Lampy stojące oświetlające sufit

Lampy oświetlające sufit i lampy stojące

Lampy oświetlające sufit i lampy stojące zapewniają przytulną atmosferę i nastrój we wnętrzu, promieniują spokojem i tworzą optyczną dal. Przyjemne pośrednie światło tych lamp można - zależnie od wersji – dowolnie ściemniać w każdej chwili. Poza tym lampy te są często wyposażone w lampkę do czytania, którą można przełączać niezależnie od pośredniego światła lampy oświetlającej sufit. Mogą one mieć wygląd reprezentacyjny lub raczej prosty i powściągliwy. Proszę się przekonać, jak dużym asortymentem dysponujemy, w zakładce Lampy stojące/lampy oświetlające sufit.

Lampy oświetlające sufit jako oświetlenie strefowe i oświetlenie ogólne

Powszechnie wiadomo, że lampy stojące to eksperci w dziedzinie oświetlenia strefowego. Można je postawić wszędzie tam, gdzie jest gniazdko, aby rozpraszały przyjemne światło, zapewniające tworzenie akcentów świetlnych w każdym wnętrzu. Lampy oświetlające sufit są specjalnym rodzajem lamp stojących. Lampy te, nie emitują - jak inne lampy stojące - oświetlenia strefowego skierowanego do dołu, lecz świecą do góry. Tam światło odbijając się od sufitu jest rozpraszane po całym pomieszczeniu. Pomimo że traktuje się te lampy także jako oprawę, która może zapewniać oświetlenie wnętrza i tym samym odpowiednie oświetlenie ogólne, to jednak lampa oświetlająca sufit pozostanie, zależnie od wielkości wnętrza, ekspertem w dziedzinie oświetlenia strefowego. Za pomocą światła skierowanego do góry można tworzyć akcenty świetlne, a większe wnętrza dzielić na różne strefy za pomocą techniki oświetleniowej.

Lampa oświetlająca sufit ze ściemniaczem

Wiele lamp oświetlających sufit, w szczególności te z halogenami, są wyposażone w ściemniacz. Umożliwia on bezstopniową, indywidualną regulację jasności zależnie od oczekiwanego światła i atmosfery. Przyciemniana lampa oświetlająca sufit tworzy przyjemny nastrój i ma bardzo ciepłe i przytulne oddziaływanie. Przy pełnej wydajności świetlnej, a więc bez ściemniania, światło tej lampy staje się zazwyczaj trochę chłodniejsze, a nastrój trochę mniej przytulny, ale w zamian za to można wykonywać określone zadania, które nie są możliwe przy przyciemnionym świetle. Jedno jest jednak jasne: lampa oświetlająca sufit, która tak czy owak jest bardzo uniwersalną lampą, jeżeli jest wyposażona w ściemniacz, staje się jeszcze bardziej uniwersalna.

  • 750.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.