Lampy stojące oświetlające sufit

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy stojące oświetlające sufit

  Lampy stojące oświetlające sufit bardzo różnią się od innych lamp podłogowych. Emitują światło w górę, w kierunku sufitu i w ten sposób zapewniają światło pośrednie, które tworzy przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Takie elastyczne lampy stojące można stosować według własnych upodobań: pozwalają oświetlić całe pomieszczenie lub wyeksponować poszczególne strefy większej przestrzeni mieszkalnej.

  Czy w przypadku lampy podłogowej oświetlającej sufit konieczna jest wymiana źródła światła?

  Użytkownicy często martwią się koniecznością wymiany żarówki, zupełnie niepotrzebnie. Zdecydowana większość nowoczesnych lamp podłogowych oświetlających sufit jest wyposażona w zintegrowaną technologię LED. Oznacza to, że o nic nie trzeba się tym martwić. Nie należy się również obawiać, że lampa zbyt szybko przestanie działać, ponieważ w przypadku użytkowania przez 4 godziny dziennie wykazuje ona trwałość do 30 lat albo nawet dłużej.

  Dostępne są również podłogowe lampy oświetlające sufit, w przypadku których nadal trzeba wymieniać żarówki. To bardzo proste. Wystarczy sprawdzić typ gwintu – na przykład E14 albo E27. Zazwyczaj potrzebne jest jedno lub dwa źródła światła na górze i jedno na dole – do lampki do czytania.

  Lampa oswietlajaca sufit
  Lampa oswietlajaca sufit

  Dlaczego lampka do czytania to takie praktyczne rozwiązanie?

  Wygodna, skórzana kanapa, książka w dłoni, obok lampa oświetlająca sufit. Klosz zapewnia przyjemną, przytulnie przyciemnioną podstawową jasność. Do czytania to jednak za mało, trzeba włączyć lampkę do czytania i pochylić się odpowiednio w taki sposób, aby książka była perfekcyjnie oświetlona. Właśnie dlatego lampka do czytania przy lampie oświetlającej sufit jest tak praktyczna i absolutnie niezbędna.

  Czy stojące lampy oświetlające sufit można ściemniać – wraz z lampką do czytania?

  Lampa oświetlająca sufit powinna oferować maksymalną elastyczność, a więc również możliwość ściemniania. Większość modeli dysponuje taką funkcją. Warto jednak zwrócić na to uwagę przy zakupie. Wystarczy użyć w sklepie filtra „Ściemniacz”. W wielu przypadkach ściemniać można nie tylko samą lampę oświetlającą sufit, ale i praktyczną, małą lampkę do czytania.

  Sposób zmniejszania natężenia światła zmienia się w zależności od modelu. Cel jest jednak zawsze taki sam: możliwość dostosowania jasności do indywidualnych upodobań, taką funkcję oferują:

  • modele z żarówkami Easydim
  • modele ze ściemniaczem dotykowym
  • modele z przełącznikiem obrotowym
  • modele ze ściemniaczem nożnym
  • modele z pilotem zdalnego sterowania

  Halogeny czy LED – co lepsze?

  Trzeba jasno stwierdzić, że lampy halogenowe nie mogą konkurować z diodami LED. Technologia LED oferuje bowiem kilka niewątpliwych zalet:

  • oszczędność 60% energii i kosztów w porównaniu do lamp halogenowych 
  • całkowitą bezobsługowość i trwałość do 50 000 godzin
  • więcej lumenów przy mniejszym zużyciu energii – a tym samym większą jasność
  • elastyczną regulację barwy światła
  • idealne dostosowanie do obecnie bardzo modnej technologii Smart Home

  Czy lampy oświetlające sufit dostępne są również z pilotem?

  Możliwość sterowania światłem za pomocą pilota to dzisiaj nic nadzwyczajnego. Lampy oświetlające sufit również są dostępne z pilotem, niestety nadal stanowią mniejszość. Coraz więcej z nich oferuje jednak możliwość zmiany barwy światła i funkcję Mulicolour

  Jakie wzory lamp są dostępne?

  Każda lampa podłogowa oświetlająca sufit jest inna. Występują duże różnice w zakresie wzornictwa. Aby wyświetlić dostępne warianty stylistyczne, wystarczy użyć w sklepie filtra „Styl”. Wybór jest ogromny – od stylu rustykalnego po designerski. Oprócz zupełnie zwykłych i klasycznych modeli dużą popularnością cieszy się również wyszukane wzornictwo.

  Lampa oswietlajaca sufit
  Lampa oswietlajaca sufit
  Lampa oswietlajaca sufit

  Lampa oświetlająca sufit czy lampa podłogowa – która jest lepsza?

  Lampa trójnożna, lampa łukowa, a może jednak lampa oświetlająca sufit? Trzeba sobie zadać pytanie, jak ma wyglądać i jakie powinna oferować funkcje. Ogólnie rzecz ujmując: lampa oświetlająca sufit może zapewnić oświetlenie całego pomieszczenia, ale można ją również stosować jako oświetlenie strefowe. Zwykła lampa podłogowa jest przeznaczona do oświetlania konkretnych stref pomieszczenia. Lampy oświetlające sufit są zwykle wyposażone w dodatkową małą lampkę do czytania, lampy podłogowe zwykle takiej funkcji nie oferują. Lampy oświetlające sufit pozostają w tyle pod jednym względem: różnorodności form. Z tego powodu najlepiej jest rozważyć:

  • zastosowanie (oświetlenie ogólne czy oświetlenie strefowe) – lampa oświetlająca sufit sprawdzi się w obu przypadkach
  • funkcje dodatkowe (lampka do czytania) – posiada ją zwykle tylko lampa oświetlająca sufit
  • lampy oświetlające sufit zapewniają oświetlenie pośrednie – w przypadku lamp podłogowych wszystko zależy od modelu
  • design – większą różnorodność wariantów oferują lampy podłogowe
  Lampa oswietlajaca sufit
  Lampa oswietlajaca sufit
  Lampa oswietlajaca sufit

  W przypadku wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniej lampy oświetlającej sufit prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 albo po prostu użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.