do posesji muszą być najazdowe. Informacje dotyczące tego, czy po danej oprawie mogą jeździć pojazdy, oraz dotyczące maksymalnej dopuszczalnej granicy obciążenia można znaleźć w opisie produktu. Oprawa najazdowa może być np. zaprojektowana do obciążenia do 500 kg lub 1,5 tony.

  Gramos oprawa najazdowa
  Bartosz oprawa wpuszczana

  Jakie źródło światła pasuje do zewnętrznej oprawy wpuszczanej w podłoże?

  Większość lamp najazdowych posiada oprawę do żarówki reflektorowej, np. GU10 lub GU5.3 / MR16. Do takich opraw dostępne są z reguły nowoczesne żarówki LED, które stanowią dobry wybór również w przypadku opraw wpuszczanych w podłoże. Są bardzo energooszczędne i niemal bezobsługowe, ponieważ ich długa trwałość eliminuje konieczność wymiany źródła światła przez bardzo długi czas. Dostępne są również modele ze zintegrowanymi diodami LED, takimi jak wysokiej jakości Cree LED.

  Aby uzyskać fachowe porady na temat opraw najazdowych lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.